Jump to content

  •         

Photo

Czy ta karta graficzna będzie odpowiednia?


10 replies to this topic

#1 Aro

Aro

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 5 posts

Posted 08 January 2018 - 11:01 PM

Witam posiadam zestaw:
I5-3470 4x3.2GHz
8gb ram 1600MHz
Socket LGA1155
Zasilacz 275 watt 80 plus gold

Czy mój obecny zasilacz wystarczy jeśli do zestawu dołożę kartę graficzną nvidia gt730 2gb ram?

#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 08 January 2018 - 11:22 PM

co to za zasilacz ?

a 730 nie ma sensu , może 1030 chociaż ?


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Aro

Aro

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 posts

Posted 08 January 2018 - 11:28 PM

Zasilacz della
Wlasnie tez sie nad 1030 zastanawialem tylko czekam na opinie odnosnie tego czy zasilacz to utrzyma, bo wymiana jego nie jest mi w smak.

#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 09 January 2018 - 12:01 AM

zasilacz uciągnie ci nawet 1050ti bo pobór mocy nie przekroczy 150-160w ... 

ale musisz mieć monitor z cyfrowymi złączami , VGA odpada bo karty z serii 10XX nie generują już sygnału analogowego .


ps , ten zestaw to jakaś miniatura ? bo może trzeba kartę low profile ..

pokaż jak to wygląda w środku .


jlzqhakr0o4c.jpg


#5 Aro

Aro

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 posts

Posted 09 January 2018 - 07:43 AM

Oba monitory które posiadam są jeszcze na vga, więc prawdopodobnie przejściówkę będę musiał dokupić.
https://imgur.com/gallery/FUIwO
Czy takie coś wystarczy? https://www.olx.pl/i...tml#:18a2410e4b

Edited by Aro, 09 January 2018 - 06:53 AM.


#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 09 January 2018 - 10:12 AM

Tłumaczyłem już :

VGA jest ANALOGOWE

NOWE KARTY wysyłają TYLKO sygnał CYFROWY

więc jak chcesz to dogadać ? NIE POMOŻE ŻADEN ADAPTER ! 

Jak już to konwerter ... Bo trzeba zamienić sygnał analogowy na cyfrowy . Niestety są wady jak : losowa kompatybilność {może działać z monitorem ale z kartą nie , albo odwrotnie i nie ma żadnych konkretnych list} , utrata obrazu {zamiana analog na cyfrowy jest NIE możliwa bez strat ponieważ sygnał analogowy to sinusoida a cyfrowy jest zbliżony do prostokąta co zobaczysz niżej} no i opóźnienie reakcji oraz potencjalne dziwne artefakty typu migotanie . 

Sam 6 razy podchodziłem i wkońcu kupiłem monitor . Szkoda kasy na takie konwertery, na 1 wydasz minimum 70zł a że za 250-300zł kupisz sensowny poleasingowy monitor 20-22 cale z złączem cyfrowym - DisplayPort lub HDMI oraz gwarancją 6 - 12 miesięcy na stronach typu comtrade {tutaj akurat podałem przykład który znam i jestem pewny ich uczciwości} ... To ja zwyczajnie nie widzę sensu tak marnować kasy . Sprzedaj te monitory co masz to pewnie spokojnie te 250zł będzie . 

 

Co do 1050ti to bierzemy NAJTAŃSZĄ , w przypadku tak małego TDP nie ma znaczenia chłodzenie a tylko tym różnią się poszczególne modele . Wydajność a tak bardziej bezpośrednio taktowanie GPU dzięki boost 3.0 w tych kartachzależy bardziej odsztuki niż modelu bo chłodzenie które by ograniczało na 1050ti nie występuje .Więc dopłata byłaby tylko do wyglądu . No i ceny szaleją więc nie ma co przeginać i im taniej ją znajdziesz tym lepiej .

PC ma w miarę standardowe wymiary więc powinna wejść każda 1050ti ale lepiej zmierz ile miejsca zanim kupisz coś dłuższego ...choć szukając taniej 1050ti to wątpię że kupisz coś długiego xD

 

sygnał analogowy : http://www.gymmoldav...r/sinusoida.png

sygnał cyfrowy : https://forbot.pl/bl.../PWM_kurs_1.png

 

PS . jak coś to uczyli mnie tego w szkole xD


Edited by _VeV_, 09 January 2018 - 10:18 AM.

jlzqhakr0o4c.jpg


#7 Aro

Aro

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 posts

Posted 09 January 2018 - 10:27 AM

Dlaczego nie sprawdziles co wyslalem w linkach? Po pierwsze daje ci na tacy konwerter a ty sie rzucasz, gdybys wszedl w link w ogole to widzialbys ze mowa o 17zl a nie 70
Jesli nie masz ochoty mi pomoc to po prostu nie pisz i marnuj mojego i twojego czasu
Moj budzet jest bardzo ograniczony, na karte razem z konwerterem nie wydam powyzej 400zl, ponadto nie ma mowy o uzywanej karcie - mialem juz z tym przygody

#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 09 January 2018 - 01:57 PM

@Aro skoro wiesz lepiej to po co pytasz ?

Chcę ci pomóc , ale widać to dla ciebie niepojęte .

Tłumaczę ci że miałem do czynienia z takimi konwerterami , tłumaczyłem Ci że to nie może być tanie - jeżeli jest to albo chiński bubel albo ktoś sprzedaje bo mu nie działałoi tłumaczyłem też inne ważne aspekty .

Do 400zł w takim razie 1030 ... 

Sprzedasz aktualny monitor to spokojnie wejdzie taki z cyfrowym złączem . 

Nie zachowuj się jak ignorant tylko proszę uspokój się i przeczytaj jeszcze raz na spokojnie . Wyjaśniłem najprościej technicznie jak potrafiłem . A porady dotyczące karty graficznej sprawdzają się co do całej serii 10xx aż do 1050ti czyli 1030 , 1050 , 1050ti ... 

Chcesz maxymalnie wykorzystać budżet więc daj sobie pomóc .

Jakie przygody z używkami , jeżeli to nie tajemnica ? Bo jeżeli chcesz zachować swój monitor to innego wyboru niż używana karta starszej generacji niestety nie będzie ... Starsze generacje wspierają VGA bezproblemowo po przelotce z DVI-I które obsługiwało zarówno cyfrowy jak i analogowy sygnał . Aktualnie stosowane DVI-D to już tylko sygnał cyfrowy . np gtx750/750ti 2gb spokojnie pójdzie na tym zasilaczu i bez problemu jest do dorwania na gwarancji a często nawet od firmy z fakturą .


jlzqhakr0o4c.jpg


#9 Aro

Aro

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 posts

Posted 09 January 2018 - 03:32 PM

Nie pytam bo nie wiem tylko bo chce skonfrontowac opinie kilku osob obeznanych w temacie. http://forum.pclab.p...arta-graficzna/
Jak widać są osoby korzystające z tego sposobu i nie mają zastrzeżeń.
Wracając do tego co tam jeszcze pisałeś to konwerter jest nowy i nie ma możliwości żeby ktoś sprzedał ,,bo mu nie działa'' a jeśli miałby to być bubel to zdecydowanie mniej zaboli mnie stracic 17zl niz stracic 400 na uzywanej karcie graficznej z ktora jest to samo ryzyko

#10 Kajzeroo

Kajzeroo

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 195 posts

Posted 09 January 2018 - 03:49 PM

@_VeV_

Mylisz się jeśli chodzi o przesył analogowy i cyfrowy. Mój brat posiada monitor na VGA, zaś kartę GTX 1050Ti. Od karty wychodzi przejściówka DP-VGA i jest podłączona kablem z monitorem. Wszystko już ponad rok działa bez zarzutu ;)

Przejściówka kosztowała na allegro niecałe 20zł.


Edited by Kajzeroo, 09 January 2018 - 03:49 PM.

CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D 

COOLER: SilentiumPC Grandis 2 XE1436

MOBO: Gigabyte AORUS B550 Elite V2

GPU: PowerColor RX 6800 XT Red Devil Limited Edition 16GB

RAM: Patriot Viper Steel DDR4 2x16GB 3600Mhz CL16

PSU: MSI MPG A750GF 80Plus GOLD

CASE: Phanteks NV5 Black 

SSD(1): Goodram CX400 1TB 

SSD(2): Samsung 970 EVO 250GB

SSD(3): Lexar NM790 2TB

Monitor: Gigabyte G27Q 144Hz

 

 
 

 

 

 

 

 


#11 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 09 January 2018 - 07:04 PM

@Kajzeroo ma konwerter a nie przejściówkę ... Jeżeli to nie jest konwerter to nie ma prawa działać . Adaptery działały np na r9 290 czy innych kartach co miały jeszcze ROP analogowe i sygnał generowały ale nie miały wyjść odpowiednich ... Dlaczego się mylisz wyjaśniłem wyżej .

Zapewniam że się nie mylę . 


Edited by _VeV_, 09 January 2018 - 07:07 PM.

jlzqhakr0o4c.jpg




Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL