Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Problem z DisplayPort

problem brak obrazu displayport

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 bucior

bucior

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 04 stycznia 2018 - 05:35

Witam. Szukałem na forum i na internecie lecz nic nie znalazłem w tym temacie. Mam mały i jednocześnie duży problem a mianowicie zmieniłem w swoim PC kartę graficzną na GTX 660 OC. Monitor mam podłączony przez kabel DisplayPort-HDMI i podczas włączania komputera nie jest wyświetlany obraz, NIE brak sygnału tylko nie jest wyświetlany. Dopiero kiedy Windows przejmuje pracę nad komputerem pojawia się obraz. Na kablu od TV (HDMI-HDMI) jest obraz wyświetlany normalnie. Nie chcę na razie zamieniać kabli, bo telewizor stoi dość daleko od komputera i nie mam wystarczająco długiego kabla DisplayPort-HDMI żeby go podpiąć a potrzebuje mieć podłączone oba monitory bo często przesyłam obraz na drugi. W skrócie, czy da się coś zrobić żeby BIOS był normalnie wyświetlany na kablu DisplayPort?

 

Konfiguracja:

Monitor Samsung SyncMaster BX2231 (wejścia 2x HDMI, 1x VGA)

Płyta główna ASUS P7P55 LX (BIOS zaktualizowany do najnowszego)

Karta graficzna GeForce GTX 660 OC (również najnowsze sterowniki)

Procesor i5-650

RAM 4x2GB Kingston HyperX XMP

 

Dodam jeszcze że na poprzedniej karcie Radeon HD 5770 nie było tego problemu, myślę że wystarczająco jasno udało mi się opisać problem


Użytkownik bucior edytował ten post 04 stycznia 2018 - 05:38


#2 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 04 stycznia 2018 - 07:01

Cześć, być może w tym wątku znajdziesz odpowiedź

https://mva.pl/viewt...&p=45322#p45322



#3 bucior

bucior

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 04 stycznia 2018 - 09:38

Cześć, być może w tym wątku znajdziesz odpowiedź

https://mva.pl/viewt...&p=45322#p45322

Niestety nic :/

Wyczytałem gdzieś że karty Nvidia mają ustawioną kolejność wyświetlania, czy uruchamiania, portów w kolejności DVI > HDMI > DisplayPort, ale nic na temat czy można to zmienić i czy akurat to ma wpływ na mój problem



#4 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 04 stycznia 2018 - 10:59

Zadaj tam pytanie co Ci szkodzi,sprecyzować czy DP wyjście jest z strony karty a hdmi jako wejście na monitor lub na odwrót (już tam widać że jedna z tych kombinacji nie będzie działać )z tego co można wywnioskować to najgorsze z możliwych połączeń. 





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: problem, brak obrazu, displayport

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL