Jump to content

  •         

Photo

Kręcenie wiekowego procesora.


3 replies to this topic

#1 Khanu

Khanu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 posts

Posted 28 December 2017 - 09:23 PM

Mam nową płytę główną z podstawką am3+ nie kosztowała jakoś dużo ale nadaje się pod średnie OC ASrock fatal1ty killer fx990 ma sekcje zasilania sterowaną cyfrowo 8+2 fazy chyba starczy. Mam do niej procesor FX6300 bieda jakaś ale gry w FHD śmigają nie narzekam.

Przydał by mu się jakiś przyrost mocy na następne 3 lata coś sam zacząłem ogarniać w UEFI ale nie jestem zadowolony. Moje osiągi to 4,4GHz przy napięciu 1,39V CPU i 1,25V CPU-NB ramu nie tykałem bo po co. Chłodzenie to CORSAIR H60 też budżetowe ale jest wodne hehe. Co byście zrobili na moim miejscu bawić się szyną pamięci zwiększyć jej częstotliwość albo cuś. Zasilacz mam CORSAIR CX600.



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 28 December 2017 - 09:26 PM

od kiedy FX jest wiekowy xD

nie przesadzaj .

płytę masz solidną .ale h60 to bardzo mało wydajne chłodzenie ...

Te proce kręcisz mnożnikiem , nie szyną .

Dla tych proców max napięcie bezpieczne to było bodajże 1.45V także dużo zapasu nie masz .


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Khanu

Khanu

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 54 posts

Posted 28 December 2017 - 10:24 PM

W cinebench r15 mam tylko 412 punktów kiedyś mi się udało wycisnąć 489 punktów od czego to zależy ?? A i jeśli chodzi o chłodzenie to w OCCT miałem max 76 stopni na CPU i 68 stopni na rdzeniu. Trochę boję się o NB i sekcje zasilania bo nie mam odczytów z czujników w F stream od Asrock jest napisane tylko Motherboard 33-45 stopni.


Edited by Khanu, 28 December 2017 - 10:28 PM.


#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 28 December 2017 - 10:33 PM

od taktowania zależy ...

Już masz i tak za wysoko ... większość FX się destabilizuje poniżej 70C


jlzqhakr0o4c.jpg




Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL