Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Złożenie Zestawu 6 500 zł pod gry i strimowanie

6.5k gry strimowanie

28 odpowiedzi w tym temacie

#1 PuchaczPrzezR

PuchaczPrzezR

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 28 grudnia 2017 - 09:04

Witam
Już kiedyś zakładałem tutaj temat w sprawie komputera ale od tamtego czasu trochę się zmieniło z podzespołami jak i budżetem.
Mam do wydania na PC około 6.5k (jakieś 200 zł mogę dołożyć max.) Komputer ma służyć głownie do gier, ale nie ukrywam że chciałbym pobawić się w strimowanie głownie gier takich jak CS:GO, wiedzmin, LoL, jakies mmorpg i nowych produkcji. W grę wchodzi tylko Intel także dla miłośników Ryzenów mówię wprost niech się nie produkują :smile.png bo już zdanie podjąłem. Do wyboru myślę że mam 2 opcje :
i5 8600k z 16 gb ramu
albo
i7 8700 z 8gb ramu (w niedalekiej przyszłości dokupię kolejne 8)
Obudowa tylko z pełną szybką bo takie mam "widzimisię" i fajnie jakby zasilacz był modularny (co w koszyku niestety nie jest)
Na dobrą sprawę mogę zrezygnować z SSD i również dokupić potem lecz już wiadomo że przy takiej opcji 16gb ram na start.
Czekam na wasze propozycje i ciekawe uzasadnienia.
Pozdro


*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - około 6 500 zł

*Wymagania oraz zastosowanie - gry i strimowanie

*Natywna rozdzielczość monitora - 1920x1080 

*Których podzespołów potrzebuje - Obudowa z pełną szybką i opcjonalnie dysk ssd najlepiej 240 z szybkim odczytem 

*Czy planujesz podkręcanie? - raczej nie a jak już to pewnie dopiero po upływie gwarancji -arrow.png skalp

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - nie posiadam 

*Własna propozycja zestawu komputerowego - https://www.morele.n.../info/438c981d/



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 grudnia 2017 - 09:22

zdajesz sobie sprawę że decydując się na intela skalp odrazu ? bo jak będziesz czekał to doprowadzisz swoją sztukę do takiego stanu jak niektórzy , że skalp już nie pomoże ... To nie są przelewki , ostro cisną głupa . Nie lepiej x99 i 6800k by oszczędzić sobie nerwów albo ryzena ? może nawet na refresha poczekać bo będzie w lutym ...


a zestaw lipa , płyta nie nadaje się do niczego , chłodzenie nie opłacalne , zasilacz bubel ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 28 grudnia 2017 - 09:37

Pamiętaj odłożyć pieniądze na skalpowanie procesora co tanie też nie jest, no plus oczywiście wydajniejsze chłodzenie.

Ceny skalpa http://vbtpc.pl/zamo...cesorow-usluga/ jak dla mnie dosyć droga usługa jak za samo zdjęcie IHS podmiany pasty i złożenie do kupy, lecz to Twoja kasa i Ty decydujesz. Jeśli jesteś zdecydowany, a sam napisałeś, że jesteś to pamiętaj, że te Intele się mocniej grzeją, ale zapewne o tym też wiesz i byle pierwszego chłodzenia nie warto brać.

Co do zasilacza polecę Seasonic Focus plus, sam mam i jak na chyba dużo ponad miesiąc użytkowania, to mnie jeszcze nie zawiódł, niby nie wiele, lecz sprzęty jak mają się wysypać, to robią to dość wcześnie. Poza tym długa gwarancja 10 czy 12 lat nas zabezpiecza na wszelki wypadek. Modularne okablowanie + pół pasywne chłodzenie.



#4 PuchaczPrzezR

PuchaczPrzezR

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 28 grudnia 2017 - 09:43

w tym budżecie x99 raczej chyba nie wypali ale jeśli tak mówisz to prosiłbym o wysłanie koszyka jeśli to nie problem.



#5 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 grudnia 2017 - 09:55

jak nie wypali jak wypali . oszczędzamy na ramach i 2666 starczy bo x99 szybkich nie potrzebuje ...

http://www.morele.ne.../info/0b07bf27/ - da się

a jak byś napisał do morele o zniżkę do działu handlowego to przy fuxie zmieści może jakiś szybszy ram . Choć ten to kości samsunga i zwykle ładnie się kręci . Skoro na ryzenie idzie do 3066/3200 często to i na x99 powinno być nawet łatwiej xD


jlzqhakr0o4c.jpg


#6 PuchaczPrzezR

PuchaczPrzezR

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 28 grudnia 2017 - 10:14

Zestawik spoko ale przy tym rabacie myślę że obudowa z szyba i g skille może da radę

#7 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 grudnia 2017 - 10:15

no zgadza się . jakby dali sensowny rabat to może się coś uda :P

Ramy nie są jakimś problemem bo x99 mało się tym przejmuje a i tak można je kręcić ...

A obudowa czemu nie , taki sharkoon AM5 / TG5 dały by nieco pikanterii do zestawu xD


jlzqhakr0o4c.jpg


#8 PuchaczPrzezR

PuchaczPrzezR

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 28 grudnia 2017 - 10:39

Dokładnie mam takie samo zdanie a co sądzisz o obudowie p400?

#9 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 grudnia 2017 - 10:41

Słabo przewiewna ale porządnie wykonana i funkcjonalna . Nie mówię Nie , ale radzę wtedy w najbliższym czasie dołożyć 3wydajne wentylatory 120mm np fractale HF12 na front a ten phanteksa co był z przodu dać na górę :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#10 PuchaczPrzezR

PuchaczPrzezR

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 28 grudnia 2017 - 11:07

Bo jednak coś mnie ciągnie do tych z szyba xD

#11 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 grudnia 2017 - 11:11

No rozumiem ... Może oberon Glass ci się spodoba ... nie kosztuje kroci i jest generalnie spoko tylko też średnio przewiewny 


jlzqhakr0o4c.jpg


#12 PuchaczPrzezR

PuchaczPrzezR

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 29 grudnia 2017 - 12:06

Obudowa niby spoko tylko widać że cena robi swoje i te plastiki na samym zdjęciu wyglądają słabo, słaby dostęp do dolnego filtru jak i brak gumek na szufladach do dysków hdd

#13 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 29 grudnia 2017 - 12:33

@PuchaczPrzezR no cóż ... skąś cena się wzięła ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#14 PuchaczPrzezR

PuchaczPrzezR

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 29 grudnia 2017 - 10:42

Na innych forach ludzie jasno pisza że coffee lake będzie o wiele lepszy nawet ten 8700 bez OC od x99...

#15 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 29 grudnia 2017 - 12:20

@PuchaczPrzezR jak są ćmokami i nie wiedzą jakim bublem jest ta platforma i nie patrzą w ogóle na to + na żywotność sprzętu to pogratulować ...

90% płyt pod 8gen to złom . a to skopany do reszty bios gdzie większość tu puste / nic nie robiące opcje a to sekcje zasilania 3-4 fazowe które nadają się co najwyżej do i3 bo przykładowo mój b85 killer który kosztował 300zł ma znacznie lepszą sekcję od większości tych płyt co jest śmieszne ... A często połączenie tych 2 wad co już nie jest nawet zabawne .

Ja chcę żebyś ze sprzętu cieszył się dłużej niż kilka minut ... Jeszcze gdyby porównywać 8700k a 6800k , ale 8700 bez K vs 6800k to ten 2 po OC spokojnie nadrobi xD , do tego 8 slotów ram , lutowany proc , 28 lini PCI zamiast 16 i naprawdę solidne płyty główne . Jeżeli to do kogoś nie dociera to ja dziękuję ... No ale zapewne z benchmarka wyczytałeś a tamtym to nie przegada i jak im coś powiesz inaczej to zaraz ban leci , tak od 2012 gdzieś .


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 29 grudnia 2017 - 12:20

jlzqhakr0o4c.jpg


#16 PuchaczPrzezR

PuchaczPrzezR

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 29 grudnia 2017 - 01:05

Nie wiem co wszystkim o tym sądzić...

#17 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 29 grudnia 2017 - 01:27

@PuchaczPrzezR Jak chcesz sprzęt który nie będzie ci sprawiał problemów i będzie cieszył dłużej niż kilka chwil to glutki odpuść . Sam się przejechałem aż nadto , 2 krotnie dodam - zapewniam że nie jest fajnie mieć procesor nad którego temperaturami nie masz żadnej kontroli , a w wypadku coffe dochodzą jeszczeproblemy płyt o czym pisałem - ta platforma to zwykły bubel i skok na kasę dla tych co nie popatrzą na nic innego niż wydajność. Nie rozumiem po co robić sobie problem . Zwłaszcza że różnicy wydajności nie zauważysz , no chyba że masz monitor 240hz i 1080ti ... Serio , oszczędź sobie kłopotu i nie pakuj się w bubel .


jlzqhakr0o4c.jpg


#18 PuchaczPrzezR

PuchaczPrzezR

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 29 grudnia 2017 - 01:29

To jak to jest że ciągle topowi youtuberzy którzy zajmują się składaniem różnych pc i ciągle widać że ten coffee lake jest brany pod uwagę a x99 już rzadziej albo i wcale?

#19 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 29 grudnia 2017 - 01:34

@PuchaczPrzezR x99 to nie jest najnowszy wypust ... większość osób o nim zapomniało , tym bardziej patrząc na to jakie ceny były na początku - a już zeszły do rozsądnych .

Youtuberzy zmieniają platformę co generację często to mają wyrąbane , a inna sprawa że zwykle dość nikłe pojęcie mają jak to się sprawuje na dłużej . Max wydajność i nic więcej ich nie interesuje . Sam się na takim bardzo głupim podejściu przejechałem . Inna sprawa że nie wszyscy są szczerzy . NP lipton sam miał 4770k który mimo skalpu miał ponad 90C na wodzie ... O temacie zapomniał i nie powiedział ani słowa , Czy ty gdybyś takie coś miał to byś to ignorował ? To jest niedopuszczalne tyle płacić za sprzęt i taki syf mieć . Ale sprzedaż takich dziadostw powolutku spada i oby intel się wkońcu obudził . Bo tak jak ich lubię tak aktualnie popełniają ten sam błąd co nokia oszczędzając gdzie się da , wypuszczając buble i jadąc na renomie poprzednich produktów ... Jak dla nokii się to skończyło chyba przypominać nie muszę .


jlzqhakr0o4c.jpg


#20 PuchaczPrzezR

PuchaczPrzezR

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 29 grudnia 2017 - 03:11

Kolega sam niedawno kupił i7 7700 i przy maksymalnym wysiłku temperatura osiąga max 60 kula stopni także to chyba nie jest jakaś duża temperatura a w coffee ponoć temp są mniejsze

#21 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 29 grudnia 2017 - 05:21

jeden ma problem od razu , inny będzie mieć dopiero później ...

http://techlipton.pl...d.php?tid=23997

Glut to tak naprawdę badziewna pasta na bazie sylikonu między rdzeniem procesora a IHS {tą osłonką na wierzchu} ... Kto się łudzi że to się nie zużywa to przeczy zasadom fizyki :[

Na dodatek łudzenie się że skalp robimy raz na wieki to też głupota , prędzej czy później będzie do powtórzenia ... Jedyny sposób by uniknąć problemu tolutowany IHS , ale intel szukał oszczędności i znalazł , szkoda że w tak chamski i perfidny sposób . Bo prędzej przeżyłbym dopłatę 50zł za lutowany procesor niż mam się użerać wiedząc że jestem skazany na przegraną ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#22 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 29 grudnia 2017 - 05:28

Coffee to więcej rdzeni czyli większa moc obliczeniowa a co za tym idzie więcej wydzielanego ciepła, w moim wątku kolega wstawił screeny z i7-8700 bez K http://forum.itpc.ne...ier-dla-nehero/ czwarty post.

Sam oceń były tośrednio temperatury oscylujące wokół 70 stopni a maksymalne do 77 na najcieplejszym rdzeniu, temperatury jak na procesor niby nie są wysokie, lecz pamiętajmy, że to są temperatury bez OC, a dołóż teraz jeszcze OC w okolice 4,8-5GHz. Bez skalpowania nie ma szans jak dla mnie, zresztą sam Intel to przyznał, pisząc aby nie podkręcać tych procesorów.

A niestety youtuberzy mają zwykle sporo kasy, więc dla nich zmiana sprzętu nie jest wyzwaniem, a jakby nie patrzeć, oni mimo wszystko potrzebują mocnych podzespołów, z racji ilości wrzucanych filmików, aby maksymalnie skrócić czas, ja tak to widzę. Czy mają najlepsze podzespoły? nie muszą, lecz myślę, że sukcesywnie je wymieniają, jeśli następna generacja da im widoczny skok w wydajności.

 

Ja mając sporo kasy, gdzie wydanie prawie 2k na procesor było by niczym pójście po bułki do piekarni, też raczej kupiłbym i7-8700K, a jak wyjdzie następny to bym zmienił i tyle.

Jednak kupując sprzęt na lata i nie mając od tak tych 2k na kolejny procesor czy 3k na całą platformę, trzeba pamiętać, jak on się zachowa za te 3 lata, czyli jak taki wyżyłowany na maksa i7-8700K nawet nie na 5GHz, ale na np. 4,8GHz, będzie się zachowywał za te 3 lata. O ile z lutem nie będzie problemu co mamy przykład chociażby obecnych starych lutowanych procesorów, których cena nadal o dziwo jest dosyć wysoka po tak długim czasie.

To jak się zachowa glut pod IHS nawet po skalpie, po 3 czy 4 czy nawet 5 latach, jeśli ktoś na prawdę nie zamierza prędko wymieniać komputera, tego akurat nie wiem, ale może ktoś bardziej obeznany zna wytrzymałość gluta po skalpowaniu.

 

Czy i7-8700K jest tak zły, że lepiej go omijać? Moim zdaniem nie, ale trzeba być w pełni świadomym co kupujemy, a kupując sprzęt na długie lata, lepiej patrzeć na całokształt, a nie tylko wydajność. Ja pisząc swój wątek wyszedłem z właśnie z takiego założenia, full wydajność, a kultura pracy itp, no cóż nie można mieć wszystkiego, obecnie zmieniłem zdanie i wole iść w mniej wydajny procesor, lecz całościowo lepiej wyważony, aby ominąć problemy i potem się nie martwić. Obecnie rozważam Ryzen 5 1600 lub i7-6800K lub Ryzeny refresh jak wyjdą, po testach patrząc w 2K na ultra każda gra ma minimum 60 fps przy GTX 1080Ti, a często oscyluje w okolicach 100. Czy takie wartości są na tyle złe, że trzeba iść w i7-8700K? Moim zdaniem nie i rozgrywka na pewno będzie płynna, sam nie zamierzam kupować monitora z Bóg wie jakim odświeżaniem, więc takie 100, maks 120 czy już na prawdę maks 144Hz wystarczy, choć na ten parametr, aż tak nie będę ściśle patrzył z racji, że mówimy tutaj o 2K a nie FHD.

I7-8700K mógłbym kupić, jeśli ktoś dałby mi gwarancje, że przez minimum najbliższe 2 lata, procesor po skalpie i OC nie będzie miał żadnych problemów, ale raczej czegoś takiego dostane, a w przybliżeniu 3k nie chce wydawać na platformę, która nie jest pewniakiem.

 

Więc na Twoim miejscu przemyśl to, jeśli nie chcesz Ryzenów, to bierz i7-6800K, nadal to Intel jedynie lutowany.


jeden ma problem od razu , inny będzie mieć dopiero później ...

http://techlipton.pl...d.php?tid=23997

Glut to tak naprawdę badziewna pasta na bazie sylikonu między rdzeniem procesora a IHS {tą osłonką na wierzchu} ... Kto się łudzi że to się nie zużywa to przeczy zasadom fizyki :[

Na dodatek łudzenie się że skalp robimy raz na wieki to też głupota , prędzej czy później będzie do powtórzenia ... Jedyny sposób by uniknąć problemu tolutowany IHS , ale intel szukał oszczędności i znalazł , szkoda że w tak chamski i perfidny sposób . Bo prędzej przeżyłbym dopłatę 50zł za lutowany procesor niż mam się użerać wiedząc że jestem skazany na przegraną ...

Ja bym przeżył nawet dopłatę 200 zł czy nawet 300 zł, jeśli za to i7-8700K byłby lutowany, miał taką wydajność, ale normalne temperatury. było by to przepłacenie i to dość mocne, lecz wtedy otrzymalibyśmy produkt z na prawdę najwyższej półki , a nie tylko próbującej udawać taki. A te 300 zł gdyby porównać do czasu użytkowania procesora czyli kilku lat to i tak byśmy nie odczuli.



#23 PuchaczPrzezR

PuchaczPrzezR

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 29 grudnia 2017 - 11:07

Tylko ja mam zamiar kupić 8700 a nie 8700k czyli twój post na temat OC nie ma trochę tutaj sensu xD

#24 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 29 grudnia 2017 - 11:56

Ale problemy dotyczą zarówno procesorów z K jak i bez K, ale to Twoje pieniądze i Twój wybór. Może ma sens, a może nie ma, a może jest w celu informacyjnym jedynie. Nikt Ci nie broni kupować i7-8700, jedynie @_VeV_ podał Ci alternatywę, i wyjaśnił plusy tej alternatywy, minusem na pewno jest niższa wydajność i w sumie chyba tyle. Pamiętaj, żeby nie kupić bubla w postaci płyty ze słabą sekcją zasilania, bo wtedy wtopisz. Jeśli jesteś zdecydowany i nic Cie nie przekona, to Twój wybór, my za Cb nie możemy decydować, każdy decyduje sam za siebie. A co do skalpowania, pamiętaj, aby zlecić to komuś porządnemu, aby procesora Ci nie zepsuł, ewentualnie, żeby nie było gorzej niż na początku.



#25 PuchaczPrzezR

PuchaczPrzezR

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 30 grudnia 2017 - 07:33

Co masz na myśli mówiąc płyty z słaba sekcja zasilania?

#26 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 30 grudnia 2017 - 10:30

Przecież pisałem że większość płyt pod z370 to buble heh . Te sensowne mogę policzyć na palcach . Producenci poszli w ledy i inne szmery bajery a zapomnieli o podstawach jak sekcja zasilania i dopracowany bios .

jlzqhakr0o4c.jpg


#27 Kaygooo

Kaygooo

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 30 grudnia 2017 - 10:31

Bierz gluta, tylko później nie miej do nas żadnych pretensji. Skalpowanie jest wymagane i bez niego nie pociągniesz na coffee lake czy to z k czy bez. W niektórych płytach z370 znajdują się 3 fazowe sekcje zasilania co jest absurdalne. Zyskujesz podczas streamowania maksymalnie 10% więcej fps kosztem stabilności, temperatur i żywotności zestawu. Ja na twoim miejscu brałbym Ryzena 7 1700 lub jak wyżej x99.


Użytkownik Kaygooo edytował ten post 30 grudnia 2017 - 10:32


#28 PuchaczPrzezR

PuchaczPrzezR

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 30 grudnia 2017 - 01:08

No ja nie wiem że z tego co czytałem x99 już jest lekko przestarzały i coffee jest od niego dużo wydajniejszy a nie lekko. A jeśli chodzi o temp to duża liczba osób pisze ze temp są całkiem przyzwoite... Fakt faktem czasami sięgają wysokich szczebli ale jak wiadomo coffee to dość nowa jednostka w porównaniu do x99.

#29 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 30 grudnia 2017 - 01:25

@PuchaczPrzezR jak ktoś twierdzi że dużo to porównuje do 8700K powyżej 5ghz i z pamięciami 3200+ ... w porównaniu z 8700 bez K + pamięciami do 3200mhz różnica jest BARDZO ZNIKOMA ... Wręcz nie zauważalna jeżeli byś 6800k podkręcił .

Widzę że tobie się nie da przegadać i dopiero jak się przejdziesz na glucie tak jak ja to może załapiesz .

Wypuścili bubla ale masz zbyt wąski horyzont by popatrzyć na inne aspekty platformy niż czysta wydajność ... 

Jeżeli nie chcesz dopracowanego i wartego swoich pieniędzy sprzętu tylko wolisz buble gdzie tylko się nerwów najesz to twoja decyzja . 


jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL