Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Nietypowy problem - dobra karta nie działa z dobrą płytą


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fiszer

Fiszer

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 27 grudnia 2017 - 08:59

Witam, piszę na tym forum z powodu problemu z którym się borykam już ponad rok i nie tylko ja lecz również serwisy komputerowe które miały do czynienia z tym komputerem. Do rzeczy, otóż karta graficzna nie współpracuje mi z resztą komputera gdy go uruchamiam po zainstalowaniu najnowszych sterowników komputer się zawiesza, dalej gdy próbuję go uruchomić zawiesza się na poziomie ładowania windowsa dodam że nie ważne czy to jest win 7, 8.1 czy 10 zawsze to samo. Więc zacząłem szukać przyczyn w karcie została ona odesłana na gwarancje a sprzedawca oznajmił że jest wszystko w porządku tak samo była sprawdzana na 3 innych komputerach a jeden z tą samą podstawką procesora co teraz mam. Karta przechodziła wszystkie testy bez zarzutów. Dalej może problem siedzi w płycie tak też mi mówiły serwisy komputrowe chociaż nie wszystkie więc płyta była wysyłana 4 razy na gwarancje i zawsze odsyłana była z wiadomością że została naprawiona i nic więcej. Kupiłem więc nowa płytę Msi b250 i na niej to samo. Rozkładając recę razem z serwisami postanowiłem napisać tutaj z prośbą o pomoc z tym problem ponieważ nie mam ochoty zostawiać kolejnych pieniędzy w serwisach które widzą błąd ale nie potrafią go zlikwidować. Specyfikacja mojego komutera Gigabyte GTX 960 2Gb, Msi h110pro-vd, Kingston HyperX 8Gb ddr4 2133, I3 6100, Thermaltake 530w, WD blue 1TB
 

 



#2 melonik

melonik

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 254 postów

Napisano 27 grudnia 2017 - 09:18

Podajpełną konfiguracje PC. Jesteś pierwszym właścicielem karty graficznej ?


Bitwa o Anglię-1940r.IL-2 Sturmovik :Cliffs of Dover -Blitz"
server dostępny 24h ->> > Home- ATAG


#3 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 27 grudnia 2017 - 09:27

Jeśli to nie płyta ani karta, to może RAM-y, procesor, zasilacz.

Może to być równie dobrze mała duperelka, która umyka Ci cały czas, a dla przykładu powiem Ci, miałem jakiś miesiąc temu problem z kartą graficzną, która raz podawała obraz, raz nie, pewnego razu wogóle już nie chciała pokazać obrazu, pomyślałem, może zepsuta, a może to zasilacz ma problem, kupiłem zasilacz, i nic problem nie znikł, to padło na kartę, suma sumarum, okazało się, że złącze AGP było zabrudzone i po prostu nie stykało się złącze z gniazdem i ot cały problem był, a wystarczyło je przeczyścić, najlepszym sposobem jest metoda prób i błędów. Wykluczyłeś płytę główną i kartę, zostaje procesor, lecz jego bym odłożył na później, a najpierw zająłbym się RAM-ami, z racji, że chyba jest to prostsze do wykluczenia.

Zapewne masz kolegę, który ma jakieś RAM-y i mógłbyś przyjść z komputerem czy on z RAM-ami i byś zobaczył.

Niestety często problemy nie muszą być łatwe to wychwycenia,a często są tak błache, że je pomijamy. O ile nie widzisz problemu na pierwszy czy drugi rzut oka, to próbuj wykluczyć jak największą liczbę podzespołów, wtedy liczba podejrzanych się zmniejszy i samemu serwisowi będzie łatwiej zlokalizować problem, czy nawet Tobie, czy komukolwiek innemu.



#4 Fiszer

Fiszer

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 27 grudnia 2017 - 09:28

Podajpełną konfiguracje PC. Jesteś pierwszym właścicielem karty graficznej ?

 

Specyfikacja mojego komutera Gigabyte GTX 960 2Gb, Msi h110pro-vd, Kingston HyperX 8Gb ddr4 2133, I3 6100, Thermaltake 530w, WD blue 1TB 
Tak jestem pierwszym właścicielem. 


#5 melonik

melonik

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 254 postów

Napisano 27 grudnia 2017 - 09:42

Serwisy lubią doić kasę - ale musieli coś zdiagnozować. Sprawdzali płytę główną ?

A płyta Głowna ma zaktualizowany BIOS do najnowszego ?


Bitwa o Anglię-1940r.IL-2 Sturmovik :Cliffs of Dover -Blitz"
server dostępny 24h ->> > Home- ATAG


#6 Fiszer

Fiszer

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 27 grudnia 2017 - 09:45

Jeśli to nie płyta ani karta, to może RAM-y, procesor, zasilacz.

Może to być równie dobrze mała duperelka, która umyka Ci cały czas, a dla przykładu powiem Ci, miałem jakiś miesiąc temu problem z kartą graficzną, która raz podawała obraz, raz nie, pewnego razu wogóle już nie chciała pokazać obrazu, pomyślałem, może zepsuta, a może to zasilacz ma problem, kupiłem zasilacz, i nic problem nie znikł, to padło na kartę, suma sumarum, okazało się, że złącze AGP było zabrudzone i po prostu nie stykało się złącze z gniazdem i ot cały problem był, a wystarczyło je przeczyścić, najlepszym sposobem jest metoda prób i błędów. Wykluczyłeś płytę główną i kartę, zostaje procesor, lecz jego bym odłożył na później, a najpierw zająłbym się RAM-ami, z racji, że chyba jest to prostsze do wykluczenia.

Zapewne masz kolegę, który ma jakieś RAM-y i mógłbyś przyjść z komputerem czy on z RAM-ami i byś zobaczył.

Niestety często problemy nie muszą być łatwe to wychwycenia,a często są tak błache, że je pomijamy. O ile nie widzisz problemu na pierwszy czy drugi rzut oka, to próbuj wykluczyć jak największą liczbę podzespołów, wtedy liczba podejrzanych się zmniejszy i samemu serwisowi będzie łatwiej zlokalizować problem, czy nawet Tobie, czy komukolwiek innemu.

Właśnie na początku kiedy szukałem rozwiązania tego problemu nie brałem pod uwagę RAM-u czy też procesora, trafna uwaga.
Zasilacz mogę wykluczyć, ponieważ działa na starszej płycie z tą kartą i w komputroniku na innym zasilaczu było to samo co na moim także jest okej a na dodatek sprawdzał go też na różne swoje sposoby ;)
I tak jak mówisz zacznę od kości RAM zobaczę czy poskutkuje. Swoją drogą ciekawe jak to jest połączone że przez np. niesprawny RAM czy procesor komputer nie będzie prawidłowo działał z kartą graficzną :/ 



#7 Fiszer

Fiszer

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 31 grudnia 2017 - 10:45

Serwisy lubią doić kasę - ale musieli coś zdiagnozować. Sprawdzali płytę główną ?

A płyta Głowna ma zaktualizowany BIOS do najnowszego ?

Tak sprawdzali płytę i według nich to w niej siedzi problem.
Tak jest. 



#8 Fiszer

Fiszer

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 18 stycznia 2018 - 05:30

Sprawdziłem RAM i nic został mi tylko procesor. 





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL