Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

"Chroniona partycja miejsc do magazynowania"


Najlepsza odpowiedź Ren , 24 grudnia 2017 - 02:26

A po co ci klucz, instalujesz system i po podpięciu internetu samo sie aktywuje, ten komputer juz jest w bazie MS

 

Masz problem bo zrobiłeś na nim GPT chronione, wyzeruj ten dysk

1. uruchom"cmd"
2. "DiskPart" a nastepnie "list disk" zeby zobaczyc wszystkie aktywne dyski
3. nastepnie wpisujesz opcje "select" zeby wybrac dysk ktory chcesz przerobic np. "select disk 1"
4. po wybraniu uzywasz komendy "clean" aby usunac partycje GPT i wyzerowac sektory
5. wchodzisz teraz w panel sterowania pozniej w narzedzia administracyjne, zarzadzanie dyskami i klikasz prawym przyciskiem myszy na dysk ktory wyzerowałeś i musisz go wlaczyc czyli klikasz opcje "inicjalizacja"
 

Przejdź do postu


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 K-Gamer

K-Gamer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 22 grudnia 2017 - 08:34

Cześć forumowicze!
Chciałem się zapytać Was o poradę w pewnej sprawie.
Otóż po instalacji Windowsa 8.1 nie mogę z mojego Toshiba P300 (2tb) utworzyć partycji a system określił wolumin nazwą tematu.
Wie ktoś jak to wyłączyć i dlaczego tak się stało? Gdy byłem w posiadaniu W10 nie było żadnego problemu i partycje utworzyłem bez problemu.
Uprzedzam pytania co do tego, dlaczego zmieniłem system na gorszy. Po prostu straciłem wszystkie swoje dane, W10 był z update'u a 8.1 to jedyny jaki posiadam.
Pozdrawiam i z góry dziękuję :)



#2 Ren

Ren

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 301 postów

Napisano 23 grudnia 2017 - 06:28

Wyjaśnij bo nie bardzo rozumiem. Jak masz teraz podzielony dysk?

 

P.S. Skoro ten win 10 był aktualkizowany z 8,1 to możesz z powrotem zainstalowa 10. 



#3 K-Gamer

K-Gamer

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 24 grudnia 2017 - 01:23

Wyjaśnij bo nie bardzo rozumiem. Jak masz teraz podzielony dysk?

 

P.S. Skoro ten win 10 był aktualkizowany z 8,1 to możesz z powrotem zainstalowa 10. 

Jest możliwość zrobienia tego legalnie gdy nie mam klucza? Bo przypominam że darmowa akttualizacja do W10 był chyba do czerwca ubiegłego roku.
Co do podzielenia dysku to mam jedną partycję 930gb z mojego WD Black a z Toshibą jest ten problem o którym wspominałem. (Informacja o tym dysku jest tylko w zakładce "zarządzanie dyskami" w panelu sterowania.)



#4 Ren

Ren

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 301 postów

Napisano 24 grudnia 2017 - 02:26   Najlepsza odpowiedź

A po co ci klucz, instalujesz system i po podpięciu internetu samo sie aktywuje, ten komputer juz jest w bazie MS

 

Masz problem bo zrobiłeś na nim GPT chronione, wyzeruj ten dysk

1. uruchom"cmd"
2. "DiskPart" a nastepnie "list disk" zeby zobaczyc wszystkie aktywne dyski
3. nastepnie wpisujesz opcje "select" zeby wybrac dysk ktory chcesz przerobic np. "select disk 1"
4. po wybraniu uzywasz komendy "clean" aby usunac partycje GPT i wyzerowac sektory
5. wchodzisz teraz w panel sterowania pozniej w narzedzia administracyjne, zarzadzanie dyskami i klikasz prawym przyciskiem myszy na dysk ktory wyzerowałeś i musisz go wlaczyc czyli klikasz opcje "inicjalizacja"
 


Użytkownik Ren edytował ten post 24 grudnia 2017 - 02:32


#5 K-Gamer

K-Gamer

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 27 grudnia 2017 - 09:58

Na szczęście doszedłem do tego, poszukałem w panelu sterowania i dowiedziałem się że z jakiegoś powodu dysk był niesformatowany więc wykonałem format i wszystko pięknie działa.
A to dlaczego dysk wyświetlał się jako chroniony pozostaje tajemnicą bo powód był zupełnie inny.
Co do rady z systemem to bardzo dziękuję, napewno skorzystam :D



#6 Ren

Ren

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 301 postów

Napisano 27 grudnia 2017 - 10:09

A no to, żle opisałeś problem. Teoretycznie w sytuacji jaką zaprezentowałeś, że dysk był nie sfprmatowany, po kliknięciu na niego powinna ci sie pojawić informacja, że dysk jest nie sformatowany i czy chcesz go teraz zformatować. 





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL