Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za [3500-5000] przeznaczony do [gier] dla [Kryszna]


34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kryszna

Kryszna

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 10:18

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - Potrzebowałbym dwóch propozycji, najlepiej jedną tańszą gdzieś w okolicy 3,5k i drugą droższą do 5k. Zestaw miałby być dla Wujka, więc fajnie jakby takie dwie propozycje się pojawiły.

*Wymagania oraz zastosowanie - Głównie komputer miałby być do gier, tak żeby poradził sobie z tytułami takimi jak Wiedźmin 3 na dosyć fajnych ustawieniach graficznych, ale jednocześnie, aby ten komputer miał jakąś przyszłość, żeby za te 2-3 lata nie byłoby trzeba od nowa składać komputera. Wiadomo nie można przewidzieć wymagań do gier za kilka lat.

*Natywna rozdzielczość monitora - Z tego co wiem to Wujek planował zakup nowego monitora, tak, aby też sobie mógł czasami obejrzeć telewizję. Jeśli miałby ktoś jakiś pomysł co do fajnego i dosyć dobrego cenowo monitora to również prosiłbym o uwzględnienie go.

*Których podzespołów potrzebuje Wszystkich oprócz HDD, niestety nie posiadam wiedzy na temat obecnego dysku, postaram się uzupełnić jak tylko się czegoś dowiem. Tak jak wspomniałem wyżej, jeśli miałby ktoś fajny monitor FullHD to również prosiłbym o uwzględnienie. 

*Czy planujesz podkręcanie? - Myślę, że na pewno Wujek nie będzie go kręcił. Jednak do delikatniego OC może być przystosowany, aby za te 2 lata spróbować delikatnie podnieść wydajność.

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - HDD niestety nie jestem w stanie teraz podać jego dokładnego modelu. 

*Własna propozycja zestawu komputerowego - Posiadam jedynie zdjęcie zestawu, który znalazłem na innym forum. Również mam zdjęcie zestawów, które dostał Wujek. Ale myślę, że są przesadzone jak na tą cenę. 



#2 TheStachu12

TheStachu12

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 348 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 10:53

Zestawy słabe!

 

ZA 3,5K:

 

https://www.morele.n...bbaebox-976702/ 865zł

 

https://www.morele.n...0-pro4-1152018/ 389zł

 

https://www.emag.pl/...source=Ceneo.pl 394,99zł

 

https://www.morele.n...0015j9j-998793/ 1339zł

 

https://www.morele.n...pm-550s-770219/ 288,91zł

 

https://www.morele.n...0-0002-1457110/ 149,45zł

 

Cena:3428,35zł

 

Pen Drive za 1 zł i darmową wysyłkę : wrzuć razem z podzespołami do koszyka Pendrive
W pole "Wpisz kod promocyjny" wpisz kod: AM6VH06DZT.
 
Jako monitor poleciłbym https://www.morele.n...3hsu-b2-593921/
 
Za 5K:
 
 
 
 
 
 
 
 
Cena:4526,45zł + kod wyżej

Mobilnie: Asus K52JT-SX131V (i5 480M, 6GB RAM, HD6370M 1GB, MX500 250GB, Windows 7 HP 64bit PL), Samsung Galaxy J5 2016 SM-J510FN


#3 Kryszna

Kryszna

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 11:01

Pytanie właśnie czy AMD da radę przyszłościowo? Ostatnio uczestniczyłem w małej sprzeczce między fanami intela a amd i każdy mówił co innego. 



#4 TheStachu12

TheStachu12

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 348 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 11:07

Na AMD jeszcze wyjdą 2 generacje Ryzenów. Będziesz mógł wymienić procka.

Jak chcesz lepszą płytę to polecam ASRock X370 GAMING X lub Killer SLI/ac lub jak chcesz wypas to X370 Taichi.

Mobilnie: Asus K52JT-SX131V (i5 480M, 6GB RAM, HD6370M 1GB, MX500 250GB, Windows 7 HP 64bit PL), Samsung Galaxy J5 2016 SM-J510FN


#5 Kryszna

Kryszna

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 11:26

https://www.x-kom.pl...23fe02a0f929147 ta karta nie będzie lepsza? Zastanawiam się jeszcze nad  i5-8600K, nie będzie on lepiej sobie radził w gierkach? Pytanie też czy nie dorzucić jeszcze jednej kości RAM.


Użytkownik Kryszna edytował ten post 17 grudnia 2017 - 11:49


#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 12:15

ta karta też jest spoczko ...

intele wybij sobie z głowy chyba że chcesz problemy ... zresztą wysyłałem stosowną lekturę na discordzie i polecamsię z nią zapoznać :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#7 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 09:33

A jakie to problemy z Intelem - tylko proszę was przestańcie o tym glucie ;)

Widzę ,że ta sama ekipa z discorda Gajenopróbuje sił na wszystkich forach, z części was już pobanowali ;)

 

Nowa generacja Ryzenów poza wyższymi zegarami raczej nic nowego nie wprowadzi.Pewnie wyjdą nowe też płyty, takie co nie mają problemów z 80% pamięci RAM dostępnych na rynku (taką mam przynajmniej nadzieję)- teraz to jakiś żart,że ograniczony jestem do kilku modułów pamięci, które mogę użyć pod Ryzena.

I co tutaj bardziej problematyczne - Intel czy Ryzen?

 

Jasne jak ktoś szuka kompa w niższym budżecie to Ryzen nie jest złym wyjściem - ale nie piszcie proszę o przyszłości Ryzena bo dopiero czas pokaże co z tego wyjdzie - no chyba,że jesteście jasnowidzami.A to ,że Ryzena kolejnych generacji będzie można wsadzić na obecne płyty - co z tego? A co z nowym PCIE Gen.4 - a co jak wyjdą DDR5 - do 2020 roku wiele się może zmienić.I teraz nawciskacie ludziom niewiadomo czego do głowy jakie to przyszłościowe a za kila lat być może będą wymieniali wszystko bo sama płyta wiele nie zdziała ;)


Użytkownik Blackwhite edytował ten post 17 grudnia 2017 - 09:40


#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 09:37

@Blackwhite jakie problemy ? a mało to razy piszę ?

Sam się wpakowałem , lipton też się wpakował{ze swoim 4770k i wniosków nie wyciągnął} ... ile ludzi musi trafić na wybitną padakę na glucie by się fora obudziły i przestały to polecać ?

jak to @Nehero powiedział: 

 

W sumie po prostu mówisz jak jest i nie próbujesz wciskać kitu jak niestety ludzie z forum benchmarka, choć fajne forum to straciłem do niego zaufanie, poza tym za dużo tam ruchu.

Bo zauważyłem, że jeśli dochodzi do argumentacji dlaczego Intel to zawsze jest wydajność na pierwszym miejscu i potem o dziwo argumentacja nagle się kończy. Mam wrażenie, że oni są świadomi problemów z Intelem, tylko mają to głęboko w poważaniu.

 

Znaczy coś w tym jest, jeśli ktoś wymienia procesor co generacje i dla niego to nie jest duży wydatek, to wtedy czemu nie, kupi intela potem wymieni na nowy, oskalpuje itp., a potem będą się inni martwili. Jednak większość kupuje komputer na lata i Twoja argumentacja wygrywa, zresztą to nie są Twoje wymysły i herezje, tylko coś co wszyscy wiedzą, łącznie z samym Intelem.


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 17 grudnia 2017 - 09:37

jlzqhakr0o4c.jpg


#9 Gajeno

Gajeno

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 09:56

Jarek jak masz coś do mnie to wiesz gdzie mnie znaleźć więc po co ten offtop? 

 

Wiesz doskonale że z intelowskimi farelkami są problemy jeśli chodzi o gluta i temperatury. Chcesz o tym podyskutować to zapraszam na Discorda albo pisz do mnie na PW. 

Bardzo chętnie przedstawię Ci dziesiątki jak nie setki artykułów odnośnie problemów z intelowskimi farelkami. 

 

Tak Jareczku mogę Cię zapewnić iż mam wielką kulę z której wróżę przyszłość, i wierz mi że jeszcze nie raz i nie dwa razy przeprosisz się z Ryzenami. 

Co Ty masz ciągle pretensje do AMD o te kośćmi RAM?Pamięci RAM zarówno od A-Data, G.Skill, Patriot a nawet naszego rodzimego Wilka - GOODRAM działają na płytach pod Ryzeny bardzo dobrze i stabilnie. 

A że Corsair spieprzył ostatnie partie swoich pamięci które osobiście polecasz w zestawach, to wina AMD? Czy może Corsaira, a przede wszystkim Hynixa który produkuje bublowate chipy. 

Jak to jest że ja jako posiadacz najlepszej płyty głównej pod Ryzeny - ASRock X370n Taichi jaki i najlepszych pamięci pod Ryzeny - G.Skill FlareX 2x8GB 3200MHz od wydania w czerwcu Agesy 1.0.0.6 przenigdy nie miałem żadnych problemów ze stabilnością mojego komputera - nawet podkręcając procesor na 3,8 GHz oraz pamięci RAM na 3466MHz przy zachowaniu takich samych timingów CL14. Mam tak wyjątkowe szczęście Jarku? ;)

 

Mogę Cię zapewnić że dobór PRAWIDŁOWYCH (a nie sponsorowanych) pamięci RAM daje gwarancję stabilnej pracy komputerów opartych o Ryzeny. A że Asus spieprzył ostatnie BIOSy przez co sa problemy z napięciami to już nie jest wina AMD tyko samego Asusa. A wcale bym się nie zdziwił gdyby swoje brudne łapska maczali też w tych BIOSach ludzie z intela. Ale to jest tylko moje głośne myślenie i nie masz co tego brać Jarku na poważnie. Wiesz że rynek technologiczny jest bezwzględny i wszystko się w nim może wydarzyć. 


Użytkownik Gajeno edytował ten post 17 grudnia 2017 - 09:58

CPU: Ryzen 5 1600 6 core ( 3800MHz OC )  //  MOBO: ASRock X370 Taichi  //  RAM: G.Skill FlareX 16GB (2x8GB) 3466MHz po OC
PSU: Thermaltake Toughpower DPS G RGB 750W Gold  //  GPU: MSI Radeon R7 260X (2GB VRAM) ( czekam na Vegę ;-)
SSD 1: Samsung 830 Series - 128GB 2,5" //   SSD 2: NoName 120GB 2,5" //   COOLER: Phanteks PH-TC14PE
Monitor: LG FLATRON IPS235 24" ( FullHD IPS LED )  //  Obudowa: Thermaltake Core V31 

#10 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 09:57

Vev i Ty się dałeś omamić? :P

 

Miałem 6600K, miałem 7700K - proce kupione w sklepie, żadne selekty - jeden robił 4.8 GHz z 1.3v - temperatury nie dobijały do 70 st C. 7700K w prawdzie nie kręciłem ale bez OC okolice 68 st C ( a tam boost jest 4.5 GHz i płyty tak czy inaczej zawyżają napięcia na Auto) 

Miałem 8700K - Intel Confidential - zobacz mój film, bez skalpa temperatury na 5.0 GHz rewelacja.

Mam 8700k ze sklepu - po OC 4.9 GHz z 1.34v - 82 st C

Kolejny 8700K dla klienta - 4.9 GHz z 1.34 - podobne temperatury.

Dalej 8600K dla klienta z OC 4.7 GHz i 1.32v - między 75-80 st C.

 

Może to własnie pojedyncze sztuki są gorące a nie większość? Zawsze jest tak,że jak ktoś dostanie padakę to o tym głośno mówi.

Jasne, glut mnie wkurza bo płacisz duża kasę za procka i nie masz lutowanego IHS - nie jestem za tym.

Natomiast wydajnościowo w grach Coffee Lake 8400/ 8700/ 8600wygrywa z każdym Ryzenem 1700/1800X (nawet po OC w grach)

A 8700K nawet bez OC bije w renderze Ryzena 7 podkręconego do 3.9 GHz.

 

Najbardziej mnie śmieszą komentarze typu 8400 ma gluta i się grzeje, trzeba robić skalpa - większej głupoty nie czytałem wżyciu.O ile w prockach z K zdarza się,że temperatury po OC są wysokie to o tyle w non K tego problemu nie ma.

 

Były jakieś problemy z 7700K swego czasu, ileś tam osób narzekało - Intel do dzisiaj tego nie wyjaśnił i zachował się po chamsku, pisząc,że w takim razie nie kręćcie procesorów.Z drugiej strony oni gwarantują stabilne działania procesora bez OC - to co uzyskasz powyżej standardowych zegarów zależy od szczęścia na jaką sztukę trafisz.

 

EDIT - Gajeno kolego - Wszędzie węszysz spisek, ludzie Intela spiep... BIOS na płytach asusa, sponsorowane to, sponsorowane tamto - skończmy z tą farsą proszę Cie.

A co z płytami MSI - tam też intel grzebał? Prawda jest taka,że tylko wybrane kości pracują jak nalezy z Ryzenami i tego nie zmienisz swoimi teoriami o piskach ;)

Rozumiem,że wierzysz we wszystko co napisane jest na internecie - ok Twoja sprawa.Ja wierzę w to co sam przetestuje i żadnych problemów z Intelem od dawna nie miałem jeśli chodzi o temperatury a na pewno jeśli chodzi o pamieci ;)

 

Nie potrzebnie tutaj napisałem bo z wami i tak nie da się konstruktywnie rozmawiać - Glut jest winien wszystkiemu i to wasz jedyny argument.

Przyszłość Ryzena - oby była świetlana i obym się mylił,że kolejna rewizja podbije tylko zegary ;)


Użytkownik Blackwhite edytował ten post 17 grudnia 2017 - 10:07


#11 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 10:44

@Blackwhite a ja miałem 4440 i teraz mam 4670k i więcej gluta nie tykam ... Tyle co mi to nerwów przyprawiło to dziękuję i żadne 15% wydajności mi tego nigdy nie wynagrodzi . Ma być procesor lutowany albo nie dam w życiu ponad 500zł .

4440 to nie proc z K a po prawie 3 latach pracy temperatury jeżyły włosy na głowie ...

Nie wybrane , większość kości współpracuje choć często nie z XMP tylko ręcznie trzeba wbić ...

Omamić to o wiele za daleko idące wnioski , ale w pewnych kwestiach się zgadzamy . 

 

https://zapodaj.net/...248b24.jpg.html - a do tego jak się odniesiesz ? gość skalpuje na codzień...

7700k i 7600k w sumie też był starsznie wadliwe , to już nie "stare" dobre skylake co modele bez K nie grzały się zbytnio a te zK załatwiał skalp ..

niestety 4/7 i 8 gen są poprostu nie udane :[

 

Niedorzeczne jest doszukiwanie się powiązań intela ze skopanymi biosami ... bardziej z nową agesą bo wprowadzili ją tylko giguś i asus i obydwaj producenci strasznie na tym polu skopali . Asrock dopracował bios na poprzedniej agesie i ogłosił że tej nie wyda tylko czekają na następną...

Spisek? ja widzę fakty

- płyty asusa pod am4 mają skopane 3 ostatnie biosy i to ci nawet lipton potwierdzi 

- LPX od wprowadzenia nowej rewizji około końca wakacji większośc sztuk nie chcę iść na swoich parametrach

- A poważne problemy z ramem na AM4 skończyły się z agesą 1.0.6.0 ... jako że codziennie ustawiałem po kilka razy na różnych płytach jak działałem na techliptonie to wiem jak to się zmieniało .

 

@Black ja chętnie rozmawiam i cieszę się że zauważasz problem glutu , ale nie cieszę się że tak bagatelizujesz ...


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 17 grudnia 2017 - 10:45

jlzqhakr0o4c.jpg


#12 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 11:19

Sory, może za ostro zareagowałem - ale sam widzisz ,że teksty typu -Intel maczał palce w BIOS' ach, sponsorowane testy, korupcja i celowe niszczenie AMDetc-strasznie mnie drażnią i myślałem,że Ty też masz klapki na oczach - zwracam honor.

 

Asrock to chyba najlepsze płyty pod Ryzena - najmniej problematyczne.

Ostatnio testowałem AB350M Pro 4 - płyta bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Z resztą wcześniej miałem AB350 Gaming K4 - sekcja na płycie ssie, ogólnie słaba konstrukcja ale RAM latał na niej bez problemu.

MSI - z pamięciami straszne problemy w większości z nich - nawet RAM Geil, który latał na Asrockachna luzie, na MSI czy BIOSTAR już nie chciał iść wyżej standardu czyli 2133 MHz. Próbowałem HyperX, Corsair RGB - żadne nie chciały z płytami MSI gadać.Dopiero na X370 Xpower Geile EvoXposzły jak należy.

Mało tego, ciekawe ile osób próbowało wsadzić 4 kości na płytę AM4 - U mnie na żadnej jakie testowałem ( w sumie 4 płyty) RAM nie latał wyżej jak 2133 MHz a na jednej nawet komputer nie wystartował.

BTW - nie pisze o profilu XMP bo on na wielu płytach w ogóle nie działa - niestety większość kości nie lata na AM4 powyżej 2133/2400 MHz na wielu płytach.Także nie zgodzę się z Tobą ,że większość pamięci działa bez problemu, nawet po manualnym ustawieniu taktowania.

 

Jest to problem, bynajmniej dla mnie - bo jakby nie patrzył na Intela wsadzasz jakikolwiek RAM i lata - jasne, zdarzają się pojedyncze wyjątki, jak wszędzie.To mnie wkurza,że muszę szukać odpowiednich kości,żeby z daną płytą zadziałały - a nie chciałbym jako klient być skazany na płyty Asrock.

 

Nie wiem jak z Ivy u innych, Syn ma 3770k i na razie nic mu nie dolega.A jak będzie problem to po kilku latach można zrobić skalpa i dalej mamy wydajny procek - i tak gwarancji już nie ma więc nie ma co stracić.Przecież nawet Sandy i7 2600/2700 dają do dzisiaj sobie radę w grach, tym bardziej taki 8700 za kilak lat.

 

Wg mnie nie można powiedzieć,że Ryzen 1 jest przyszłościowy - w sumie bardziej chodzi o podstawkę AM4 i obecne płyty.Jasne, będzie można na nich posadzić kolejne rewizje Ryzena ale co z tego - zmieniają się standardy, wyjdą nowe płyty ileludzi ,żeby być na czasie będzie musiało je zmienić.Więc co mi po płycie gdzie RAM nie lata jak należy, co mi po płycie , która nie będzie miałastandardu PCIE gen4, co mi po płycie, która nie będzie obsługiwałaDDR5 (o ile dotego czasu wyjdą) - wiesz o co mi chodzi.

Na razie poza Asrockiem producenci płyt nie robią nic w kierunku poprawy kompatybilności z pamięciami - dziwi mnie to bardzo.

 

Intel nie poczuł nad sobą bata w postaci Ryzena (no może trochę, bo przyspieszyli premierę Coffee lake) i dalej robi co chce - czyli co chwila nowa podstawka, Glut , nawet na HEDT - to na prawdę jest wkurzające.Ja jednak wolę stracić gwarancję, zrobić Skalpai kupić wydajnego procka aniżeli iść w Ryzena.

Sam mam R7 1700 ale po wyjściu 8700K nie ma sensu na nim pracować - w renderze sporo szybciej, w grach chyba nie muszę mówić - także pozostaje czekać co AMD zrobi w przyszłym roku.

jak pisałem, raczej nie wiele i podniosą tylko zegary, być może wzrośnie możliwość OC procków.

Dopiero ta prawdziwa 2ga rewizja Ryzen może przynieść sensowne zmiany - pytanie co Intel ma w zanadrzu a na pewno ma bo oni nie planują krótko terminowo.

 

Ja kibicuje AMD i chciałbym,żeby w końcu utarli nosa Intelowi - maiłem taką nadzieję po wyjściu Ryzen - niestety szybko ich chwała przeminęła i znów trzeba czekać. Czekam na czasy A64 - gdzie rozjechali Intela.


Użytkownik Blackwhite edytował ten post 17 grudnia 2017 - 11:31


#13 Gajeno

Gajeno

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 11:36

Jarek, Jarek lubię Cię ale czasami mam ochotę Cię ........... ;) 

żartuje oczywiście :) 

 

Możemy się ze sobą wykłócać o swoje racje ale trzeba się wzajemnie szanować. Jak sam już wspominałeś zarówno AMD jak i intel to korporacje nastawione głównie na zysk, z tym że to AMD przez wiele lat wypuściło ogrom innowacyjnych technologi kiedy to intel udoskonala ciągle jeden i ten sam produkt. Prawda mój serdeczny kolego? :)

 

Wytłumacz mi proszę Jarku dlaczego z nami nie da się porozmawiać? Bo ja nie rozumiem. I dlaczego Ty ciągle piszesz o tych pamięciach RAM? Powiedz mi proszę jaka jest to wina AMD że zarówno producenci płyt głównych jak i producenci pamięci RAM nie chcą z nimi współpracować? Bo jak inaczej wytłumaczysz fakt iż dopracowanych płyt głównych pod Ryzeny jest garstka ( max 5 na chipsecie B350 oraz max 5 na chipsecie X370), a pamięci z którymi Ryzeny pracują stabilnie też można by policzyć na palach 2 rąk, kiedy to do samych Coffee Laków masz już wydanych kilkadziesiąt płyt głównych, już o pamięciach RAM nawet nie wspomnę. No jaka w tym wina AMD? Bo co? Bo jest za biedne aby nawiązać równą walkę partnerską, czy za mało wpływowe aby wpłynąć na swoich partnerów aby Ci zaczęli brać na poważnie podzespoły dedykowane Ryzenom. 

 

No wytłumacz mi jak to jest że ja ze swoim komputerem nie mam absolutnie żadnych problemów, kiedy u mnie na Discordzie ludzie posiadający płyty od ASUSa X370 Prime mają dziś z tymi płytami ogromne problemy przez bardzo ale to bardzo spieprzone ostatnie aktualizacje BIOSów. Rozumiem że za to wszystko obwiniasz AMD tak? No bo ja inaczej mam interpretować twoje wypowiedzi zarówno tu jak i na swoim kanale na YouTubie. 

Jarku był u mnie na Discordzie Lipton i jakoś potrafił z nami porozmawiać. Chociaż teraz jakoś nie zagląda - chyba się przeraził tak dużą liczbą tam siedzących bywalców ;) Ja Cie serdecznie zapraszam na pogawędkę i dyskusje. 

Wierz mi że ze mną można podyskutować, ale trzeba chcieć. A przede wszystkim nie być do mnie uprzedzonym. 

 

No niestety Ryzeny to nie Coffee Lake i nie wszystkie dostępne pamięci na rynku będą dobrze współpracować z tą platformą. Ale po to są właśnie fora dyskusyjne aby wyselekcjonować te podzespoły, które pracują z Ryzenami najstabilniej i je właśnie polecać. I ja tak właśnie robię Jarku. Więc jaki to ze mnie psycho funboy AMD, skoro zależy mi na tym aby każdy był zadowolony ze stabilnej pracy swojego nowego komputera. 

 

A powiedź mi Jarku jak wyglądałby ten świat gdyby zabrakło takich ludzi jak ja? Ludzi walczących o rzetelność w testach oraz prezentacji podzespołów komputerowych. Ludzi walczących z monopolem jednej firmy, aby utrzymać harmonię w branży technologicznej. Myślisz że kiedykolwiek powstałby Ryzeny gdyby cały świat polecał tylko produkty intela? 

Jarku ja nie zejdę ze swoje wytyczonej drogi, bo dla mnie dużo ważniejszy jest dynamiczny rozwój całej branży komputerowej aniżeli przynależność do któregoś z obozów. 

VIA Technologies - mówi Ci coś ta firma? A wiesz że VIA posiada cały czas licencję na produkowanie procesorów x86? Baaaaa nawet z instrukcjami 64 bitowymi. Wystarczyłoby tylko dofinansować tą firmę i mamy 3go gracza na rynku procesorów, który by ostro namieszał, na czym zyskalibyśmy MY konsumenci. I mogę Cię zapewnić że gdyby tylko VIA wypuściła swoje autorskie procesory które realnie mogłyby powalczyć zarówno z Coffee Lakami jak i Ryenami, to byłbym pierwszym polecającym te układy innym. I co, wtedy byś mnie nazywał funboyem Vii, bo wszystkim i wszędzie bym polecał ich układy? ;) 

Rozumiesz o co ja walczę czy cały czas masz klapki na oczach i postrzegasz mnie jako fanatyka AMD? 


CPU: Ryzen 5 1600 6 core ( 3800MHz OC )  //  MOBO: ASRock X370 Taichi  //  RAM: G.Skill FlareX 16GB (2x8GB) 3466MHz po OC
PSU: Thermaltake Toughpower DPS G RGB 750W Gold  //  GPU: MSI Radeon R7 260X (2GB VRAM) ( czekam na Vegę ;-)
SSD 1: Samsung 830 Series - 128GB 2,5" //   SSD 2: NoName 120GB 2,5" //   COOLER: Phanteks PH-TC14PE
Monitor: LG FLATRON IPS235 24" ( FullHD IPS LED )  //  Obudowa: Thermaltake Core V31 

#14 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 11:39

@Blackwhite mnie też te jego teorie spiskowe czasem denerwują ale co zrobić ...

ja mam doświadczenie takie że na biostarze powyżej 2666 nie ma szans puki co , giguś też podwyższone ryzyko ... asrockowi najlepiej działa XMP ale msi też działa ram bez większych problemów.

Moim zdaniem producenci czekają na kolejną AGESE i tu jest pies pogrzebany , asrock nie chciał czekać i zabrał się za poprzednią agese . MSI też wychodzą aktualne biosy . Asusowi nie mam pojęcia co odwaliło bo 3 aktualne biosy są bezużyteczne , nie idzie ustawić ramu , OC to ryzyko bo napięcie szaleje a obroty wentylatora ? nawet to głupieje :[

 

Też należy postawić proste pytanie - na których biosach testowałeś ... bo puki co zmieniało się to dynamicznie ...

 

Co do 4 kości to 2 osobom nam się udało {x370 hero + b350m arctic} a 3 osobie właśnie teraz na naszej grupie walczymy ...

Ja nie mam problemu z braniem płyty asrocka , a na z370 też z ramami bywa ciekawie i przykładowe g skille ripjawki V 3000mhz te z GKVB na końcu nie udało mi się na asusie z370-A ustawić za nic w świecie a na ryzenach to dla mnie kilka minut ...

 

Ivy nie słyszałem żeby działo się coś jeszcze po skalpie , nie były znowu takie złe ...Ale sam gdy polecam to wolę oszczędzić ludziom problemów i 2600k polecić tym bardziej że generalnie lepiej się kręcą i nie trudno ten przeskok generacji nadrobić ...

 

Sam wyklinam że nie sprzedałem całej platformy przy okazji sprzedaży 4440 tylko się w tego 4670k wpakowałem . Trzeba było brać AM4 nawet na athlonie na początek i powoli rozbudowywać ...

 

Ja uważam że ryzen jest przyszłościowy - bo ma solidny zapas mocy ... przecież na pewno widziałeś w testach ile jeszcze zostaje , choćby na nieużywanym puki co SMT ... Nie mówię o 4 rdzeniowych modelach bo te podejrzanie odstają . Taki ryzen 1600 moim zdaniem to proc na którym luzem pogramy z 5 lat . 

 

Dla AMD nie jest problemem zrobić proc z kontrolerem zarówno ddr3 jak i ddr4 bo tego typu ruch już wykonali w phenomach {ddr2 + ddr3} i w ten sposób działały zarówno ze starymi jak i nowymi płytami . Kwestia czy producenci płyt na to pozwolą ...

 

Sam w tym momencie nawet bym intela nie rozważał , wydajność ryzenów jest zadowalająca , stosunek cena / jakość / wydajnośćw wypadku ryzena 1600 wypada świetnie ... są chłodne , mają zapas mocyi jeszcze oferują możliwości rozbudowy . Mnie to przekonuję .

Popularność jest ogromna a ludzie z nich mega zadowoleni . Nie jest to proc do 240hz ale z 2 strony kto paruje proc za 800zł z grafiką która by tyle wyrobiła ? 

 

Co do intela to nie mam pewności jak pracują bo coffe i x299 wyglądają jak wypuszczonena szybko ... Nie widać tam ani przemyślanych działań , ani dopracowania . Także mam wrażenie że to była odpowiedź na zasadzie - AMD oferuje to i my musimy . Podobne opinie spotkałem na zagranicznych forach więc coś w tym może być .

Też weźmy pod uwagę że aż strach myśleć co jeszcze intel by "zaoferował" gdyby nie pojawiły się ryzeny ...

 

Jak dla mnie Ryzeny utarły nosa intelowi, wiedzieli gdzie uderzyć, do domu taki procesor sprawdza się świetnie i choć nie są wybitne to mają naprawdę wysoką opłacalność i powodują coraz większe ilości memów o intelu ... było wincej rdzeni amd , o poborze prądu i temperaturach - TAM FX ekstremalnie kulały a teraz ciężko tego do intela nie odnieść ...


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 17 grudnia 2017 - 11:47

jlzqhakr0o4c.jpg


#15 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 11:53

Zgadzam się Ryzen 1600 to najbardziej opłacalna jednostka i do kompa za 3-4 k nawet za 4500 to dobry wybór.

Ale jak ktoś składa wydajną maszynę ( a takich coraz więcej) to szedłbym jednak w stronę intela i nie bawił się z żadne Ryzeny.

Pod render również opłaca się bardziej R7 1700 - bo jest w dobrej cenie i oferuje dobrą wydajność - o ile dobierzesz odpowiedni config (płyta + RAM).

 

Ja np na platformę pod testy kart nie mógłbym sobie pozwolić na Ryzena - sam wiesz dlaczego.

 

Wiesz FX'y też niby miały zapas mocy - nic z tego nie wyszło - oczywiście inaczej jest w przypadku Ryzena i na pewno ma większy potencjał - pytanie jakie wsparcie dostaną od producentów gier, softu etc.Jak na razie w grach liczy się mocny rdzeń a nie wielowątkowość - poza paroma wyjątkami.

 

Co do Coffe lake to są one na LGA 1151 - to nie tak,że wypuszczone na szybko - po prostu wcześniej jak powinny wyjść ale architektura była gotowa ;) Nie jest możliwe opracowanie nowych procków w tak krótkim czasie.Nawet producenci maszynek do golenia nie planują z 3 letnim wyprzedzeniem a sporo dłuższym :P

Ryzen nie tyle utarł nosa intelowi co namieszał na rynku i dobrze.Niestety to za mało,żeby Intel zmienił swoją politykę.



#16 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 11:56

@Blackwhite w FX był ten problemże budowa powodowała że im lepiej był wykorzystany tym bardziej spadało IPC ... Sąsiednie wątki walczące ze sobą o zasoby ...Konstrukcja gdzie procesor wraz z użyciem słabnie według mnie była całkowicie idiotyczna i nie miała prawa się sprawdzić ... Nie rozumiem jakim cudem to wogóle przeszło ... już lepiej by wyszli gdyby wydali phenomy 3 {podobno były gotowe} lub dalej odświeżali phenomy II- w odpowiedniej cenie jeszcze chwile by się sprzedawały i by mieli czas na opracowanie czegoś sensownego . A a tak to gdyby nie konsole to AMD by już nie istniało . Paradoksalnie teraz FX po latach są bardziej użyteczne niż w dzień premiery ... ale to marne pocieszenie w większości wypadków .


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 17 grudnia 2017 - 11:59

jlzqhakr0o4c.jpg


#17 Gajeno

Gajeno

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 18 grudnia 2017 - 12:20

Jarku a oglądałeś ostatni filmik Rafała?

Spoiler

 

Dla mnie osobiście są to znowu tabelki z Excela więc nie chce dyskutować o ich wiarygodności, ale zwrócić tylko uwagę że FXy nie były wcale totalną porażką AMD. Po prostu te procesory zostały wydane za wcześnie - co najmniej o te 3-4 lata za wcześnie. Ponieważ w 2011 roku programów (już nawet nie wspominam od grach) zoptymalizowanych pod wielowątkowość mogłeś policzyć na palcach jednej ręki. W tamtym czasie niemal wszystko optymalizowane było po jeden silny rdzeń intela. I to odbiło bardzo znaczący ślad na całej branży, ponieważ programiści tak bardzo przyzwyczaili się do rozwiązań intela, że AMD poświęcił lata aby spróbować przekonać ich że to w wielowątkowości tkwi największy potencjał. 

 

I poniekąd się to udało ale nie AMD a Microsoftowi który przecież wydał niedawno Xbox OneX. I mogę Cię zapewnić Jarku że ta konsola ostro namiesza, ale nie w mentalności konsumentów ale mentalności deweloperów gier oraz oprogramowania. Ponieważ dokładnie ta konsola zmusi programistów do optymalizowania gier zarówno pod wielowątkowość jak i pod API Vulkan, przez co AMD już niedługo upiecze 2wie pieczenie przy jednym ogniu, Mam tu na myśli zarówno Ryzeny jak i Radeony. Oczywiście że walka z nVidią jest dla AMD o wiele trudniejsza niż z intelem. To nie podlega żadnej dyskusji. Ale od czegoś trzeba zacząć. I to że Vega okazała się porażką wcale nie musi oznaczać iż NAVI też się porażką okaże. Bo do czasu premiery NAVI mam przeogromną nadzieję że pamięci HBM2 stanieją, co przełożyłoby się na zdecydowanie lepszą atrakcyjność Radeonów na rynku. Ale co przyniesie przyszłość to czas pokaże. 


FG42 (18 grudnia 2017 - 08:35 ):
Wstawiłem filmik w spoiler.

Użytkownik FG42 edytował ten post 18 grudnia 2017 - 08:34

CPU: Ryzen 5 1600 6 core ( 3800MHz OC )  //  MOBO: ASRock X370 Taichi  //  RAM: G.Skill FlareX 16GB (2x8GB) 3466MHz po OC
PSU: Thermaltake Toughpower DPS G RGB 750W Gold  //  GPU: MSI Radeon R7 260X (2GB VRAM) ( czekam na Vegę ;-)
SSD 1: Samsung 830 Series - 128GB 2,5" //   SSD 2: NoName 120GB 2,5" //   COOLER: Phanteks PH-TC14PE
Monitor: LG FLATRON IPS235 24" ( FullHD IPS LED )  //  Obudowa: Thermaltake Core V31 

#18 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 18 grudnia 2017 - 12:42

Tak oglądałem ten film. Zabrakło mi tam porwania do jakiegoś własnie Intela z tych czasów.Ale fakt, FX daje nieźle radę w miejscach gdzie liczy się procesor.

Tylko widzisz........ to jest ta przyszłość....teraz płyty pod FX'y nie mają najnowszego złącza PCIE, nie ma wsparciadla DDR4 itd - dlatego mowa o przyszłościowej platformie do mnie nie przemawia.I tutaj tyczy się to zarówno Intela jak i AMD - komputer dla mnie jest na już na teraz - a co będzie za kilka lat mnie akurat pod względem rozbudowy nie interesuje, bo wiem,że będzie to już "przeterminowane" ;)

Co do Vulkan - to gdyby gry były opierane na tym API to AMD skopałoby tyłek Nvidii.



#19 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 18 grudnia 2017 - 06:50

Lga1155 i 2600k też nie mają najnowszych technologii , są na PCI 2.0 , DDR3 , nie ma m.2 itd ale wciąż to ludzie używają . Nie dziwię się że ty masz takie podejście bo ciebie stać na ciągle zmiany platform ... Niestety wypadało by zrozumieć że nie każdego stać i w Polsce zwykle żywotność platformy to około 5 lat a nie 2 jak na zachodzie ...
Przyszłościowa platforma to platforma pod rozbudowę a nie platforma oferująca wszystkie najnowsze funkcje ... Tak to bynajmniej zrozumie 90% konsumentów

jlzqhakr0o4c.jpg


#20 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 18 grudnia 2017 - 08:58

@_VeV_ I to jest cały problem o którym mało, kto mówi jedni zmieniają procesory co generacje, inni trzymają po kilka lat.
Mówiąc o i7-8700K i R5 1600 jest to w przybliżeniu 1000 zł różnicy jaką trzeba dołożyć do i7. Zakładając iż i7-8700 wraz z płytą kosztuje w przybliżeniu 2.6k a r5 1600 wraz z płytą 1.8k, wniosek jest taki dopłacamy w przybliżeniu 1k zł, lecz otrzymujemy tylkk wydajność okupioną temeperaturami i możliwymi problemami z jeszcze wyźszymi temperaturami w momencie jak trafimy na złą sztukę. Pytanie jest czy płacąc 2.6k za TYLKO 2 podzespoły mamy prawo wymagać czegoś lepszego, a pozbawione ryzyka czy trafimy na sztukę tą chłodniejszą czy cieplejszą? Jeśli ktoś wymienia platformę co generację to nie musi, kupi i7 i za jakiś czas wymieni na lepszy model.

Pytanie do @Blackwhite zakładając idziemy według Twojej strategii, czyli kupujemy i7-8700K, nie chcemy skalpować, bo utrata gwarancji i nie możemy sobie pozwolić na to, że jak padnie procesor to zostaniemy na lodzie mówiąc o okresie gwarancyjnym, a nie mamy pieniędzy, aby od tak kupić następny procesor za prawie 2k.
Dodatkowe założenie, platformy nie będziemy wymieniać przez najbliższe 3 do 4 lat.
1. Jakie są szanse, że trafimy tak jak Ty na tą chłodniejszą sztukę?
2. Jak taka i7-8700K oczywiście po podkręceniu będzie sobie radziła, za te kilka lat w kwestii temperatur?
3. Tak na prawdę po gwarancji dopiero wchodzi w grę skalpowanie, czy do tego czasu i7-8700K poradzi sobie z temperaturami po OC? Co jeśli sobie nie poradzi, skalpować na gwarancji nie będziemy, a nie po to kupowaliśmy procesor do podkręcania, aby go nie podkręcać?
4. Ile musimy tak na serio wydać pieniędzy na chłodzenie i7-8700K, aby dobrze go schłodzić przy OC i bez skalpowania( zakładając, że skalp robimy dopiero po gwarancji).
5. Jak temperatury rzędu 80,90 stopni wpływają na żywotność procesora względem np. 60,70?

Pytanie do @_VeV_ @Gajeno
1. czy jesteście w stanie zagwarantować niskie temperatury Ryzena 1600 po OC, bez konieczności kombinowania z nim?
2. czy wydajność Ryzena 1600 jest wystarczająca aby cieszyć się min 60 fps przy ustawieniach ultra,extreme itp, w rozdzielczości 2K zakładając, iż połączymy Ryzena z GTX 1080 lub GTX 1080ti, a może pozwala przekroczyć magiczne 60 fps i oscylować już w wyższych rejonach?
3. Czy na prawdę jest taki kłopot z dostępnością kompatybilnych RAM-ów pod Ryzena? Bo tu nie rozumiem zarzutów Blackwhite pod kątem RAM-ów do Ryzenów.
4. Czy macie jakieś zastrzeżenia co do Ryzena 1600?
5. Ile musimy tak na serio wydać pieniędzy na chłodzenie do Ryzena 1600?

Użytkownik Nehero edytował ten post 18 grudnia 2017 - 09:10


#21 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 18 grudnia 2017 - 10:32

4.Bez skalpowania nie mą znaczenia ile wydamy ... Jak ciepło nie dociera należycie do chłodzenia to wiadomy efekt . Moge to całkowicie potwierdzić jako posiadacz już 2 gluta ...
Odwlekanie skalpowania i wygrzanie krzemu może spowodować tyle że skalp już nie pomoże ...
1. Tak jesteśmy zagwarantować rozsądne temperatury nawet na chłodzeniu boxowym .To lutowanych procesor i są tylko 2 możliwości wysokich temperatur : źle zamontowane / uszkodzone chłodzenie lub przegięte napięcie w stosunku do chłodzenia . Nie sztuką jest zejść do 35-40c przy lekkim oc w grach na ryzenie kupując np mugena 5
2. Tak , jest wystarczająca .przekroczymy spokojnie 60fps
3.wiedząc jaki ram kupić i trzymając się płyt aseocki + MSI problem niemal nie występuje . W najgorszym razie trzeba ustawić ręcznie .
4.jedynie takie zastrzeżenia że refrwsh może być już za 2 miesiące i nwm czy teraz nie warto poczekać .
5. Zależnie od chęci do OC i wrażliwości na hałas może nawet zero bo boxy ryzena pozwalają na pewne OC jak nie wymagamy zbytnio ciszy .

Użytkownik _VeV_ edytował ten post 18 grudnia 2017 - 10:40

jlzqhakr0o4c.jpg


#22 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 18 grudnia 2017 - 11:57

@Nahero.

Jeżelijuż porównujesz 8700k  to porównaj go do  R7 1700 a nie 1600 – bo to raczej nie ta liga ;)

Wtedy różnica nie jest już taka duża.

Z mojego doświadczenia i obserwacji wynika,że jeśli ktoś już decyduje się na zmianę to wymienia większość platformy lub całą a nie zmienia tylko procesor.

Ok.

1.Ja nie trafiłem jednej sztuki a kilka – nie sądzę,że to przypadek.

2.Nie wiem jak – ale za kilka lat robisz skalpa i nie ma problemu.

3.Jak trafisz na słabszą sztukę to nie kręcisz jej na 5 GHz an a 4.7 / 4.8 GHz – wtedy problemów być nie powinno.Nie sądzę ,że w najbliższych 3 latach będą problemy z temperaturami bez sklapa.A dodam,że 8700k na stocku wydajniejszy jest or Ryzena 7 podkręconego do poziomu 4 GHz.

4.Jasne, na cooler trzeba wydać minimum 200 pln – ale kręcony Ryzen 7 też nie poleci na coolerze za 100 zeta ;) Wiem bo mam i po oC na 3.9 GHz na Corsair H100i łapie ponad 70 st C.

5.Tak na prawdę temperatury nawet rzędu 85 st C nie skrócą znacznie żywotności procesora.Tutaj większe znaczenie ma napięcie. 

 

Co do moich zarzutów do RAM pod Ryzen - miałem kilkakompletów RAMróżnych producentów Geil, HyperX i Corsair - tylko na Asrocku nie było problemów. Na MSI i Biostar porażka - choć na Biostarze HyperX udało się ustawić na 2666 MHz.Na MSI B350 Carbon - żadne z nich nie latały wyżej jak 2133 MHz, dopiero na X370 Xpower Geile dały radę - i tylko one.Mało tego po obsadzeniu wszystkich banków pamięci zapomnij o szybkości wyższej jak 2133 MHz - przynajmniej tak było w moim przypadku na płytach MSI i Biostar. Nie sprawdzałem jeszcze na Asrocku.

Dla mnie problem istnieje bo na Intelu wsadzam jakie kolwiek kości i latają bez zarzutów - nawet po obsadzeniu 4 banków.Także nie jest to normalne, żebyśmy musieli szukać kompatybilnych kości z płytami pod Ryzen - sam chyba przyznasz?

 

@Vev – na LGA 1155 miałeś już PCIE 3.0 ;) – na płytach Z77 – ale fakt , działało to tylko z prockami Ivy. 

 

PS.Skalpa można wykonać tak,że nie stracisz gwarancji – a intel pod czapkę zaglądał nie będziew razie uszkodzonego procesora. 

Wszystko zalezy jak kto podchodzi do kwestii  komputera i jego wydajności. 

Jak ktoś nie jest łowcą FPS i nie ma monitora 120/240 Hz to Ryzen jest dobrym wyjściem.Jak ktoś liczy na maksymalną wydajność pod każdym kątem w grach wybierze raczej Intela. 


Użytkownik Blackwhite edytował ten post 18 grudnia 2017 - 12:30


#23 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 18 grudnia 2017 - 01:02

Jak łapie na h100i takie tempo to jakie ty masz napięcie ustawione ? Bo co dopiero ustawiałem i 70c to było ale w prime95 na small na mugenie 5 i 1.435v ...
Zgadza się , tylko z77+ivy czyli niszowa konfiguracja bo raczej się widzi p67/z68 ewentualnie te z77 ale z 2gen
@Blackwhite pytałem o to na jakich wersjach bios sprawdzałeś , przed agesa 1.0.6.0a ? Bo jeżeli tak to sprawdź sobie jecxe raz bo zapewniam że właśnie ta wersja agesy zmieniła bardzo dużo ... Aktualnie problem jest powyżej 3200mhz bo poza b-die prawie żadne nie idą ... Ale czy to znowu mało ? Wystarczą by ryzena nie ograniczać ...

jlzqhakr0o4c.jpg


#24 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 18 grudnia 2017 - 05:04

Napięcie 1.4v - tyle,że wentyle ustawione na quiet bo inaczej robi się suszarka ;)

 

Sprawdzałem na zwykłych i na wszystkich Agesa.Nie jestem w stanie sprawdzić bo nie mam już tej płyty niestety.



#25 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 18 grudnia 2017 - 05:24

@Blackwhite a można wiedzieć w jakiej obudowie ? bo serio te temperatury jak na ryzena wydają mi się za wysokie ...

No cóż , ja tyle co się bawię to nie miałem problemów z pamięciami na msi / asrockach pod ryzeny z wyjątkiem LPX oraz Tridentów od G skilla .


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 18 grudnia 2017 - 05:25

jlzqhakr0o4c.jpg


#26 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 18 grudnia 2017 - 05:48

Corsair 570X



#27 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 18 grudnia 2017 - 06:07

@Blackwhite no to też trochę tłumaczy bo to nie jest obudowa pod przepływ powietrza ...

Apropo twojego najnowszego filmu z kompem za 2,5k to widzę , że chyba wziąłeś do siebie wypowiedzi odnośnie ryzena z tego wątku xD

Jest naprawdę dobry , tylko ten ram tak jak to już komentowałem ... nie jest źle ale ja bym 2x4 już teraz nie brał .


jlzqhakr0o4c.jpg


#28 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 18 grudnia 2017 - 07:25

Kuzwa no nie wierzę własnym oczom FORUM OŻYŁO Yupi :zdziwko:



#29 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 18 grudnia 2017 - 10:35

@Blackwhite no to też trochę tłumaczy bo to nie jest obudowa pod przepływ powietrza ...

Apropo twojego najnowszego filmu z kompem za 2,5k to widzę , że chyba wziąłeś do siebie wypowiedzi odnośnie ryzena z tego wątku xD

Jest naprawdę dobry , tylko ten ram tak jak to już komentowałem ... nie jest źle ale ja bym 2x4 już teraz nie brał .

Ja też nie ale przy cenach RAM zestaw nie kosztował by 2500 a 3k :P Nie dałem jednej kości bo dual jednak w niektórych przypadkach daje kopa.A jak ktoś kupuje kompa za taką kwotę to raczej szybko RAMu nie dołoży ;)

Natomiast co do samego zestawu to nie tak,że ja nie polecam Ryzena - w takiej kwocie to optymalny wybór, tak samo jak komputer do powiedzmy 4000 pln z Ryzen 1600.

Powyżej raczej szedłbym w kierunku Intela.


Użytkownik Blackwhite edytował ten post 18 grudnia 2017 - 11:08


#30 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 18 grudnia 2017 - 11:12

@Blackwhite ja tłumaczyłem ci na YT , przy tej grafice dual i tak nic nie zmieni specjalnie , nawet gdyby zmieniał to i tak gdy ramu brakuje to dual nic nie zdziała ... a jak będzie chcieć grać płynnie w najnowsze gryto innego wyboru niż dołożyć zwyczajnie nie będzie .

Tłumaczenie jest przecież jasne dlaczego 2x4 już się nie bierze . Może ty powiesz mi dlaczego do wielu osób ono nie dociera ?


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 18 grudnia 2017 - 11:14

jlzqhakr0o4c.jpg


#31 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 19 grudnia 2017 - 12:01

Dobra od siebie chciałbym zrobić małe podsumowanie i spojrzeć na temat z neutralnej strony, dając równe szanse i intelowi i amd. Oczywiście podsumowanie będzie robione pod kątem gier, bo profesionalne zastosowania, to nie moja działka.

i7-8700K daje nam wydajność w grach kosztem wysokiej ceny, temperatur a co za tym idzie konieczności skalpowania.

Ryzen 1600 daje nam mniejszą wydajność, lecz niższe temperatury.

Co do Ryzena jestem przekonany i jego mogę brać.

Sam będę składał zestaw za około 8k,9k bez monitora, @Blackwhite polecasz iść w Intele przy takiej kwocie, okej rozumiem, masz tutaj rację, lecz czy również jesteś w stanie w jakimś stopniu zagwarantować, że biorąc i7-8700K, nie rozczaruję się i nie będę miał z nim problemów? Cały problem tkwi w tym, że jeśli i7-8700K nie był by problematyczny, to brałbym bez zastanowienia, w obecnym stanie włącza mi się tutaj czerwona lampka kontrolna. Bo nie jestem gotowy i nie mam zamiaru brać w ciemno procesora i ryzykować ewentualne problemy i nerwy, chce kupić pewniaka.

Zarówno @_VeV_ jak i @Blackwhite macie swoje zdanie, na temat Ryzena i Intela i każdy z Was ma w jakimś stopniu racje względem tych procesorów.



#32 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 19 grudnia 2017 - 12:14

@Nehero black to podejście gościa z kasą gdzie zmienia platformę co góra 2 lata i jej wadami nie przejmuje się niemal wcale a patrzy tylko na wydajność , ja prezentuje podejście od strony "zwykłego" polskiego użytkownika co sprzęt zmienia raz na 4-5 lat i nie ma ochoty się z nim użerać . 

Nie jest ci w stanie zagwarantować brak problemów na glucie choćby bardzo tego chciał ... Niestety taka wadliwa technologia . Sam musiałem się 2 razy w to władować by zrozumieć ,takżedobrze wiem jak się czuję ktoś kto tyle zapłaci za intela i się wpakuję . I nikt mi nie powie że glut bezproblemowy bo to mijanie się z prawdą . 

Problemy ryzena idzie względnie łatwo rozwiązać rozsądnie dobierając sprzęt .

Z problemami intela w ten sposób nie wygrai tu jest główna różnica :[

Albo Ryzen na lata albo jednorazówka intela na krótką metę ... ciężko mi inaczej to skwitować .

 

W twoim wypadku jest też X99 i nie jest to głupia opcja- jeszcze jak teraz zauważalnie potaniało i nie jest wybredne na ram to pierwsze lepsze 2400/2666mhz ładujemy i też tu oszczędzamy ... choć zapewnia inny rodzaj rozbudowy . Tam masz możliwość włożenia procesorów z większą ilością rdzeni , na am4 włożysz nowe generacje ...


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 19 grudnia 2017 - 12:14

jlzqhakr0o4c.jpg


#33 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 19 grudnia 2017 - 01:09

@_VeV_ Jeśli gry rozwiną się jeszcze bardziej w stronę rdzeni to kupno dalszych generacji procesorów pod x99 będzie miało sens, a jak wypada i7-6800K jeśli chodzi o kwestie jak długo na nim pogramy zanim konieczna będzie zmiana go? Według mnie patrząc na coś pokroju i5-2500K i mimo, iż to stare to nadal daje rade w grach, wydaje mi się, że i7-6800K podziała jeszcze długo. Według moreli i7-6800K i X99 taichi to koszt 2400 zł czyli prawie tyle ile i7-8700k nie licząc 200 zł. Nadal mam w pamięci tego i7-6800K, natomiast tak czy siak poczekam na ryzeny refresh i zobaczymy co one wprowadzą, no i to zabójcze TDP na i7-6800K:E.

Poza tym nadal nie wiemy jakie będą Kyzeny, wiemy, że będą działać pod AM4, ale czy przyrost wydajności będzie na tyle duży, że warto już szykować AM4 to tego raczej nie wiadomo.



#34 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 19 grudnia 2017 - 01:35

Jak długo ? Co najmniej tak długo jak ryzen 1600 ... Zje nieco więcej prądu ale też bez przesady , za to zaoferuje nieco większa wydajność która może być jeszcze wyższa jeżeli kiedyś gry zaczną obsługiwać ram w quad channel ;)
AMD i Intel inaczej liczą TDP więc nie należy go bezpośrednio porównywać ;9
Ihmo pobór prądu 6800k wcale nie taki straszny ... Poprostu ryzen jest taki energooszczędny ... Równie "źle" pod tym względem wypadł by na jego tle 8700k .
8700k też by potrzebował szybkiego ramu ... X99 zbytnio się tym nie przejmuje , ta platforma w domyśle to był wół roboczy do stacji roboczych i dla entuzjastów. Teraz pod koniec żywota tej platformy Intel skapnął się że robi konkurencję i to skutecznie mainstreamowym CPU bo mocno potaniało a jest dopracowane i naprawdę mocne .

jlzqhakr0o4c.jpg


#35 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 19 grudnia 2017 - 11:32

To będę musiał rozważyć jeszcze raz dokładnie to, ciekaw jestem co autor tematu @Kryszna wybierze po przeczytaniu tych wszystkich dywagacji, jakie on ma przemyślenia i wnioski.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL