Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za 25.000 PLN

zestaw 25000

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Camille

Camille

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 16 grudnia 2017 - 10:23

Witam wszystkich bardzo serdecznie! :-)

Planuję złożyć sobie nowy zestaw komputerowy z wodnym chłodzeniem. Tak wygląda wstępna lista podzespołów i akcesoriów:

 

(pogrubiona czcionka oznacza, że dana rzecz jest już zakupiona)

 

- OBUDOWA: Be Quiet! Dark Base Pro 900 (biała)

- PŁYTA GŁÓWNA: MSI X99A Xpower Gaming Titanium

- CPU: Intel Core i7-6850K (lutowany, 40 linii PCI-E)

- RAM: 2x G.Skill TridentZ DDR4, 16GB, 3466MHz (maksimum dla płyty głównej), CL 16 (szaro-biały bez RGB)

- GPU: 2x Gigabyte GTX 1080 Ti Aorus Waterforce WB Xtreme Edition 11GB (fabryczny blok wodny)

- PSU: SeaSonic Snow Silent 1050W (biały)

- SSD: Samsung 960 Pro 1TB M.2 PCIe

- HDD: Toshiba P300 3TB (backup, itd.)

- WENTYLATOR: 5x Corsair HD140

- CHŁODNICA 1: Black Ice Nemesis GTS 360 (biała)

- CHŁODNICA 2: Black Ice Nemesis GTS 240 (biała)

 

- OŚWIETLENIE: Nzxt Hue+ (biały)

- SŁUCHAWKI: SteelSeries Arctic 7 (białe)

- KLAWIATURA: Razer BlackWidow X Chroma (biała)

- MYSZKA: Razer Lancehead Tournament Edition (biała)

- FOTEL: SPC Gear SR300 (biały)

 

- OS: Windows 10 Professional

 

- BLOK WODNY CPU: Phanteks Glacier C350i (chrome)

- ZŁĄCZKI: Phanteks (chrome)

- REZERWUAR: Bitspower DDC Reservoir Combo 250 (biały)

- RURKI: Akrylowe

 

To chyba wszystko jeśli niczego nie pominąłem. Czekam na opinie, sugestie, itd.. :)


Użytkownik Camille edytował ten post 16 grudnia 2017 - 10:29


#2 Mis456

Mis456

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 16 grudnia 2017 - 03:37

Jeśli już masz taki budżet to zasilacz brałbym od Seasonic Prime 1000w Titanium (link) a fotel SR500 w wersji materiałowej - znacznie wygodniejszy jest (link) 



#3 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 16 grudnia 2017 - 07:53

Zestaw złozyłeś dobry



#4 Camille

Camille

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 12:29

Jeśli już masz taki budżet to zasilacz brałbym od Seasonic Prime 1000w Titanium (link) a fotel SR500 w wersji materiałowej - znacznie wygodniejszy jest (link) 

Ze względu na certyfikat 80+ Titanium? :-)

 

Zestaw złozyłeś dobry

Dziękuję! :-) Specjalnie wybrałem platformę X99. :-) Zastanawiałem się jeszcze nad zasilaczem Super Flower Leadex II 1200W (80+ Gold), ale chyba Seasonic Snow Silent 1050W (80+ Platinum) powinien wystarczyć nawet w przypadku maksymalnego obciążenia i posiadać jeszcze trochę mocy w zapasie. :-)


Użytkownik Camille edytował ten post 17 grudnia 2017 - 12:42


#5 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 12:35

Ja jedynie przyczepiłbym się do słuchawek z racji, że nie jestem zwolennikiem sprzętu audio dla graczy, który według mnie wieje na kilometr tandetą i milionem nie potrzebnych bajerów, a i niestety nie jest to tylko moje spostrzeżenie, poza pewnymi wyjątkami u Creative i Sennheiser.Najlepszy przykład sam podałeś, słuchawki, które mają dźwięk przestrzenny 7.1, który zapewniam Cie nigdy w życiu nie widziały dźwięku przestrzennego, a to 7.1 jest najzwyklejszym chwytem marketingowym, abyś zapłacił więcej za nic. No ale to jest moje zdanie, jeśli, Ty nic złego w nich nie widzisz to nie mam z tym problemu, jedynie zaznaczam swoje stanowisko w tym temacie, a pieniądze i tak wydasz jak chcesz.

 

Jedynie chce Ci przekazać, że można 100 razy lepiej za nadal niewielkie pieniądze.


Użytkownik Nehero edytował ten post 17 grudnia 2017 - 12:40


#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 12:42

Najlepszy wyjątek gamingowych słuchawek to HyperX cloudy ... rebrand takstara i grają naprawdę dobrze .

Mamy te same obiekcje ... @Nehero ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#7 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 01:18

Jeszcze typowo gamingowymi słuchawkami godnymi polecenia są Audio-Technica ATH-PDG1, sam ich nie słuchałem, lecz informacja z dobrego źródła, nie będę podawał linku do forum ani nic, bo nie wiem czy można. A poza tym jest całą masa słuchawek stricte muzycznych, miażdżących jakościowo słuchawki gamingowe na samym starcie i co najlepsze w o wiele niższej cenie. Sam mam AKG K240 i jeśli chodzi o przestrzenność, to jest w zupełności wystarczająca do grania, potem są AKG K550 MKII, AKG 702, Beyerdynamic 990 Edition 600, jednakże one już wymagają lepszego źródła niż karta zintegrowana, ale za to zaoferują poziom.



#8 Camille

Camille

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 23 grudnia 2017 - 04:50

Jeśli chodzi o GPU to inną opcją był GALAX GeForce GTX 1080 Ti HOF OC LAB Edition (Europa: KFA2 GeForce GTX 1080 Ti HOF Water Coooled) z białym PCB i fabrycznym blokiem wodnym od Bitspower, ale nigdzie nie można go dostać z opcją wysyłki do Polski.

Tak wygląda: http://galaxstore.ne...tion_p_137.html

 

Całość trzeba złożyć niczym meble z IKEA:

https://www.facebook...759258140781611


Użytkownik Camille edytował ten post 23 grudnia 2017 - 04:55


#9 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 23 grudnia 2017 - 06:15

Ciekawiłoby mnie to czy ten design nie będzie kosztem wydajności karty. Bo cena wysoka i dalej pytanie jak z podatkiem VAT i cłem, sam akurat się na tym nie znam za dobrze, więc nie wiem, ale wiem, że przy zakupach z zagranicy trzeba się z tym liczyć, tylko nie wiem czy to dotyczy jedynie zakupów z Chin czy z innych krajów też. Przy okazji, jeśli ktoś wie lub zna dobry i treściwy artykuł o tym, to mógłby się podzielić.

 

@Camille Sam zamysł z designem jest ciekawy, zastanowiłbym się czy nie odbędzie się to kosztem wydajności, czy kultury pracy. Jeśli nie i jesteś gotowy wydać więcej pieniędzy na sam design to czemu nie.



#10 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 23 grudnia 2017 - 07:34

Aod kiedy desing ma cos do wydajosci?

Tu lipa jest bo widze blok wodny a jakiś radiator z ery lat 90 na sekcji zasilania .Coto ma znaczyć.....



#11 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 23 grudnia 2017 - 07:46

Aod kiedy desing ma cos do wydajosci?

Tu lipa jest bo widze blok wodny a jakiś radiator z ery lat 90 na sekcji zasilania .Coto ma znaczyć.....

Sam w sobie design do wydajności nic nie ma wspólnego, jedynie aby wybór konkretnego modelu np. karty graficznej ze względu na design, bo widzę, że autor tematu idzie w kolor biały, nie odbył się kosztem wydajności, czyli prosto mówiąc kupujemy słabszą kartę nie tylko ze względu na wydajność, ale i też kulturę pracy, aby mieć ją w kolorze białym. Nie wiem jak jest w przypadku tej karty, więc mówię to jedynie w ogólnym rozumieniu, bez czepiania się do konkretów.



#12 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 23 grudnia 2017 - 07:50

Ta karta to bedzie co najwyzej mocniejsza .Bo i zegary i power limit ma wyzsze jak przecietna 1080ti bo taka ma być z załozenia ze jest deluks z 1080ti ;)

Poza tym trzepiesz jakies głupoty o kultirze pracy jak to woda jest .Powyzej juz nic nie ma w domu


Użytkownik HAL900 edytował ten post 23 grudnia 2017 - 07:51


#13 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 23 grudnia 2017 - 08:21

@Camille

https://www.morele.n.../info/3017de76/

proponuję taki zestaw. Te rurki itp to sam dobierz bo to już musi tobie odpowiadać , ale od razu dałem do zestawu block wodny do theadripera

I właśnie lepiej według mnie brać thadripera bo w tym momencie jest na 1 miejscu procesorów 


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#14 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 23 grudnia 2017 - 09:41

Ta karta to bedzie co najwyzej mocniejsza .Bo i zegary i power limit ma wyzsze jak przecietna 1080ti bo taka ma być z załozenia ze jest deluks z 1080ti ;)

Poza tym trzepiesz jakies głupoty o kultirze pracy jak to woda jest .Powyzej juz nic nie ma w domu

Okej chłodzenie wodą wyleciało mi z głowy.



#15 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 23 grudnia 2017 - 11:12


I właśnie lepiej według mnie brać thadripera bo w tym momencie jest na 1 miejscu procesorów 

https://youtu.be/kpHFy07Cuus?t=208

 

Tyle



#16 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 23 grudnia 2017 - 11:26

@HAL900

Uwielbiam ludzi którzy wyciągają rodzynki i pokazują, że coś jest lepsze od czegoś xD .....

 

Sory zapomniałeś dodać że procesor to jedna wielka grzałka :) i że te płyty pod niego się przegrzewają ale to tylko szczegół :)

 

Więc masz grzałka i glut + gwarancję  

lub

Masz chłodny procek po wymianie pasty pod ihs i brak gwarancji :) Wybieraj 

 

LUB Theadripper który jest chłodny i na równej wydajności z i9 


Użytkownik akakak123 edytował ten post 23 grudnia 2017 - 11:30

CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#17 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 23 grudnia 2017 - 11:30

Leć do okulisty tam tez sa temperaturya nie tylko fps ;)



#18 Camille

Camille

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 24 grudnia 2017 - 11:26

Kupowanie podzespołów i składanie komputera zaplanowane jest na styczeń 2018 i do tego czasu muszę zrobić ostateczną listę wszystkich peryferii. :)

 

Tak, zdecydowanie dominującym kolorem będzie biały. Nie oznacza to jednak, że coś musi być całkowicie białe za wszelką cenę kosztem wydajności, itd.. :)

 

Ciekawiłoby mnie to czy ten design nie będzie kosztem wydajności karty. Bo cena wysoka i dalej pytanie jak z podatkiem VAT i cłem, sam akurat się na tym nie znam za dobrze, więc nie wiem, ale wiem, że przy zakupach z zagranicy trzeba się z tym liczyć, tylko nie wiem czy to dotyczy jedynie zakupów z Chin czy z innych krajów też. Przy okazji, jeśli ktoś wie lub zna dobry i treściwy artykuł o tym, to mógłby się podzielić.

 

@Camille Sam zamysł z designem jest ciekawy, zastanowiłbym się czy nie odbędzie się to kosztem wydajności, czy kultury pracy. Jeśli nie i jesteś gotowy wydać więcej pieniędzy na sam design to czemu nie.

Czasami ściąganie czegoś z zagranicy wychodzi taniej niż kupowanie w Polsce. Przykład: Kupiłem białą klawiaturę i myszkę bezpośrednio u Razera. Za całość zapłaciłem 203 EUR (miałem zniżkę 56 EUR + darmową przesyłkę), co w przeliczeniu na polskie złotówki wychodzi 851,28 PLN (24.12.2017). Za to samo na x-kom.pl bym zapłacił 998 PLN. Plusem jest to, że zaoszczędziłem nie całe 150 PLN, a minusem to, że musiałem czekać 3 tygodnie na przesyłkę z Hong Kongu, a to ze względu na fakt, że okres przedświąteczny i Razer ma bardzo dużo zamówień (tak mi napisali). 


Użytkownik Camille edytował ten post 24 grudnia 2017 - 11:27


#19 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 24 grudnia 2017 - 12:14

@Camille Nie no to spoko, ja wiem, że zakupy za granicą są tańsze, ale nigdy nie kupowałem, więc nie wiem jak to wygląda z VAT-em i cłem.



Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zestaw, 25000

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL