Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za [3000zł-3500zł] przeznaczony do [gier,rendering] dla [Senur]

Zestaw za 3500zł

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Senur

Senur

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 08:36

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na resztę komputera - (1200zł-1700zł) 

*Wymagania oraz zastosowanie - (praca / gry)

*Posiadane podzespoły (posiadam zakupioną kartę graficzną gtx 1060 windforce 3gb, ryzen 5 1600)

*Czy planujesz podkręcanie? - TAK

*Jakich podzespołów potrzebujesz? - (Płyta główna, zasilacz, pamięć RAM, obudowa, dysk HDD, nagrywarka DVD, dodatkowe wentylatory 120mm lub 140mm)

 

 

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Zacznę od tego że przesiadam się z laptopa, który kolejny raz trafił na gwarancje do znanego sklepu komputerowego z uszkodzonym dyskiem. Dysk padł trzeci raz w czasie okresu trwania gwarancji. Zażądałem wymiany na nowy bądź zwrotu pieniędzy lecz najprawdopodobniej serwis LEN*** znów wymienia wadliwy dysk i moje żądania uzna za żart. Postanowiłem więc zbudować jednostkę desktopową który nigdy mnie nie zawodziła. Zakupionymi elementami są karta graficzna oraz procesor które wymieniłem wyżej. Procesor będzie podkręcany na boxowym chłodzeniu na max 3.8ghz. Komputer w największym stopniu będzie służył do grania a także do pracy z tabelkami. Chciałbym aby zestaw służył przez kilka lat dlatego właśnie zależy mi na podzespołach które są najlepsze w porównaniu jakości do ceny. Najbardziej zależy mi abyście doradzili mi odnośnie płyty głównej z rodziny b350 jest wiele modeli a każdy ma jakieś plusy i minusy. Pomysły bym prosił wklejać w postaci koszyków na morele. Pozdrawiam.



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 08:41

b350 pro 4 / b350 k4 od asrocka ... dobra płyta { bo te 2 różnią się tylko kolorem }z dopracowanym biosem 

zasilacz ? XFX TS 550 gold ?

hdd ? seagate st1000dm003 polecam

ram ? adaty xpg z1 3000mhz - 1x8 lub 2x8 ... zapychać sloty koścmi 2x4 sensu już nie ma , 8 tak czy siak na styk jest więc napewno dołożysz z czasem jak tak wybierzesz...

spc rg4 / oberon glass

DVD ? najtańsze co będzie ... byle nie padające samsungi .


jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL