Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za [~5000zł] przeznaczony do [gier,rendering itp] dla [Radex324]

Nowy komputer zestaw

103 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 02 grudnia 2017 - 10:47

Witam, chciałbym wyposażyć się w nowy zestaw, czy moglibyście zobaczyć czy wybrane części są dobre itp?

tutaj link do koszyka http://www.morele.ne...info/cb3f2632/ 

Zastanawiam się czy te ceny nie są za wysokie(święta i te sprawy) Ile poczekać na spadek cen?Ew. dysk stary wsadzę (roczny taki sam jak w koszyku). Nie jestem pewny czy wszystko się zmieści do tej obudowy.



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 02 grudnia 2017 - 10:55

Drożeje ram + krzem więc nie czekaj bo wydasz jeszcze więcej .
A link do zestawu mi nie działa ;(

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 03 grudnia 2017 - 08:48

Daje link nowy, powinien już działać http://www.morele.ne.../info/cb3f2632/Mocno ma podrożeć? Czy jest przewidziany jakiś fajny spadek ceny w dalszym okresie?


Co mógłbym zmienić w zestawie aby było troszkę taniej?


Użytkownik Radex324 edytował ten post 03 grudnia 2017 - 08:47


#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 03 grudnia 2017 - 10:15

nikt nie wie kiedy będzie tanieć ,puki co się podnosi krzem i pamięci więc CPU / GPU i ramy i ssd będą drożeć :[

 

zestaw jak dla mnie zupełnie nie opłacalny , 

700w na nic ci nie potrzebne a zasilacze podobne jakościowo znajdzie poniżej 300zł ...

hdd od WD wibruje i tłuczę się jak głupie więc nie ma co 

4 rdzenie za taką kasę i to na glucie więc potencjanie problematyczne {o czym sam się przekonałem na bazie 4670k i 4440} co sensu nie ma zupełnie , 

porządnie przepłacona 1060

zupełnie nie opłacalne chłodzenie - gigantyczne , trudne w montażu a wydajność mierna :[

 

http://www.morele.ne.../info/4ef19c28/ - proponuje takie coś - wydajniejsze , lepsza kultura pracy i jakość podzespołów {zwłaszcza zasilacz o 3 klasy do góry - półpasywny , w pełni modularny i 10 lat gwarancji}... weszła gtx1070 więc będzie jakieś 30% wydajniej na GPU + na CPU też zauważalnie + możliwości rozbudowy - am4 jeszcze do 2020 będzie wspierane a coffe lake już są martwe .

 

szkopół tylko 1 , żeby to zmieścić musiałem dać 8gb ram ... w 1 kości by było łatwo dołożyć , bo z góry wiem że to jest na styk i tak czy siak dołożysz ... sam też co dopiero dokładałem ...


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 03 grudnia 2017 - 10:16

jlzqhakr0o4c.jpg


#5 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 03 grudnia 2017 - 12:58

Nie chcę nic od AMD, zależy mi na bardzo dużym komforcie i dlatego duże chłodzenie, komputer ma być niesłyszalny, Z tego co patrzałem ten procesor co wybrałem jest dobry i nawet black polecał.Zasilacz też chcę wydajny aby nie włączał wentylatora i mniej prądu bierze.


Dysk w moim zestawie wymieniony, karta jaka była by lepsza?



#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 03 grudnia 2017 - 01:28

@Radex324 skoro zależy ci na komforcie to właśnie mój zestaw ci go zapewni ...

ten seasonic nie włączy ci 99.9% czasu wentylatora a ten BQ nie jest półpasywny xD

 

Czemu jesteś tak do AMD uprzedzony ? 

http://forum.pclab.p...adniki-i-Pomoc/

https://forum.pcform...9409#pid3809409

http://techlipton.pl...d.php?tid=23595

https://forum.pcform...ienic--557795-t

poczytaj sobie co intel odprawia - sam generalnie jestem fanem intela ale to co im odwala jest nie do przyjęcia dla mnie w tym momencie , takich tematów od groma znajdziesz bo sporo już pisałem , ponieważ orientuje się w rynku i sam doświadczyłem tego o czym pisze ,daje tylko kilka ... jak ci zależy na dobrym zestawie to zrozumiesz .

kultura pracy to lutowany proc od amd ... a tamto chłodzenie co dałem jest półpasywne .. karta również , do tego ssd to bez obciążenia zestaw byłby niesłyszalny ...


Blacka ja juz mam powody ignorować , na jego "polecaniu" już 2 razy się sparzyłem ... 1 raz z paździerzem zwanym BQ pure rock ... za 130zł to jakaś pomyłka ... miałem i jak przypomnę sobie jak on to wychwala to mam wrażenie że musieli mu ładnie zapłacić ...


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 03 grudnia 2017 - 01:27

jlzqhakr0o4c.jpg


#7 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 03 grudnia 2017 - 01:34

Zawsze jak miałem AMD to same problemy i dlatego od kilku lat tylko Intel, Może intel robi głupio dla klientów ale i tak wole jego, Ja dużo nie gram, trochę w programach 3D siedzę i jakoś mego zarąbistego kompa nie chcę, w moim zestawie procek, buda, płyta, chłodzenie na 100% będzie te a resztę części muszę się dowiedzieć które lepsze, zresztą teraz mam G2030 i dla mnie to wystarcza na razie, nie zacina przy moim użytkowaniu itp :D



#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 03 grudnia 2017 - 01:57

@Radex324 no to panie tym bardziejw programach 3d xD

problemy są jak się źle dobierze sprzęt i tu nie ma zależności od procesora xD = pewnie miałeś gotowce to ciężko się dziwić z niezadowolenia .

czytałeś wyżej ?

http://forum.itpc.ne...ier-dla-nehero/ - tutaj może warto byś zajrzał

zwłaszcza temat glutu ...

Nie wiem czy chciałbyś procesor który nie potrafi przekazać swojego ciepła na chłodzenie właśnie z powodu glutu pod IHS , ja tak się naciąłem ... mam 4670k , 94c na procu i nie pomogła ani zmiana chłodzenia , ani kolejny skalp , ani obniżanie napięcia ani podnoszenie obrotów wentylatorów ... Bardzo głupia decyzja intela po czasie wyszła , a i tak mam szczęście bo duzo osób ma takie problemy już na start z procami intela a mi podziałał chwile xD


jlzqhakr0o4c.jpg


#9 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 03 grudnia 2017 - 02:39

I tak chyba wybiorę Intel, do AMD jestem zrażony i nic tego raczej nie zmieni, programy jakich używam to autodesk inventor, sketchup itp mój aktualny komputer jest wydajny pod moje wymagania ale nie kiedy mam ściny grafiki. Więc chyba taki by wystarczył, Gram rzadko.



#10 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 03 grudnia 2017 - 04:00

Rób jak chcesz , ale coś czuję że po tym zestawie możesz się szybko zrazić do Intela xD
Można by na bezproblemowym x99 próbować w tym budżecie choć nwm jak to wyjdzie ... Kosztem grafiki można by skoro i tak nie grasz mocno .

jlzqhakr0o4c.jpg


#11 Gajeno

Gajeno

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 03 grudnia 2017 - 07:48

Witaj Radex324. Przeczytałem ten wątek i wierz mi że warto posłuchać kolegi VeV-a. Już Ci wytłumaczę dlaczego.

 

Praktycznie wszystkie procesory Ryzen posiadają lutowane IHSy (metalowe rozpraszacze ciepła, chroniące także przed uszkodzeniem krzemowego rdzenia procesora), natomiast procesory intela z rodzin Kaby Lake (7. gen) czy Coffee Lake (8gen.) posiadają pod IHSami tandetny glut (bardzo słabej jakości pastę termoprzewodzącą), który często i gęsto powoduje poważne problemy z przegrzewaniem się procesora. Wystarczy wygooglować sobie frazy "I7-7700K problem" czy "Coffee Lake glut pod IHS" aby przekonać się o jak dużej skali problemu rozmawiamy. 
Oczywiście ze za chwilkę odezwą się wierni wyznawcy intela, którzy będą przekonywać iż wystarczy zrobić tz. delid (skalpowanie) procesora, i tandetny glut zastąpić ciekłym metalem, która to operacja radykalnie obniży temperatury na procesorze. Ale niestety samemu nie radzę brać się za taką operację, ponieważ wystarczy jeden błąd aby szybko uśmiercić swój procesor, a usługi skalpowania procesora do tanich nie należą. Ceny w serwisach dających swoją gwarancję (najczęściej 12 miesięczną) na wykonany delid zaczynają się od ok. 130zł, Natomiast NAJWAŻNIEJSZA kwestia o jakiej należy wspomnieć: Skalpowanie procesora skutkuje całkowitą utratą gwarancji producenta. Bardzo wiele osób zlecających "delid" swoich procesorów "Orłom Skalpowania" z Allegro, często i gęsto brutalnie przekonuje się na własnej skórze jak wygląda marnie wykonana usługa, kiedy w tandetnie zapakowanych paczkach znajdują procesor w dwóch częściach (bo ktoś zaoszczędził na kleju). Takich przypadków jest niestety coraz więcej, ponieważ Polacy jak zawsze chcą na wszystkim oszczędzać. Natomiast z lutowanym IHSem w Ryzenach nie ma żadnego problemu, przez co mamy gwarancję iż procesory te zawsze będą się charakteryzować bardzo dobrą kulturą pracy. 

Kolejna sprawa to płyty główne z chipsetem Z370, a przede wszystkim sekcje zasilania tych płyt głównych. Niech za przykład posłużą mi tu dwa fragmenty filmików w których dobitnie widać jak podkręcone procesory z rodziny Coffee Lake potrafią zagotować sekcje zasilania:

https://youtu.be/a2wREbxiJWc?t=7m3s

https://youtu.be/ay-cn_ChPa4?t=4m1s

 

Sekcje rozgrzewają się ponad 120 stopni Celsjusza powodując throttling - zbijanie zegarów procesora. 
Jedynym plusem jeśli chodzi o procesory intela 8 generacji zwanych Coffee Lake jest bez wątpienia wydajność, co jest faktem niepodważalnym. Te układy są wydajne co już udowodnił niejeden test w internecie. Ale nasuwa się wtedy jedno zasadnicze pytanie: Czy opłaca się pchać za wszelką cenę w procesor który będziemy musieli w niedalekiej przyszłości skalpować, oraz w płyty główne z przegrzewającymi się sekcjami zasilającymi. 
Czy może jednak dla św. spokoju siebie samego oraz swojego nowego komputera wybrać platformę oferującą:
- Lutowany IHS gwarantujący niskie temperatury nawet po 10 latach wygrzewania.
- Możliwość modernizacji komputera o przyszłe generacje procesorów Ryzen (potwierdzone przed AMD), o czym użytkownicy procesorów Kaby/Coffee Lake mogą tylko pomarzyć. 
- Bardzo dobra kultura pracy
- Odblokowany mnożnik pozwalający na bezproblemowe podkręcenie procesora
- Bardzo dobry i cichy cooler boxowy.

 

 

I na koniec zostaje jeszcze jedna kwestia - odsprzedaży w przyszłości na rynku wtórnym. Porównajmy dwie rodziny procesorów:

- Sandy Bridge (2. ostatnia generacja procesorów intela z lutowanych IHSem) - procesory zadebiutowały w styczniu 2011 roku. Wystarczy przejrzeć oferty na OLXsie czy Allegro aby przekonać się jak długo te procesory trzymają swoją cenę, gdzie takie I5-2500K potrafi kosztować nawet 450zł, a I7-2600K potrafi być wyceniane nawet w okolice 700zł. Dlaczego? Ponieważ posiadają lutowany IHS, co gwarantuje bardzo dobrą kulturę pracy przez wiele, wiele lat. Taki sam sukces na rynku wtórnym wróżę Ryzenom.

- Kaby Lake (7 generacja procesorów intela z serii Core) - procesory zadebiutowały w styczniu 2017 roku, i przez gluta pod IHSem oraz spore problemy z przegrzewaniem taki I7-7700K (który w dniu premiery kosztował ok 1800zł) - dziś na rynku wtórnym chodzi po mniej niż 1000zł. I taką samą porażkę wróżę procesorom Coffee Lake w przyszłym roku.

 

Także kolego Radex324 masz jak zawsze dwa wyjścia. Jaką decyzję podejmiesz to już będzie twoja indywidualna sprawa.
- albo pójdziesz w maksymalną wydajność i zafundujesz sobie gwarantowane problemy z przegrzewaniem się komputera (Coffee Lake).
- albo poświęcisz te kilka FPSów w grach dla pewności, iż złożysz sobie komputer który odwdzięczy Ci się wysoką wydajnością w grach oraz bezapelacyjnie bardzo wysoką wydajnością w renderingu, pracy na plikach (kompresowanie danych) jak i obróbce wideo (Ryzeny).

 

 

 

PS: Odnośnie Blacka, to Jarek poleca zawsze to co jest na daną chwilę modniejsze nie licząc się z tym czy ktoś będzie miał problemy ze swoim komputerem czy też nie. Dlatego akurat jego słów i tego co poleca nie brał był jako wyroczni na poważnie. Sam musisz podjąć decyzję jakiej firmie chcesz zaufać. Ale zanim to zrobisz chciałbym abyś przeczytał kilka artykułów i zastanowił się czy chcesz zaufać firmie która jest nastawiona wyłącznie na zysk:

 

Procesory Intela narażone na atak przez USB - http://pclab.pl/news76130.html

Intel przyznaje, że Management Engine ma luki w zabezpieczeniach - http://pclab.pl/news76214.html

Intel ukrywa system operacyjny w procesorach. Czy jest się czego obawiać? - http://tiny.pl/gl4sc

TOP najgorszych procesorów ostatniej dekady - https://ibitroot.pl/...ych-procesorow/

 

oraz :

Intel się doigrał – zapłaci ponad miliard euro kary - http://www.chip.pl/2...iard-euro-kary/

Intel może jednak nie zapłacić kary 1,06 mld euro - http://www.benchmark...6-mld-euro.html

 

Pozdrawiam Cię serdecznie. 


CPU: Ryzen 5 1600 6 core ( 3800MHz OC )  //  MOBO: ASRock X370 Taichi  //  RAM: G.Skill FlareX 16GB (2x8GB) 3466MHz po OC
PSU: Thermaltake Toughpower DPS G RGB 750W Gold  //  GPU: MSI Radeon R7 260X (2GB VRAM) ( czekam na Vegę ;-)
SSD 1: Samsung 830 Series - 128GB 2,5" //   SSD 2: NoName 120GB 2,5" //   COOLER: Phanteks PH-TC14PE
Monitor: LG FLATRON IPS235 24" ( FullHD IPS LED )  //  Obudowa: Thermaltake Core V31 

#12 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 03 grudnia 2017 - 08:25

Dziękuje bardzo za tak fajnie rozpisaną wiadomość, no może coś mnie przekonałeś ale nadal mam obawy z przeszłości z AMD :( mógłbyś edytować mój koszyk wybierając inną płytę, procesor, ramy, grafikę? Wszystko inne powinno zostać.



#13 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 03 grudnia 2017 - 08:34

@Radex324 po tym co przez ostatnie 6 lat amd odwalało z FX to obiekcje nie bez powodu ...

Ryzeny to dla nich start od zera , bo nie mieli w przeciwieństwie do intela na czym bazować ... Nie mają totalnie nic wspólnego z produkowanymi do tej pory procesorami .

zestaw fajny miałeś podany przezemnie i jeżeli masz do niego obiekcję to śmiało pytaj dlaczego to a nie co innego itd :]


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 03 grudnia 2017 - 08:35

jlzqhakr0o4c.jpg


#14 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 03 grudnia 2017 - 08:53

Zapomniałem że AMD ma te badziewne piny :( Dlaczego nie zrobią wreszcie jak Intel gdzie nie ma ryzyka złamania pinów, taki zestaw byłby ok waszym zdaniem http://www.morele.ne.../info/8d691472/ ?


Użytkownik Radex324 edytował ten post 03 grudnia 2017 - 08:54


#15 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 03 grudnia 2017 - 09:06

@Radex324 intel ma w sockecie , amd w procu ... 

ja wolę w procu bo łatwiej wyprostować jak uszkodzisz 


lipa .,.. zasilacz i chłodzenie już ci tłumaczyłem ... mugen 5 w edycji PCGH to 2 wentylatory 800RPM i tego nie usłyszy ... poprostu się nie da ... dopłacając do tego byka od BQ zyskasz 2C , deczko głośniejszą pracę i dużo trudniejszy montaż + kwestia kompatybilności ram

zasilacz seasonic o klasę lepszy i też nie usłyszysz bo półpasywny i naprawdę cichy nawet jak się załączy , mam wersję 550w to się przekonałem i potwierdzam recenzje .. ...Zresztą może znasz JonnyGuru , dość "renomowany" recenzent zasilaczy ... wersji 550w wystawił opinie najlepszej 550 jaką testował ...

2x4gb ram w dzisiejszych czasach nonsens ... bierze się 1x8 bo szkoda zapychać sloty wiedząc że to i tak będzie trzeba rozbudować a 2x4 może być ciężko sprzedać ...

obudowa chiński badziew ...

a grafika w kwestii kultury pracy leży , jeden z gorszych modeli ... a drogi całkiem jak na 1060 ...


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 03 grudnia 2017 - 09:08

jlzqhakr0o4c.jpg


#16 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 03 grudnia 2017 - 09:15

Ha no to muszę popatrzeć jeszcze, jakiej firmy obudowy? Nie znam tej firmy zasilaczy muszę poczytać o tym.



#17 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 03 grudnia 2017 - 09:26

Phanteks / Fractal Design polecam przejrzeć :]

A seasonica bardzo dziwne że nie znasz bo to jedna z zaledwie kilku firm co sami produkują swoje zasilacze a nie brandują produkty innych w tym seasonica :]

Jak dla mnie najbardziej zaufany producent zasilaczy poza superflowerem :]


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 03 grudnia 2017 - 09:26

jlzqhakr0o4c.jpg


#18 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 04:16

Dam znać za jakiś czas co wybrałem.



#19 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 04:19

@Radex324 spoko ... mam nadzieje że dobrze trafisz bo budżet pozwala na porządne jakościowo części :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#20 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 05:39

Uznałem z dziewczyną że bierzemy Intela :P Coffee Lake pomimo "gluta"



#21 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 05:53

@Radex324 rób co chcesz , zapewniam że wyjdzie ci bokiem bo to rozwiązanie całkowicie wadliwe i nie sprawdzające się w realiach .


jlzqhakr0o4c.jpg


#22 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 07:36

Jak kupie to dam znać jak się sprawuje :D


Taki zestaw wybieram, zastanawiam się jeszcze nad tańszą karta graficzną. http://www.morele.ne.../info/8d691472/



#23 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 07:39

teraz to ja nwm co będzie gorętsze ... proc czy sekcja zasilania na tej płycie xD


jlzqhakr0o4c.jpg


#24 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 07:43

A co tu też sekcja zasilania do dupy? Przecie sa radiatory.


Przy braku podkręcania podobno nie ma żadnych problemów a ja nie podkręcam proców :P



#25 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 07:55

co z tego że są ... sekcja tam to jest dno ...

nie ma 

to po co bierzesz grzałkę na glucie ?

ty się weź puknij w łepetyne bo chcesz co innego a bierzesz co innego xD

4 rdzenie za 5k w 2017 roku to bardzo słąby żart , tym bardziej wiedząc jak się to grzeje i dlaczego ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#26 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 08:01

AMD mnie nie przekonuje, jak sprawdzałem testy itp to szału nie ma chyba że źle patrzyłem.



#27 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 08:09

@Radex324 patrz na użycie procesora + jakie pamięci ktoś stosuje {lipne nawet do 30% wydajności zbiją w ryzenie}

zresztą to przy 1080ti kręconych mocno i w 1080p gdzie ta karta się nudzi tak czy siak niezależnie od procesora ... Bo nic jej na ten moment w takich warunkach nie ogarnia . To karta do 2k144hz lub 4k60fps xD

Testów jest od groma np na hardwareunboxed albo gamersnexus ... napewo na polskiYT nie patrz a zwłąszcza geniusza liptona ... bo ten to masakrycznie ostatnio leci w kulki ... Blacka test ryzen 1400 w porównaniu do 3930kwydawał mi się OK ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#28 Gajeno

Gajeno

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 08:28

Ja twierdzę że każdy jest kowalem swojego losu i musi się przekonać na własnej skórze co jest dobre a co obchodzić szerokim łukiem. 

 

Jako szczęśliwy posiadacz Ryzena 1600 mogę Cię zapewnić że nie ma w chwili obecnej lepszego i bardziej przyszłościowego procesora na rynku do kwoty 1000zł. 

Mam nadzieję że przeglądałeś filmy które Ci wysłałem. To teraz zobacz proszę moje wyniki z programu OCCT który obciąża wszystkie rdzenie procesora - http://prntscr.com/hj24e5

Niecałe 52 stopnie Celsjusz - to jest maksymalna temperatura jaką uzyskałem na swoim procesorze podkręconym do 3,8 GHz (oczywiście na wszystkich 6 rdzeniach). 

A chłodzę swój procesor takim potworkiem - http://www.phanteks.com/PH-TC14PE.html

 

Mogę Ci zapewnić że nawet Pentium G4560 nie jest tak chłodny, a przecież Pentiumy to tylko 2 rdzeniowe jednostki. 

 

Dlatego jak już napisałem. Wybór należy do Ciebie. Ale mogę Cię zapewnić że prędzej czy później i tak przesiądziesz się na Ryzena (np. 2 generacji), kiedy glut z pod IHSa stanie się dla Ciebie nad wyraz upierdliwy.

Także ja Ci życzę z czystego serca radości z posiadania nowego zestawu:) Mam nadzieję że posłuży Ci długo. 

 

PS. Bym zapomniał. Jak myślisz? Dlaczego Intel wpakował 6 rdzeni do I5-8400? Czy czasami nie nadciąga cała fala gier i aplikacji które będą zoptymalizowane pod wielordzeniowość i wielowątkowość?;)

4 rdzenie stają się już powoli minimum, a ty budujesz komputer przecież na kilka nadchodzących lat prawda? 


Użytkownik Gajeno edytował ten post 04 grudnia 2017 - 08:29

CPU: Ryzen 5 1600 6 core ( 3800MHz OC )  //  MOBO: ASRock X370 Taichi  //  RAM: G.Skill FlareX 16GB (2x8GB) 3466MHz po OC
PSU: Thermaltake Toughpower DPS G RGB 750W Gold  //  GPU: MSI Radeon R7 260X (2GB VRAM) ( czekam na Vegę ;-)
SSD 1: Samsung 830 Series - 128GB 2,5" //   SSD 2: NoName 120GB 2,5" //   COOLER: Phanteks PH-TC14PE
Monitor: LG FLATRON IPS235 24" ( FullHD IPS LED )  //  Obudowa: Thermaltake Core V31 

#29 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 08:35

Przemyślę sprawę może uda mi się polubić AMD, na razie odkładam zakup kompa.



#30 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 08:36

@Radex324 prawdopodobnie w lutym wyjdzie ryzen refresh to może to cię zainteresuje .


jlzqhakr0o4c.jpg


#31 Gajeno

Gajeno

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 08:38

Co do testów porównawczych Ryzena 1600 oraz I5-8400 to proponuje zobaczyć ten filmik -

Spoiler

 

00:01 - The Division (DX 11) - jak widać po liczniku FPSów procesory idą niemal łeb w łeb z niewielką przewagą I5-8400. Zwróć tylko uwagę na obciążenie procesorów. I5-8400 obciążony na ok 63%, natomiast Ryzen 1600 obciążony zaledwie na 45%. Więc twoim zdaniem który procesor w tej grze pobiera zauważalnie mniej prądu? wink.gif

01:36 - Battlefield 1 (DX 11) - zdecydowanym zwycięzcą Ryzen 1600, gdyż gra zoptymalizowana pod wiele rdzeni i wiele wątków, a tu Ryzen ma 2 razy więcej wątków niż ta farelka I5-8400. Też polecam zwrócić uwagę na obciążenie obu procesorów. 

02:50 - Far Cry Primal - w benchmarku tej gry wygrywa I5-8400, ale Ryzen i tak pozwala na komfortową rozrywkę w 60 klatkach na sekundę.

03:36 - Microsoft Flight Simulator X - jedyna gra w tym zestawieniu gdzie dobitnie widać jak kuleje optymalizacja. Ryzen odstaje intelowskiej farelce i to bardzo. Ale czy to jest wina procesora czy leniwych programistów Microsoftu? 

05:37 - X-Plane 11 - jak dla mnie remis z bardzo niewielką przewagą I5-8400 nad Ryzenem 1600, oczywiście Ryzen jak zwykle się nudzi - wystarczy spojrzeć na obciążenie procesora. 

07:42 - FIFA 18 (DX 11) - moim zdaniem, niewielkie zwycięstwo odnosi tu Ryzen. Już o obciążeniu procesorów nawet nie wspomnę, bo I5-8400 poci się w tej grze niesamowicie hahaha (obciążenie dobija niemal do 100% - Brawo Intel smile.gif ) 

08:45 - Dota 2 - remis

11:00 - Fortnite: Battle Royale - zdecydowanym zwycięzcą oczywiście jest ......... Ryzen 1600 smile.gif

13:13 - Tom Clancy's Rainbow Six Siege - no i znowu remis z bardzo delikatną przewagą I5-8400

13:59 - Counter-strike: Global Offensive - czy ja dobrze widzę? wink.gif  Znowu górą Ryzen? ;)

15:44 - Crysis 3 - no jak dla mnie wygrywa znowu Ryzen, ale z niewielką przewagą.

16:28 - Gran Theft Auto V - wiadomo. Gra zoptymalizowana stricte pod procesory intela, więc zwycięzca w tym pojedynku może być tylko jeden - I5-8400

19:36 - Deus Ex: Mankind Divided (DX 11) - lepszy intel i jego I5-8400, ale przewaga nad Ryzenem jest niewielka max. 10 FPSów. I tu znowu moje pytanie. Czy prawie 100 FPSów na Ryzenie nie pozwala na komfortową grę na tym procesorze? 

21:10 - Deus Ex: Mankind Divided (DX 12) - mamy praktycznie remis. 

22:48 - Rise of the Tomb Raider (DX 11) - jak dla mnie znowu remis.

24:04 - Rise of the Tomb Raider (DX 12)- też remis, z bardzo niewielką przewagą Ryzena. 

25:38 - Ashes of the Singularity (DX 11) - lepszy I5-8400 o ok 10 FPSów, czyli znowu niewiele. 
28:10 - Ashes of the Singularity (DX 12) - tutaj również lepszy I5-8400, ale różnica w FPSach już mniejsza ok. 7 klatek na sekundę. 
30:42 - Ashes of the Singularity (Vulkan) - podobnie jak w DX12, niewiele ponad 7 FPSów przewagi glutowatego I5-8400 nad lutowanym Ryzenem 1600. 


Teraz sobie podlicz w ilu grach lepszy był I5-8400, a w ilu zwycięzcą bym Ryzen wink.gif  I jak widzisz jest tam bardzo dobrze pokazana zarówno wydajność obu procesorów jak i ich obciążenie. A dobitnie widać (szczególnie w Fifie 2018) jak bardzo I5-8400 potrafi się spocić, kiedy to Ryzen nawet nie złapał zadyszki, pobierając przy tym dużo mniej prądu smile.gif Więc tylko w przypadku gier kiedy procesor intela jest obciążony na niemal 100% kiedy Ryzen się nudzi, jak myślisz? Ile zaoszczędzisz na rachunkach za prąd? ;)


FG42 (04 grudnia 2017 - 10:07 ):
Wstawiłem filmik w spoiler.

Użytkownik FG42 edytował ten post 04 grudnia 2017 - 10:06

CPU: Ryzen 5 1600 6 core ( 3800MHz OC )  //  MOBO: ASRock X370 Taichi  //  RAM: G.Skill FlareX 16GB (2x8GB) 3466MHz po OC
PSU: Thermaltake Toughpower DPS G RGB 750W Gold  //  GPU: MSI Radeon R7 260X (2GB VRAM) ( czekam na Vegę ;-)
SSD 1: Samsung 830 Series - 128GB 2,5" //   SSD 2: NoName 120GB 2,5" //   COOLER: Phanteks PH-TC14PE
Monitor: LG FLATRON IPS235 24" ( FullHD IPS LED )  //  Obudowa: Thermaltake Core V31 

#32 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 08:42

nawet abstrahując od obciążenia to tak czy siak architektura ryzen porównując z intelowską po ilości rdzeni wypada bardziej efektywnie energetycznie ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#33 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 06 grudnia 2017 - 10:13

Może się przekonam, poczekam aż wyjdą nowe procki amd to sprawdzę jak im idzie.



#34 Kaygooo

Kaygooo

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 07 grudnia 2017 - 07:13

Po prostu nie chcesz dopuścić do siebie argumentów kolegów wyżej i nie chcesz sobie pomóc. Takich tematów jak ten przerobiłem mnóstwo i mogę się podpisać krwią pod tym co zostało napisane. Różnica w grach jak widać z postu @Gajeno jest marginalna przy dobrze zoptymalizowanych grach, a wystarczy spojrzeć na porównanie wykorzystania rdzenia intela/amd i wyciągnąć wnioski. Dodam jeszcze, że około 30% wydajności siedzi jeszcze w niewykorzystanym smt, odpowiedniku intelowskiej technologii HT. Radzę Ci przejrzeć na oczy, a podziękujesz nam dobrego wyboru.


Użytkownik Kaygooo edytował ten post 07 grudnia 2017 - 07:16


#35 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 09 grudnia 2017 - 04:44

Mnie też koledzy przekonali ostatecznie do Ryzena i jedynie czekam do Ryzenów Refresh i potem podejmuje decyzję czy Ryzen 1600 czy nowe. Ja jedynie postawię na GTX 1080Ti, aby mieć zapas mocy na karcie i potem ewentualnie manewrować procesorem.
A jak AM4 ma mieć faktycznie wsparcie do 2020 to do tego czasu będzie w czym wybierać. A z kolejnej strony wtedy problemów z odsprzedażą proceosra w celu upgradu nie powinno być.
Też z największą chęcią bym poszedł w Intele, ale nie takim kosztem.

#36 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 10 grudnia 2017 - 07:44

Jestem trochę bardziej przekonany do AMD, podobno mają wyjść optymalizacje do gier itp a i w programach ponoć lepiej.No nic czekać na kasę.


Użytkownik Radex324 edytował ten post 10 grudnia 2017 - 08:08


#37 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 10 grudnia 2017 - 08:42

Ja dodam jeszcze, że przeglądając internet, filmy, fora, natknięcie się na problem z temperaturami u intela to była norma, pół biedy gdyby intel stosował lepszego gluta, może nie byłoby to rozwiązanie nadal przyszłościowe, bo glut kiedyś by się zużył, ale temperatury byłyby normalne. Natomiast jeśli Intel faktycznie zakończy współpracę płyt Z370 na 8 generacji, i do 9 generacji potrzeba będzie znów nowych płyt to, to nie jest żaden interes. Biorąc pod uwagę ich topowy procesor i7-8700K cena koło 1700 plus płyta minimum te 600/700, mamy na prawdę wysoką kwotę.

 

W przypadku AMD i moim przypadku zestaw który chce kupić polecony właśnie przez powyższych kolegów Ryzen 1600 i płyta X370 Taichi to według Morele mamy 1780 na obecny dzień, jakby nie patrzeć w cenie i7-8700K mamy procesor i płytę od AMD, według testów odstające wydajnością od I7, ale nadal prezentujące bardzo dobrą wydajność. Mnie osobiście przekonują te argumenty: poświęcenie kilkunastu FPS w zamian za lepszą kulturę pracy, lepsze temperatury, dłuższe wsparcie płyty, oraz w przyszłości łatwiejsza odsprzedaż i procesora i płyty, z racjibraku zużywającego się gluta jak w przypadku Intela, a co za tym idzie zapewne kultura pracy samego procesora pozostanie taka sama.

 

Obecnie siedzę na AMD Althon 7750 już od dawna i procesor nadal działa, oczywiście wydajność to jedna kwestia, bo to stary procesor, ale sam fakt, że jednak tak długo działa bez żadnych problemów. Jeśli Ryzeny tak samo podziałają to biorę je.

 

Jeśli Intel odnajdzie swój rozum i de facto powróci do dawnych rozwiązań, to też nie będę miał problemu przejść do Intela, ale na razie Intelowi mówimy "papa", jak kupować to kupować to co jest faktycznie dobre. 


Użytkownik Nehero edytował ten post 10 grudnia 2017 - 08:43


#38 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 10 grudnia 2017 - 09:57

Muszę trochę przyoszczędzić na częściach, nie wiem jakie parametry wybrać a kombajna też nie potrzebuje.



#39 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 10 grudnia 2017 - 11:34

@Radex324 jak bardzo przyoszczędzić , do czego komp ... bo zawsze coś chętnie doradzimy .


jlzqhakr0o4c.jpg


#40 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 11 grudnia 2017 - 07:31

Teraz posiadam kompa 2x 3 GHz12gb ram, grafika złom AMD radeon hd7750, do codziennej pracy wystarcza ale już przy projektowaniu w inwertorze trochę przycina, długo laduje itp, ale zaś nie chce kupić takiego co będę musiał zmienić za rok czy 2 i uls do tego bo nie posiadam. 


UPS*



#41 bartiz

bartiz

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 13 grudnia 2017 - 01:29

Witam forum.

Jesli mozna, podlacze sie do tematu.

 

Rozwazam zestaw za podobna kwote i po obejrzeniu materialu blacka na temat kompa do renderingu zbudowanego na samym AMD zaczalem troche dzis szukac po internetach. 

 

I musze przyznac ze te ryzeny kusza, aczkolwiek ja osobiscie chcialbym uzywac poza oczywistem graniem komap do pakietu Adobe (wiec nie samo 3D).

 

Czy ktos ma jakies doswiadczenia z ryzenami i adobe?

 

Na ta chwile jedyne co znalazlem to ze Ryzen ma czkawke w Lightroomie: https://youtu.be/zoEvVmU5eC4?t=369

 

Jesli to nie miejsce na takie pytania to chetnie wygonie sie do oddzielnego tematu. :P



#42 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 grudnia 2017 - 01:35

@bartiz ryzen jest dość uniwersalny i będziesz z niego zadowolony , aczkolwiek poczekał bym już do refresha bo to może być kwestia 2-3 miesięcy a nie mamy jeszcze pewności ile dokładnie wyniesie wzrost ... tak czy siak jeżeli to nie żart to 15% + oczekiwane ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#43 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 10:22

A ceny tego nowego też wzrosną?



#44 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 10:46

A skąd janiby mam to wiedzieć ? nie jestem jasnowidzem ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#45 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 23 grudnia 2017 - 06:36

Czemu Ryzen 1600 jest bardziej polecany niż 1700, jaka płyta dobra? kupuje jednak AMD.



#46 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 23 grudnia 2017 - 06:39

@Radex324 prosty powód ... 16 wątków 1700 normalnemu użytkownikowi jeżeli nie będzie renderował , streamował itd nie przyda się i w grach i normalnym użytku jeszcze z 3 lata pewnie różnicy nie zobaczy więc po co dopłacać ?

1600 i jego 12 wątków to i tak zapas mocy

płyta ? asrock x370 gaming X / killer SLI lub tańsze i gorzej wyposażone ale też przyzwoite MSI x370 gaming plus / sli plus i gaming pro :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#47 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 23 grudnia 2017 - 06:55

Co ty na to http://www.morele.ne.../info/2d74d8bb/ ? Wole dopłacić do 1700 i mieć spokój.



#48 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 23 grudnia 2017 - 06:58

możesz brać ... ale moim zdaniem bez sensu i za te 300zł lepiej sobie wziąć większy ssd ;] albo prawie że starcza na 16gb ram zamiast 8 :]

 

chłodzenie beznadzieja , nieopłacalne i jak na swoją wielkość strasznie mało wydajne . Mugen 5 bedzie zdecydowanie lepszy , albo cryorig H5 tylko trzeba domowić zapinki AM4 u cryoriga .

 

oszczędnośc na chłodzeniu + procu da ci 16gb ram a to już będziesz w stanie odczuć xD bo 8gb jest na styk i by cię blokowało ... choć wiadomo że można dołożyć łatwo jak bierzesz 8gb w 1 kości .


jlzqhakr0o4c.jpg


#49 Radex324

Radex324

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 23 grudnia 2017 - 07:02

Te ramy pasuja w 100% ?



#50 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 23 grudnia 2017 - 07:08

@Radex324 tak, powinny dobrze chodzić ... choć nie dam gwarancji że z profilu XMP pójdą . możliwe że będzie trzeba ustawić ręcznie . zachęcam do 16gb ram czyli 2 kości + zmiany tamtego chłodzenia xD


jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL