Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za [4000-5000 zł] przeznaczony do [rendering] dla [Xaron]


29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Xaron

Xaron

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 27 listopada 2017 - 09:19

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 4000-5000 zł (wolałbym bliżej 4 tyś.)

*Wymagania oraz zastosowanie - Głównie rendering - Obróbka video, projektowanie (premiere pro, AAE oraz Autocad, Robot), Okazjonalnie do gier (mało gram od czasu do czasu jakiś Assassin z tych bardziej wymagających tytułów).

*Natywna rozdzielczość monitora - Posiadam swój - 1920x1080

*Których podzespołów potrzebuje - Wszystko po za Dyskiem HDD

*Czy planujesz podkręcanie? - Raczej nie (chyba że bardzo było by opłacalne w danym przedziale cenowym)

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - HDD - Toshiba 1TB

*Własna propozycja zestawu komputerowego - https://www.morele.n...ry/info/iY7O6x/
Pewny jestem chyba tylko tego GTX 1060 6GB. Myślę, że nic lepszego w tej kategorii nie potrzebuję. Procesor to chyba największa niewiadoma. Myślałem też o AMD lub 6 rdzeniowej wersji i7. Być może SSD 250 GB Adata ewentualnie.



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 27 listopada 2017 - 09:55

Poprostu tragedia tenże wstaw ... Murowane problemy .
Ryzen 1600 i złóż to po ludzku a nie na najgorszej chińszczyźnie i jednoznacznie wadliwych produktach typu ten Corsair vs co padają wentylatory .

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Xaron

Xaron

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 27 listopada 2017 - 10:19

https://www.morele.n.../info/297f7be8/

Ok mistrzu w takim razie może to?



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 08:14

Zasilacz i grafika szajs ... Reszta ok .

jlzqhakr0o4c.jpg


#5 IsseM

IsseM

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 02:10

wymiane zasilaczke i grafike, a reszta jest w porządeczku ważne aby zrówcić uwage na kompatybilnosc sprzetu



#6 Xaron

Xaron

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 05:15

Pisanie za każdym razem "produkt X szajs wymień na inny" raczej mi w niczym nie pomaga a wprowadza dodatkowy zamęt. Napisz dlaczego jest "szajsem". Nie jestem alfą i omegą w wyborze każdego podzespołu. Znam tylko podstawowe informacje (inaczej bym tu nie pisał przecież). Szukając np. takiego zasilacza patrze na W, firmę cenę oraz jak dużo ludzi kupiło go na morele np. Jeżeli proponuje 2 z rzędu dość popularny zasilacz i dalej uważasz to za szajs to może nakieruj mnie jakoś na ten Twoim zdaniem właściwy bo widocznie nie łapie i ciągle wybieram te "złe". Inaczej będę strzelał w zasilacze tak długo aż trafie w Twój gust a nawet nie będę wiedział dlaczego akurat ten jest lepszy od innych.


Użytkownik Xaron edytował ten post 28 listopada 2017 - 05:21


#7 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 05:43

Zwykle piszę ale teraz jestem na wyjeździe i mzm tylko tablet a na nim nie pisze mi się zbyt wygodnie więc staram się nie rozpisywać . Ten na to szans bo nie trzyma napięć + ma szansy chiński wentylator więc nawet to z czego słynie ta firma czyli cisza średnio go dotyczy . Dalej już nawet nie ma co się o nim rozpisywać .
Tu nie chodzi o gust , zasilacz dostarcza napięcie do wszystkich podzespołów i oszczędzanie na nim to czuły komp cierpi ...
Vs sam mailem i też regulacja napięć slabo , mocno spada pod obciążeniem + te wadliwe wentylatory ...
Dobre źródło wiedzy o zasilaczach go np jonnyguru , w żadnym wypadku pseudoznawcy jak Black czy Lipton . Masz dość dużo polecanych zasilaczy w przedziale 200-300zł
Jak znajdę to wklejenie bo już o tym pisalwm i nie chce się powtarzać .
Popularność to żadne kryterium. Nie w tych czasach ...
http://techlipton.pl...d.php?tid=23928 - wspomniana lista :)

jlzqhakr0o4c.jpg


#8 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 05:50

Co do grafiki to można chociażby zainteresować się wersją MSI GAMING X 



#9 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 06:08

Jak x akurat nie ma sensu bo jest za drogi heh . Trzeba czytać recenzje parrzac na halasni temperatury bo wydajność załatwia i tak boost 3.0 i wydajność i tak wychodzi ta sama na poszczególnych GTX chyba że chłodzenie nie wyrabia .patrzymy na recenzję + co jest w rozsądnej cenie i tyle :)

jlzqhakr0o4c.jpg


#10 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 06:37

http://pclab.pl/art70946-83.html tutaj mamy zestawienie modeli GTX 1060. Patrząc na kulturę pracy to w 99% w każdym teście wygrywa MSI GAMING X.

Cena wysoka jednak otrzymujemy za to wydajność i kulturę pracy I tak na prawdę na równi z nim stoi Asus Strix, NIestety jak widać są to drogie karty, lecz przekłada się to na kulturę pracy jak i ogólną ocenę ale kosztem ceny, ale to w momencie jeśli szukamy najwydajniejszej i zaraz z jak najlepszą kulturą pracy, jedynie może poza Asusem Strix, który najcichszą kartą nie był.

Ja to widzę tak, brakuje mi jednak chociażby Aorusa w porównaniu, ciekawe jak on się sprawuje.

Jeśli miałbym wybierać to wybierałbym miedzy MSI GAMING X lub Asus Strix przynajmniej na podstawie tych testów jak i testowanych modeli, bo ich jest więcej przecież.



#11 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 06:44

Palit jetstream jest zupełnie ok ale nie kosztuje krocie jak MSI :) nie ma co przepłacać , serio ... Lepiej różnice wydać na coś innego np większy SSD czy lepsza obduwoee / zasilacz ;)

jlzqhakr0o4c.jpg


#12 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 07:01

Fakt jest Palit, zapomniałem o nim, a jest godny polecenia, choć mnie on nie przypadł do gustu, wiem design to tylko design i choć na 1 miejscu stawiam wydajność, kulturę pracy itp, to jednak design nadal się liczy, nie odgrywa pierwszorzędnej roli, ale determinuje ostateczny wybór, gdy dokonałem wyboru pod względem właśnie wydajności, kultury pracy.

 

Tak jak piszesz, tutaj tym optymalnym wyjściem jest Palit, który według testów nie wiele odbiega od MSI GAMING X, a resztę dopłacić do czegoś innego.:sleepy:



#13 Xaron

Xaron

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 07:56

ok to już są jakieś konkretne informacje. Doczytałem co nie co. Faktycznie Palit wyjdzie mnie taniej o stówkę. Teraz cena trochę spadła i zastanawiam się czy nie dopłacić do procesora. Zamiast R5 kupic R7.
I pytanie dlaczego nie jakiś i7? podobno lepiej sobie radzą w Adobe?

https://www.morele.n.../info/297f7be8/ - aktualny koszyk



#14 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 08:21

Żadne i7 chyba że naprawdę ci zależy żeby sobie narobić problemów i mieć jednorazówkę a nie pc na lata .650w ci nie potrzebne , poza tym 330zl bym za B3 nie dał ...
R7 to tylko więcej wątków , o ile nie ma żadnych zastosowań profesjonalnych to nie da ci to zupełnie nic i szkoda forsy.
Lepiej już lepsza płytę - asrocka x370 gsming x albo choć MSI gsming plus b350/ASRock b350 pro 4 które tego pc mate przewyższają pod wieloma względami ale nie są specjalnie droższe .
Palit jetstream , nie dual ... To 2 zupełnie inne chłodzenia ... Dual raz jest do zaakceptowania bo cena dobra ale warto dopłacić do znacznie lepszego jetstream ;)
I nie 1600x a 1600 ...
Model z x nie ma chldozeniu w zestawie + ma wyższe taktowania ... To nie usprawiedliwia ponad 200zl dopalaty ...
Jak zostanie ci dalej kasy to można dołożyć chłodzenie - mugena 5 . Nie to narazie boxowe od 1600 . Swoją drogą zupeniie niezłe jak na boxa - zwlaxxaa jak porównywać do tego syfu co Intel dorzuca ;)

Użytkownik _VeV_ edytował ten post 28 listopada 2017 - 08:22

jlzqhakr0o4c.jpg


#15 Xaron

Xaron

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 09:01

No ok w takim razie sprawdze jescze zasilacze 550 ale cos krucho bylo w cenach 200-300.
Tego jetstreama przeoczyłem myślałem że jest tylko dual.
ok w takim razie R5 za 800 zl oplaca sie bardziej niz 3.6 ghz za 1000 zl? 
https://www.morele.n...bcaewof-976367/ tutaj jest R7 1700 za nie całe 1500. 2 rdzenie fizyczne więcej i 16 wątków dlaczego nie ten?



#16 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 09:06

Oba kręcą się identycznie ... Więc nie ma znaczenia taktowanie bazowe ...
A 1700 nie potrzebny ci bo nie wykorzystasz tyle wątków jeszcze długo ... + Trzeba by lepsza płytę żeby wytrzymała jego OC .

jlzqhakr0o4c.jpg


#17 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 09:24

@Xaron

https://www.morele.n.../info/ac96f365/

oto moja propozycja 


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#18 Xaron

Xaron

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 09:24

https://www.morele.n.../info/297f7be8/
obecny stan

@akakak123
nie jestem pewien czy jest mi potrzebny Gtx 1070. Tak jak wspomniałem nie gram za dużo a już dopiero mało w coś wymagającego. Rozumiem że pod wspomaganie przy pracy w adobe karta też się przydaje ale chyba wolałbym w to miejsce dodatkowe GB SSD albo procesor lepszy (chociaż w tej kwestii jestem kompletnie zbity z tropu bo wychodzi na to ze 2x tańszy jest lepszy?).
Jeszcze co do ram. Tutaj mi zaproponowałeś nieco tańsze 3000Mhz. jak wielka jest różnica miedzy tymi a 3200mhz które wybrałem? opłaca sie wieksze taktowanie czy nie bedzie wielkiej różnicy i lepiej te 3000mhz? albo jeszcze jakies inne?


Użytkownik Xaron edytował ten post 28 listopada 2017 - 09:31


#19 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 09:43

Zależy jaką różnica w cenie , jak zauważalna to brałbym adaty ...
Dołożył bym też do płyty głównej ;)
A zasilacz jak patrzę co jest to jak chcesz modularny to ta B3 650 ma sens ... Jak nie musi być modularny to xfx ts 550 gold będzie super ;)
Ten seasonic jest ok choć dawać za podstarzały zasilacz 300zl to dla mnie wątpliwą decyzja bo evga 30zl więcej i mocniejsza i o klasę lepsza .
Nie przeczytałem zastosowań. ... Jak rendering i projektowanie to ten 1700 jednak będzie mieć sens ale trzeba wtedy lepsza płytę żeby przy OC nie puścić jej z dymem . X370 killer sli / gsming X od asrocka lub MSI x370 sli plus / gsming plus ;)
Nie przeczytałem zastosowań. ... Jak rendering i projektowanie to ten 1700 jednak będzie mieć sens ale trzeba wtedy lepsza płytę żeby przy OC nie puścić jej z dymem . X370 killer sli / gsming X od asrocka lub MSI x370 sli plus / gsming plus ;)
Myślałem o grach i codziennym użytkowaniu i dlatego pochopnie odrzuciłem 1700 ...

jlzqhakr0o4c.jpg


#20 Xaron

Xaron

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 09:44

A już się ucieszyłem że wyjdzie taniej ;s
Chyba nie będę chciał robić OC więc płyta tez nie musi być jakaś przesadzona. Jak już to jakoś delikatnie.

https://www.morele.n.../info/8698ec98/ - obecny stan koszyka.


Użytkownik Xaron edytował ten post 28 listopada 2017 - 10:06


#21 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 29 listopada 2017 - 12:08

@Xaron

ale tutaj chodzi o pamięci nie każda płyta obsłuży 3200:) musisz na to patrzeć 


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#22 Xaron

Xaron

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 29 listopada 2017 - 08:05

Wiem dlatego sprawdziłem i płyta która wybrałem obsługuje takie taktowanie (przynajmniej na papierze)

#23 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 29 listopada 2017 - 08:53

A już się ucieszyłem że wyjdzie taniej ;s
Chyba nie będę chciał robić OC więc płyta tez nie musi być jakaś przesadzona. Jak już to jakoś delikatnie.

https://www.morele.n.../info/8698ec98/ - obecny stan koszyka.

B350 + ryzen 7 się nie bierze.... Te płyty mają za słabe sekcje zasilania i nie wytrzyma to OC na dłuższą metę a jechać na standardowych 3ghz tego proca to trochę żal ...
Zarówno na asrocku jak i MSI powinny przy odrobinie szczęścia na 3200mhz działać te G skille .

jlzqhakr0o4c.jpg


#24 Xaron

Xaron

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 29 listopada 2017 - 09:43

Ok wiec może w takim razie wrzucę tańsze ramy 3000 MHz ale dołożę do płyty głównej ? Myślę że będzie to miało większy sens.

#25 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 29 listopada 2017 - 09:44

Może być ... Dobre rozwiązanie .

jlzqhakr0o4c.jpg


#26 Xaron

Xaron

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 11 grudnia 2017 - 09:08

Trochę przez ostatni tydzień brakowało mi czasu żeby się dłużej porozglądać.
https://www.morele.n.../info/f6629298/
Poprawki:
zmieniłem RAM na 3000Mhz
Zmieniłem płytę na MSI x370
Zmieniłem zasilacz na wersje 650w
Obudowa, która wcześniej wybrałem chyba jest niedostępna obecnie bo znikła z koszyka. Wrzuciłem inną ale jeszcze się zastanowię nad tańszą bo teraz mnie koszyk prawie 5k kosztuje : (



#27 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 11 grudnia 2017 - 09:12

zestaw jest naprawdę dobry ... a obudowy zastanów się nad sharkonami AM5i TG5 :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#28 Xaron

Xaron

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 11 grudnia 2017 - 09:40

Zapomniałem dodać że posiadam obecnie 1 dodatkowy wentylator więc też nie jest mega konieczna obudowa z dużą ilością wentylatorów w standardzie. Raczej bd myślał o czymś tańszym np.:
https://www.morele.n...-spc178-978270/ (gdzie i tak są już 3 wentylatory więc w zupełności z moim dodatkowym jednym wystarcza)

 



#29 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 11 grudnia 2017 - 09:41

jak nie kierujesz się wyglądem i wykonaniem a jedynie funkcjonalnością to ta obudowa jak najbardziej się sprawdzi ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#30 Xaron

Xaron

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 11 grudnia 2017 - 09:46

wygląd wyglądem ale no... kasa : (





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL