Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Windows 7 - gość bez dostępu do dysku D - jak to zrobić?

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 KSI

KSI

Advanced Member

• Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 12:44

Mam potrzebę udostępnić ja jakiś czas mój komputer komuś z rodziny. Założyłem konto gościa w windows 7 ale nie wiem jak mogę ograniczyć dostęp gościa do dysku D. Czy mogą prosić o jakąś szybką łapotologiczną instukcję?

#2 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 292 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 09:30

Bardzo prosto, wchodzisz w ustawienia/zabezpieczenie, wchodzisz w edytuj zaznaczasz konto gościa i dajesz odmów w uprawnieniach. A jak na liście nie będzie gościa to trzeba dodać.Ale dysk będzie widoczny dla gościa, nie będzie mógł tylko w niego wejść. 

Najlepiej odmawiać konkretnemu użytkownikowi. Ponieważ uprawnienia zawsze działają w dół. Czyli jak jakaś grupa, np użytkownicy, ma odmówione to żaden użytkownik nie wiedzie, nawet jak ma prawa administratora, ale też jest użytkownikiem. Więc trzeba uważać ponieważ potem jest mały problem z odwróceniem sytuacji. 

Istnieje tez możliwość ukrycia w lokalnych zasadach grup przez gpedit.msc ale to tylko w pofesional i wyższych. można też przez regedit 

Użytkownik Ren edytował ten post 09 listopad 2017 - 09:44

#3 KSI

KSI

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 07:39

Problem w tym, że u mnie nie widać konta Gościa i nie bardzo wiem jak je dodać :/

#4 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 292 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 07:53

Musisz mieć włączone konto gościa, potem wchodzisz tak jak napisałem ...zabezpieczenia/edytuj/dodaj i wpisujesz gość i dodaj. A jak nie pójdzie to.....edytuj/dodaj/zaawansowane/znajdź teraz i wybierasz z listy w tym przypadku konto gościa może być wyłączone, powinna też sie pojawiać cała grupa gości. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL