Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Czy zasilacz padł ?


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Damcys

Damcys

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 03 listopada 2017 - 11:16

Witam, mam problem z moim zestawem nie pojawia się nic na ekranie lub pojawi się i komputer restartuję po ponownym włączeniu znowu czarno na ekranie i tak w kółko. 

Zacznę od początku podłączyłem dysk od laptopa odłączając swoje by sprawdzić czy w laptopie poszedł dysk czy może inny podzespół (nie ważne).

Od tego czasu mam problem z własną konfiguracją.

Mianowicie, gdy włączę komputer (1 start po odłączeniu całkowitym od prądu) po 3sek.(nic się nie pojawia na ekranie i nie ma żadnych sygnałów dźwiękowych z płyty(ew. raz na 10 razy jeden krótki)) komputer się restartuję nic później się także nie pojawia na ekranie po ponownym włączeniu. 

Przeczyściłem komputer podłączyłem wszystko i to samo (zasilacz też rozkręciłem przeczyściłem nie ma oznak zużycia, zapachu spalenizny). 

Co najdziwniejsze 1 listopada z rana odpalił bez problemu pograłem z 2 godz. wyłączyłem, gdy wróciłem ok. 18 to samo nie działa.

Wczoraj w nocy by sprawdzić czy to nie inny podzespół podpiąłem płytę - procesor - (systemowy)dysk - zasilacz - 1 kość RAM-u a monitor pod zintegrowaną grafikę (ODPALIŁ). Następna próba już z karta graficzną (ODPAŁIŁ) później z 2 kością RAM-U ( ODPALIŁ) na sam koniec pełna konfiguracją (ODPALIŁ). Do dzisiejszego ranka pozostał w takim zestawie, ale próba włączenia nie udana.

Teraz mam do was pytanie o co chodzi bo ja nie mam pojęcia, gdyby się nie włączał komputer sprawa byłaby prostsza ?

Jadę do rodzinnego domu przełożyć zasilacz na próbę OCZ 500W Model:OCZ500MXSP bo nie jestem przekonany do swojego. Jednak może się pojawić sytuacja że znowu sam z siebie zacznie działać co wtedy jak sprawdzić na 100% co jest grane ?

Również chcę zmierzyć napięcia miernikiem na swoim zasilaczu. 

Robię sprostowanie ze słowem ,,włączał". Komputer startuję normalnie wszystkie wiatraczki itd. działają, jedyny problem brak obrazu, a ja na to w skrócie mówię że komputer się nie ,,włącza" :)

Osobiście wykluczył bym Procesor, Grafikę, dyski, również temperatury mam wątpliwości najbardziej do zasilacza później RAM-u a na końcu płyty. Co wy o tym sądzicie ?

Oczywiście z góry bardzo dziękuję chociażby za przeczytanie tego wylewu xD

Mój zestaw:
Obudowa BitFenix Prodigy BFC-PRO-300

Płyta główna: Gigabyte H87N Wi-Fi

Procesor: Intel i7 4770K Haswell 4/8 3500MHz/3900Mhz Pamięć podręczna 8MB TDP 84W
Kontroler RAM dwukanałowy,1600Mhz

Chłodzenie: SiletiumPC Spartan LT HE922 TDP max.100W

RAM: 2x Kingston HyperX 4GB DDR3 1600Mhz CL9 (11-11-11-28)

Karta Graficzna: Sapphire R9 390 Nitro 8GB

Dyski: ADATA SP900 128GB
Seagate 1TB
WD Black 2TB 

Zasilacz: Be quiet 530W L7 +80 





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL