Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za [2500] przeznaczony do [gier] dla NZT]


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 NZT

NZT

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 30 października 2017 - 07:01

Witam,

 

Nadeszła pora na zmianę mojego zestawu komputerowego.

Mój laptop coraz częściej odmawia posłuszeństwa, pomyślałem że zamiast laptopa (w budżecie sub 2k) oraz konsoli okazje tę wykorzystam do zakupu desktopa.

 

Komputer ma być głownie wykorzystywany w parze z TV dlatego zależy mi na małej/estetycznej obudowie.

Co sądzicie o następującej konfiguracji :

 

- Corsair carbide 88r

-Ryzen 1200 ( z planem na lekki OC tak do powiedźmy 3700MHz)

-GTX 1050Ti

-MSI B350 Mortar (Bo choć zamierzam korzystać na razie z 2 kości to posiadanie 2 dodatkowych slotów wydaje się kuszące pomimo spadku prędkości w układzie 4x kość)

-Adata SX8000 120GB (posiadam na stanie kilka dysków HDD 2,5 wiec potrzebuje tylko czegoś na system + 1/2 gry)

-2X4GB PV48G320C6K lub PVE48G300C6KRD bo wiem że taktowanie RAM jest ważne pod kątem infinity fabric

-Zasilacz ok. 500Wrenomowanego producenta

 

Chce w miarę niedrogi zestaw który pozwoli przez kilka lat pograć w świeże tytuły ( COD WWII, Follout4, trochę gier sportowych) oraz będzie miał potencjał szybkiego odświeżenia za jakiś czas (więcej ramu, inna grafa , może wyższy Ryzen).

 

Chciałbym do zestawu dobrać dość budżetowe urządzenia wskazujące : klawiatura i mysz (pad posiadam), obowiązkowo bezprzewodowe bo chce korzystać z komputera głownie z kanapy.

Granie w pełni rekreacyjne wiec nie przeszkadzają mi ograniczenia wymagające z wymogu bezprzewodowości.



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 30 października 2017 - 08:36

płytę lepiej asrocka ab350m pro 4

ramy radzę adaty xpg z1 3000mhz w 1 kości - 8gb powoli robi się mało a dual przy tak słabej grafice nie da ci nic więc łatwiej będzie rozbudować i nie ma po co blokować slotów malutkimi 4gbkościami ...

Zasilacz proponuje XFX TS 550 - około 230zł , co ty na to ?


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 30 października 2017 - 08:36

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 NZT

NZT

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 30 października 2017 - 09:27

Wszystko jest kwestią do przemyślenia i aktualnych promocji- zakup bardziej w okresie przedświatecznym.

 

Jakie zalety ma ten Asrock względem msi ?- bo patrząc w specyfikacje widzę tylko słabsze wyjście audio po stronie asrock'a .

Clik bios 5 wydaje sie intuicyjny i to brzegowe podświetlenie

 

Wiem że 8GB to nie dużo wiec wciaż zastanawiam się nad 16GB - próbuje zrobić rozsądny set krojąc koszty tam gdzie można a zostawiając to co niezbędne. Nie chce być krótkowzroczny ale z drugiej strony wiem że niektóre rzeczy mogę zmienić/ dorzucić po 6/12/16 miesiącach.

Z 3400 zszedłem na 2500 w ciągu 3 rewizji koszyka ;) 

Jestem otwarty na sugestię, po prostu z moich (ubogich) doświadczeń wychodziło że zawsze dual lepiej mi śmigał niż single.

 

Miałem doświadczenie z 9600 a 1050ti wydaje się energooszczędnym substytutem, na rynku jest sporo słabszych(1050/rx460/rx550/rx560) kart wiec nazwałbym ją racjonalnym średniakiem a nie "kategorycznie słabą "

 

Marka zasilacza (trzymając się pewnego kręgu ) to chyba dość mało istotna kwestia, ale w niższej cenie niż powyższy mam nawet mocniejszego - https://www.morele.n...pe-600s-893149/



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 30 października 2017 - 10:01

@NZT dużo lepszą sekcję VRM , a zwłaszcza jej chłodzenie + bardziej dopracowany bios . Bios asrocka jest ok , nie powinien ci przeszkadzać . To że w wypadku ryzena 1 co robisz to aktualizujesz bios to pewnie wiesz :P

ja już się naciąłem i dokupiłem teraz do 16 i niepotrzebnie wydałem a ram drożeje więc ja polecam kupić teraz bo może ram dalej drożeć i się nie ucieszysz . 

1050ti jest bardzo energooszczędną kartą a nie taką słabą znowu ...

chiefteca nie bierz - budżetówka na całego i szkoda oszczędzać .


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 30 października 2017 - 10:02

jlzqhakr0o4c.jpg


#5 NZT

NZT

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 31 października 2017 - 08:58

Dobra to może tak

Jak wyżej tylko :

 

-Crucial 4GB 2400MHz Ballistix Sport + Crucial 8GB 2400MHz Ballistix Sport 

-Corsair VS550(mam zaufanie do marki od 90s)

 

Podsumowuje by uzupełnić topic wg wzorca : 1333x768 w zastosowaniach biurowych + 1080p w grach (być może w dalszej perspektywnie 4k), gry na zadowalających detalach tak by były płynne (35/40 fps) przez najblizsze kilka lat - użytkowanie wieczorno/weekendowe. 



#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 31 października 2017 - 09:11

nie bierz VS bo będziesz się pieklił ... padają w nich wentylatory na potęgę , sam vs650 miałem i też padł .

a ram 2400mhz do ryzena to zabójstwo wydajności .


nie chcesz słuchać to wpakuj się i potem narzekaj do woli , a jak chcesz fajny zestaw to radzę przemyśleć :]

Corsair to nie to co kiedyś , zresztą teraz są w trakcie przejęcia nawet i kto wie jak będzie z gwarancją .


jlzqhakr0o4c.jpg


#7 NZT

NZT

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 31 października 2017 - 09:39

Te pamieć mają mnóstwo recenzji że bez problemu wykręcały po 3000MHz, nic czeka na spojrzenie jeszcze innych userów bo dyskusja we 2 to zaprzeczenie idei forum;)

 

Pozdro



#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 31 października 2017 - 09:43

@NZT a wiesz dlaczego ich nie polecam ? poczytaj sobie . Kiedyś polecałem na potęgę bo szły ładnie . Od jakichś 2 miesięcy corsair zaczał osczędzać i dawać jakieś syfiaste kości i nawet na 2666mhz jest problem je ukręcić . Za dużo się namęczyłem z nimi {bo jako że jestem aktywny {top 5 zarówno tu jak i techlipton } to oczywiście mnie po PW spamili i podsyłali tematy żebym pomogł ustawić } żeby teraz je polecać . Nie ukrywam że były fajne ale teraz to pakowanie się w kłopoty . Aktualnie adaty XPG z1 idą najlepiej z tych w normalnych w miarę cenach ... poleciłem dużej ilości osób i tylko 1 nie zadziałały z profilu XMP , ale wystarczyła aktualizacja biosu i już poszły :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#9 NZT

NZT

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 31 października 2017 - 10:28

No i to jest konkretna odpowiedź- bazowałem się na dużej ilości recenzji (Crucial) oraz liście zgodności producenta płyty (ta patrioty z op) bo skoro można osiagna taktowanie i racjonalny timing za mniej kasy a jedynie odrobinę wysiłku - lubię mieć swój wkład. 



#10 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 31 października 2017 - 10:41

to co ostatecznie wymyśliłeś , jakieś pytania ?


jlzqhakr0o4c.jpg


#11 NZT

NZT

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 01 listopada 2017 - 12:00

Bede szukal promocji, zglebie świeże opinie o zasilaczach (bo do tej pory cheaftec i corsair miał niezle ale skoro się skiepscily to bede musiał je skreślić z listy filtrowan) i ram.
Bede szukał deala na 8+4 a moze 8+8.

Wciąż otwarta jest sprawą klawiatury i myszy (jak nie będzie odzewu tu to założę dodatkowy topic w dziale od urzadzen wskazujących)
Zastanawiam sie czy do kompozycji nie dołożyć wifi (zależy mi na jak najmniejszej ilości okablowania by zachować estetyke)

Tak jak mowilem planowany zakup to grudzień a ceny sa dynamiczne.
Wątek sluzyl potwierdzeniu sensowności (jako sprzętu rozwojowego i wystarczającego do podanych gier) oraz dogadaniu potencjalnych rozwiązań (zależnych od aktualnych cen i dostępności).
W między czasie moze jeszcze inni userzy sie wypowiedzią ze swoimi doświadczeniami.

Użytkownik NZT edytował ten post 01 listopada 2017 - 12:03


#12 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 listopada 2017 - 12:10

Jak podasz wymagania to może coś zaproponują co do klawiatury i myszy ;)
Wifi nie głupi pomysł jeżeli nie grasz nałogowo w gry online ;)

jlzqhakr0o4c.jpg


#13 NZT

NZT

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 01 listopada 2017 - 12:31

Pisałem klawa i mysz bezprzewodowa, dobry optyk lub tani laser - nie biore udzialu w turnamentach po prostu po 7 latach moj logitech m100 zacza reagowac dwuklikiem na pojedyncze klikniecie oraz wolałbym coś co lepiej dziala na trudnych powierzchniach.

Klawiatura tez bez konkretnych wymagań( od lat 4 lat gram na lenovo z500 i nie narzekam) no może podświetlenie byłoby mile widziane(ale nie niezbędne).
Takze żaden razer ale też nie chińszczyzna która padnie po krótkim czasie.


Co do wifi zastanaiam sie czy wystarczy cos pokroju tplink t1u czy iść w kierunku wewnętrznej (kosztem wiekszego scisku w srodku).

#14 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 listopada 2017 - 09:51

To sorki . Bezprzewodowe peryferia to nie moja działka ;p
Myślę że karta na usb będzie git tylko nie te najtańsze maleństwa co wyglądają jak odbiornik do myszek bezprzewodowych tylko coś większego z prawdziwą antena

jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL