Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za [8000] przeznaczony do [gier,rendering] dla [bastos]


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 bastos

bastos

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 23 października 2017 - 02:52

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 8000 włącznie z monitorem 

*Wymagania oraz zastosowanie - Gry, renderowanie video, AutoCAD, zestaw programów od Adobe (PS, Premiere itp)

*Natywna rozdzielczość monitora - 2k, 27 cali

*Których podzespołów potrzebuje - cała skrzynka + monitor

*Czy planujesz podkręcanie? - na dzień dzisiejszy nie planuję

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - brak

*Własna propozycja zestawu komputerowego - https://www.morele.n...ry/info/AlwkFo/ 

 

1. Mam wątpliwości co do SSD, mianowicie czy nie lepiej wybrać pod złącze SATA 3, powiedzmy Good RAM Iridium Pro 240GB.

2. Nie znam żadnych płyt głównych pod AMD, kierowałem się opiniami i testami.

 

Reszta według mnie powinna grać, co myślicie o tej konfiguracji? 

 

EDIT//

8GB to na start, jakoś pod koniec roku powinienem dokupić drugie tyle by mieć 16GB


Użytkownik bastos edytował ten post 23 października 2017 - 03:11


#2 Qyk

Qyk

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 23 października 2017 - 04:46

Zestaw wygląda dobrze. Co do dysku SSD to sam powinieneś zdecydować, mianowicie dysk pod m.2 jest szybszy, ale mniej pojemny. Płyta jest w porządku.

#3 bastos

bastos

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 23 października 2017 - 06:42

A czy zasilacz nie będzie zbyt słaby przy tej konfiguracji? Żeby niepotrzebnie się dławił.



#4 krzysiek01j

krzysiek01j

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 221 postów

Napisano 23 października 2017 - 09:41

Na karcie możesz zaoszczędzić wybierając https://www.morele.n...00c-10p-928004/ ten model zamiast wersji od MSI. HDD możesz wybrać Toshibę P300 zamiast tego WD. A w przypadku renderowania 16GB to minimum w które lepiej zainwestować na starcie, więc lepiej kup 2 kości ale po 8GB.

Zasilacz da radę :)


CPU: Amd Ryzen 5 2600 COOLER: SPC Fera 3 v2 MOBO: MSI X470 Gaming Pro Carbon RAM: G.Skill Trident Z RGB 2x8GB 3000MHz CL16 GPU: MSI Radeon RX 480 GAMING X 8GB PSU: SPC Supremo M2 550W HDD: WD Blue 1TB SSD: ​GoodRam Iridium Pro 240GB CASE: NZXT S340 Elite Black/Red + SPC Aurora II & 2x Corsair AF120


#5 bastos

bastos

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 23 października 2017 - 10:39

Na karcie możesz zaoszczędzić wybierając https://www.morele.n...00c-10p-928004/ ten model zamiast wersji od MSI. HDD możesz wybrać Toshibę P300 zamiast tego WD. A w przypadku renderowania 16GB to minimum w które lepiej zainwestować na starcie, więc lepiej kup 2 kości ale po 8GB.

Zasilacz da radę :)

Co do samej grafiki, jak z kulturą pracy tego Zotac'a, bo nie mówimy tutaj o tej wersji Extreme co ma 3 wentylatory? Ja jakoś kojarzę tą markę jednak z głośnych kart graficznych które miały wysokie temp i pobór mocy. Msi jakoś mnie bardziej przekonuje pół pasywnym chłodzeniem i w testach też dobrze wychodzi (chociaż jest to moje obiektywne zdanie). Jeżeli chciałbyś wyprowadzić mnie z błędu to okej ;) Nie mogłem znaleźć porównania tego msi vs zotac.

 

EDIT//
W sumie teraz tak patrzę i jest promocja na tego Extreme'a w tej samej cenie co MSI, a osiągi ma o wiele lepsze, hmmm...


Użytkownik bastos edytował ten post 23 października 2017 - 10:45


#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 24 października 2017 - 11:39

@bastos amp extreme jest wybitny , zwykły amp jest ciepły ale cichutki .

LPX nie bierz bo problemów teraz z nimi od groma , prawdopodobnie chodzi o to że jest teraz w trakcie przejęcie tej firmy i oszczędzają po kosztach .

Zasilacza supremo od spc też bym wolał nie - chiński szajs pod polską marką i ja by mu nie zaufał . do 300zł są znacznie lepsze evga b3 550 / xfx ts 550 gold / chieftec navitas 550s albo dużo lepiej i już z 10 lat gwarancji a nie dużo drożej seasonic focus plus 550w - sam mam i jest naprawdę genialny :] aczkolwiek widzę że ty dużo większą kasę pakujesz w PC więc model 650w u ciebie miałby sens bo nie wiadomo co kiedyś dołożysz ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#7 bastos

bastos

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 24 października 2017 - 12:03

Jeżeli chodzi o rozbudowę to wątpię, moooze kiedyś coś tam dokupie, aczkolwiek szczerze nie myślałem o tym.
Co do pamięci, to jakie byś polecał? Z tego co coś mi świta to HyperX Fury zwykle dawały rade, G.Skill Ripjaws i Adaty.

EDIT//
Chyba się skuszę na ten Seasonic. Jednak ciagle nie wiem co zrobić z dyskiem. Niby ten M.2 jest o wiele szybszy, ale w tej samej cenie mam 1/2 pojemności, miał ktoś styczność z tym rodzajem dysku?

EDIT2//
Różnica w cenie między 550 a 650 to praktycznie 40zl więc wybiorę mocniejszy

Użytkownik bastos edytował ten post 24 października 2017 - 12:48


#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 24 października 2017 - 12:50

G skille ripjawki V , hyper X predator albo adaty xpg z1 :]

lepiej brać pojemniejszy ssd zdecydowanie ale koniecznie na MLC a nie żadne budżetowe wynalazki na TLC:] iridum pro to świetny dysk .


jlzqhakr0o4c.jpg


#9 bastos

bastos

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 24 października 2017 - 01:06

Jednak tak po przemyśleniu zmienię dysk na Iridium bo nie potrzebuje aż takiej wydajności jak M.2, a 240GB to i kilka Gierek tam wejdzie i szybciej będą śmigać niż na hdd ;)
Co do RAM’u chyba padnie na te z racji promki:
https://www.morele.n...16-dgz-1345965/

Jak nie uda mi się złożyć do tego czasu to wezmę G.Skill’e ;)

#10 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 24 października 2017 - 01:36

@bastos no ram jeden z najlepszych wyborów do ryzena :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#11 bastos

bastos

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 24 października 2017 - 08:02

@bastos no ram jeden z najlepszych wyborów do ryzena :]


To w sumie już wszystko mam, wielkie dzięki za pomoc ;)
Z ciekawostek, wczoraj cena Zotac’a Extreme taka sama jak MSI, a dzisiaj 500zl drożej :/

Zestaw jaki wybrałem znajduje się pod tym adresem. Dzięki wielkie za wszelką pomoc, temat można zamknąć. Pozdrawiam! ;)

https://www.morele.n...ry/info/MQNZc1/



#12 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 24 października 2017 - 08:19

@bastos a po co ci ten ryzen 1700 ? gdzie te 16 wątków myślisz wykorzystać ? no dobra , w sumie render pisałeś to przyda się heh

jak nie jest to duży problem i myślisz mocno kręcić to polecam dopłacić do asusa x370 PRO bo jednak sekcja zasilania dużo lepsza , gratis lepsza dźwiękówka i dodatkowe porty usb itd .


jlzqhakr0o4c.jpg


#13 bastos

bastos

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 25 października 2017 - 06:14

Temat można zamknąć! :)





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL