Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Problem z SSD Adata US800 M2


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ren

Ren

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 301 postów

Napisano 14 października 2017 - 09:50

Witam kolegów, dziwny problem. 

 

Po podłączeniu wyżej wymienionego dysku SSD do portu M2 płyty MSI B250PC MATE, Płyta nie wstaje migają tylko LED. Bez tego SSDdziała OK. Nie znalazłem w BIosie Tej płyty jakichś szczególnych ostawień do do portu M2. A nie mam ze sobąinnego ssdm2dla sprawdzenia ani innej płyty zm2. 

 

Ktoś ma jakiś pomysł ? 



#2 Ren

Ren

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 301 postów

Napisano 16 października 2017 - 09:25

Sprawdziłem dzisiaj tą płytę z innym dyskiem SSD M2 SATA i jest to samo. Natomiast dysk o którym mowa na mojej płycie działa. Wiec ewidentnie widać że coś nie tak z płytą. Pytanie czy w ustawieniach czy płyta walnięta. 



#3 Ren

Ren

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 301 postów

Napisano 07 listopada 2017 - 09:02

Aktualizacja. 

 

Płyta poszła na niezgodność towaru z umową, przysłali nową i to samo. Ręce mi opadły. Wyjąłem ten dysk i dalej to samo?

 

Podmieniłem zasilacz, i jest ok, nawet z dyskiem. 

 

Nie czaję tego ale problem rozwiązany. 



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 07 listopada 2017 - 11:14

@Ren a jaki tam zasilacz był i na jaki podmieniłeś ?


jlzqhakr0o4c.jpg


#5 Ren

Ren

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 301 postów

Napisano 08 listopada 2017 - 09:18

Do tego zestawu zakupiłem zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W. A podmieniłem na Chieftec Force Series 650W, w kij zadurzy ale po prostu taki miałem pod ręką. A chciałem żeby znajomu już wzioł sobie kompa i na nim pracował. Jak docelowy przyjdzie z gwarancji to podmienię. Oczywiście najpierw muszę go wysłać. 

 

Najgorsze jest to że za pierwszym podejściem zestaw na omawianym zasilaczu ale bez dysku M2 działał. A po podłączeniu dysku M2 już nie. Przez co zasilacza nawet nie berłem pod uwagę szukając przyczyny problemu. Teraz jak płyta przyszłą to w ogóle nie wystartowała na tym zasilaczu, i było łatwiej określić sprawcę.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL