Jump to content

  •         

Photo

Matryca Laptopa


3 replies to this topic

#1 michal.rutkowski

michal.rutkowski

    Początkujący

  • Members
  • PipPip
  • 28 posts

Posted 12 October 2017 - 02:26 PM

Mam małe pytanko. Czy otwieranie i zamykanie laptopa może uszkodzić matrycę?

Tapnięte z mojego LG-K220

#2 Ren

Ren

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 301 posts

Posted 13 October 2017 - 12:01 PM

Samą matrycę nie, Morze uszkodzić przewody które przechodzą przez zawias, a HP sie to często zdarzało. A sama matryca mogła sie uszkodzić jak został zamknięty a coś leżało na klawiaturze np.  



#3 michal.rutkowski

michal.rutkowski

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Members
  • PipPip
  • 28 posts

Posted 13 October 2017 - 12:45 PM

Samą matrycę nie, Morze uszkodzić przewody które przechodzą przez zawias, a HP sie to często zdarzało. A sama matryca mogła sie uszkodzić jak został zamknięty a coś leżało na klawiaturze np.

Mam Lenovo. A wymiana tych przewodów (w razie gdyby coś takiego nastąpiło) jest kosztowna/trudna?

Tapnięte z mojego LG-K220

#4 Ren

Ren

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 301 posts

Posted 13 October 2017 - 01:00 PM

Trzeba rozebrać, obejrzeć taśmy czy nie są przetarte. I ewentualnie poszukać używanych lub zamienników. Wymiana nie jest bardzo skomplikowana o ile sama taśma jest wypinana z matrycy a nie przytwierdzona na stałe.  

 

Ale z tego co teraz widzę to kolega pisze o jakimś wewnętrznym uszkodzeniu, nie zbitej matrycy. Więc problemem może być jeszcze podświetlenie matrycy, co sie często zdarza, można sprawdzić latarkę, ale ta operacja nie należy do najłatwiejszych. Oczywiście zakładam, że po podłączeniu innego monitora do wyjścia laptop działa. 





Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL