Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Czy aktualizacją do windows 10 jest nadal możliwa(legalna)?

65 odpowiedzi w tym temacie

#1 for.k

for.k

Advanced Member

• Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 05 październik 2017 - 11:43

Witam. Zastanawiam się nad aktualizacją do windows 10, mam windows 8.1 i mam teraz pytanie czy aktualizacją do "dziesiątki" jest nadal legalna? Microsoft pisze, że mogą to zrobić osoby tylko korzystający z technologii pomocniczych ale jednocześnie nie sprawdza czy ktoś faktycznie z takich technologii korzysta. Teoretycznie można powiedzieć, że jak ktoś nie korzysta z technologii pomocniczych to nie powinien aktualizować do "dziesiątki" ale na dwóch stronach internetowych było napisane, że Microsoft tak naprawdę chce aby nawet osoby nie korzystające z tych technologii aktualizowały do "dziesiątki" bo zależy mu na jak największej liczbie komputerów z zainstalowanym windows 10, natomiast nie przedłużył darmowej aktualizacji bo naraził by się na śmieszność gdyż przez ten rok kiedy można było aktualizować system za darmo to microsoft prawie zmuszał do instalacji systemu pobierając system z internetu na komputery użytkowników podstępem bez wiedzy użytkownika. Myślę, że wiecie co mam na myśli, po prostu wydaje mi się, że Microsoft chciałby dalej umożliwić aktualizacje "normalnym" użytkownikom ale nie może tego zrobić oficjalnie więc piszę, że mogą to zrobić tylko niektóre osoby ale jednocześnie daje możliwość każdemu.

#2 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 06 październik 2017 - 01:36

Jak najbardziej jest to nadal legalne. Ściągasz najnowszy obraz win10, przy instalacji podajesz klucz z win 8 i tyle. Ale, są ale

1. Tym kluczem już nie aktywujesz 8.1 jak chciałbyś wrócić. 

2. Nie ważne jaką do tej pory miałeś licencję, ta nowa będzie w wersji ONE. - aczkolwiek tym bym sie na razie nie przejmował bo obecnie ONE znaczy tyle samo co BOX. Przeniosłem dwa WIN 10 ONE (aktualizowane z win 7 ONE i 8.1 BOX) na inne komputery i się normalnie aktywowały, chociaż byłem przekonany, że sie nie uda. Nawet zadzwoniłem do MS w tej sprawie. Uzyskałem krótką i rzeczową odpowiedź, "skoro sie aktywowały to są legalne" 

#3 _VeV_

_VeV_

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 4853 postów

Napisano 06 październik 2017 - 09:20

@Renchyba OEM a nie ONE :]

POTRZEBUJESZ POMOCY ? PISZ PW , Nie odpowiadam na spam

CPU: Intel I5 4670k Cooler: BQ Pure Rock  MOBO: Asrock Fatal1ty B85 Killer  GPU: XFX RX470 RS RAM: Goodram Play 8GB 1600mhz cl11+ HyperXfury 2x4gb 1866mhz HDD: Seagate 1Tb {st1000dm003} HDDv2 Seagate 250gb {st3250310AS} PSU: Seasonic Focus Plus 550w CASE: Corsair 200R

nk18gnymy849_t.jpg

#4 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 06 październik 2017 - 09:25

Tak masz racje coś mi się rypło. Dzięki :)

#5 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 06 październik 2017 - 10:51

Ok, dzięki za odp. Mam jeszcze takie pytanie, system mi strasznie wolno chodzi podejrzewam, że to przez wirusy, czy jak zaktualizuje windowsa do dziesiątki to automatycznie usuną mi się wirusy z dysku? Chodzi mi o to czy aktualizacją daje taki sam efekt jak reinstalacja systemu, wydaje mi się, że tak bo chyba musi być format podczas aktualizacji? Aha czy podczas aktualizacji można wybrać na której partycji ma być zainstalowany system tak żeby zostawić sobie dane na drugiej partycji czy cały dysk jest formatowany?

#6 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 07 październik 2017 - 09:38

Jak chcesz uzyskać efekt pełnego formatu partycji systemowej to musisz wykonać czystą instalację. 

#7 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 26 październik 2017 - 10:58

Mam jeszcze kilka pytań. Dzwoniłem do Microsoftu i powiedzieli mi, że darmowa aktualizacja była tylko przez rok od premiery a jak będę chciał zaktualizować teraz windowsa 8.1 to będę poproszony o klucz windowsa 10 więc mam pytanie czy jak podam klucz windowsa 8.1 zamiast windowsa 10 to to zadziała? Co do wirusów to pewnie muszę zrobić tak, że przywrócić system z ukrytej partycji recovery i wtedy się pozbędę wirusów, a potem dopiero będę mógł zaktualizować do windows 10 tak? Jeszcze takie pytanie jak długo mi zajmie pobieranie windowsa 10 z internetu, ile on zajmuje GB? Mam internet w Play z routerem.

#8 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 27 październik 2017 - 06:30

Tak jak przywrócisz z ukrytej partycji to będzie to czysty system, taki jak po zakupie laptopa. I na 99% wirusy jakie masz zostaną skasowane. 

Co do aktualizacji, teoretycznie byłą przez rok, a potem tylko dla ludzi korzystających z technologi pomocniczych, i nawet nie trzeba kombinować z poświadczaniem, iż korzysta się z tzw. „assistive technologies". A więc Microsoft nawet nie sprawdza kto aktualizuje. 3 miesiące temu aktualizowałem koledze i sie normalnie zaktualizował a klucz z win 7 zadziałał.

Firmie nadal zależy żeby win 10 wyłapał jak najwięcej rynku, ale do nadal darmowej aktualizacji nie mogą sie przyznać, bo było by to równoważne z przyznaniem sie do porażki WIN 10. Dlatego można aktualizować dzięki niby przeoczen

Być może teraz coś zmienili, ale jak ściągniesz narzędzie Media Creation Tool, i dasz aktualizuj ten komputer to będziesz wiedział. 

#9 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 27 październik 2017 - 11:19

Mam pytanie, w zarządzaniu dyskami pokazało mi dwie partycje odzyskiwania jedna ma 1000 MB a druga 14,44 GB, dlaczego mam dwie partycje odzyskiwania i czy jak będę wykonywał reinstalacje to czy system wybierze tą właściwą?

Tak wogule to jak na tym forum się umieszcza zdjęcia to bym pokazał, bo przez upload.pl to nie działa a nie ma tu opcji dodania załącznika?

#10 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 28 październik 2017 - 12:26

Jedna, to pewnie partycja którą masz od początku. 

#11 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 28 październik 2017 - 09:17

Mam jeszcze pytanie, w poradnikach wyczytałem, że można zamiast reinstalacji odświerzyć system z zachowaniem instniejących plików, co jest lepsze i skuteczniejsze reinstalacja czy odświerzanie systemu? Czy po reinstalacji będe musiał instalować na nowo sterowniki i skąd je wezme?

Użytkownik for.k edytował ten post 28 październik 2017 - 09:27

#12 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 28 październik 2017 - 09:45

Lepszym rozwiązaniem jest świeża instalacja. Masz czysty system, ułożone pliki. Format jest potrzebny co jakiś czas, tym bardziej iż coś wspominałeś o wirusach.Sterowniki sama 10 pewnie zainstaluje. Jak nie to jakiś program do instalacji sterowników np. Slimdriwer. 

Zrób tak. 

1. Przenieś wszystkie ważne pliki na inny dysk np zewnętrzny. Jak nie masz zewnętrznego to na ostatniąpartycję tego dysku co masz, tylko ją nazwij np NIE KASOWAĆ. 

4. Za pomocąnarzędzia Media Creation Tool aktualizuj ten system co masz do 10. To prawdopodobnie konieczny krok ponieważ aktualizacja jest darmowa, utwórz konto Microsoft. Sprawdź czy system się aktywował 

3. Pobierz odpowiedni obraz systemu za pomocą tego samego narzędzia. ISO

4. Jeśli twój komputer botuje z USB, to za pomocą programu RUFUS stwórz botowalny pen z obrazem systemu. Będzie szybsza instalacja jak z płyty.  

5. Jeśli nie botuje z USB to wypal ISO na DVD

6. Zainstaluj czysty system. W trakcie instalacji wybierz opcje niestandardowe. Skasuj wszystkie partycje jeśli przeniosłeś ważne dane na inny dysk. Jeśli dane zostały na tym dysku skasuj wszystkie partycje oprócz tej z danymi. Utwórz nową partycję systemową 100GB w zupełności wystarczy. Dokończ instalację.

7. Zainstaluj sterowniki podanym wyżej programem. 

8. Zainstaluj potrzebne ci programy.

PS. DYSK to urządzenie fizyczne, Dyski które widzisz w mój komputer to tylko wirtualne partycje partycje.

Użytkownik Ren edytował ten post 28 październik 2017 - 09:47

#13 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 30 październik 2017 - 07:33

Zrobiłem reinstalację systemu, mam tylko problem, zainstalowałem sobie antywirusa Comodo internet security premium i nie wiem co robić bo fabrycznie jest zainstalowany MacAfee antywirus i boje się że te oba antywirusy będą się "gryzły" i Comodo może nie chronić tak jak trzeba przed wirusami. W takim razie co mam zrobić, czy odinstalować MacAfee bo wg mnie to kiepski antywirus(przez niego nałapałem kiedyś dużo wirusów) czy może da się jakoś go wyłączyć? A może po prostu nic nie robić i Comodo będzie działał tak jak trzeba? Co do Comodo to zainstalowałem go ze starej płyty komputer świata i trzeba go zaktualizować ale żeby to zrobić to musze się połączyć z internetem a jak połącze się z internetem to mogą mi pobrać się wirusy bo mam nieaktualnego antywirusa więc jak mam go zaktualizować, czy muszę kupić płytę z antywirusem aktualnym czy co?
Aha, czy mogę dodatkowo pobrać sobie adwcleanera na kompa, podobno on działa bez instalacji, nie będzie przeszkadzał drugiemu antywirusowi?

#14 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 30 październik 2017 - 08:22

Joł, z jakiej pary zainstalował ci sie MacAfee, miałeś instalować czystą 10. 

Odinstaluj to co ci nie potrzebne.

Normalnie sie połącz z internetem. Wirusy ci same nie wejdą. Po prostu od razu po połączeniu zrób aktualizację AntyWira. Do tego tak na marginesie więcej ci pomoże zapora niż sam antywirus. 

A jeśli mam dodawać coś od siebie jeśli chodzi o oprogramowanie darmowe antywirusowe, to najlepszym wyborem jest ten wbudowany w win10 

#15 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 30 październik 2017 - 08:58

Wbudowany w Windows czyli jaki, Defender czy jakoś tak? Jak się go włącza i czy mogę włączyć np. Comodo i tego defendera?
Co do instalacji to najpierw zrobiłem reinstalację systemu Windows 8.1 bo taki posiadam, a dopiero teraz planuje zaktualizować do windows 10, jakbym najpierw zaktualizował to bym pewnie nie mógł zrobić reinstalacji windowsa 8.1 bo miałbym wtedy dziesiątkę a wirusy by pewnie dalej były na kompie. MacAfee miałem fabrycznie zainstalowane z windowsem 8.1.

#16 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 30 październik 2017 - 10:14

Ale ty masz obecny system WIN 8.1 aktualizować do 10 w celu poprawnej aktywacji i przepisania licencji. Sprawdzasz czy sie aktywował jak tak to ściągasz czystą instalkę ISO Win 10 i Instalujesz WIN10 z czyszczeniem dysku. I Dopiero po tym martwisz sie o wirusy itp. Po instalacji czystej WIN 10 defender (antywirus z zaporą) od razu będzie aktywny.  

Tu masz jak zainstalować czysty win 10

Spoiler

Użytkownik Ren edytował ten post 30 październik 2017 - 10:17

#17 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 30 październik 2017 - 10:27

Aha, nie zrozumiałem, no w sumie tak też można zrobić, ale teraz to wystarczy jak zaktualizuje windowsa 8.1 do windowsa 10 no i ok co nie? Efekt będzie ten sam bo reinstalację wykonałem. A tak wogole to legalne jest pobieranie ISO w10 z internetu jak się aktualizowało? Rozumiem, że teraz nie muszę pobierać czystej instalki windows 10 bo wykonałem reinstalację tylko wystarczy jak zaktualizuje system do windows 10 i ok?

#18 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 30 październik 2017 - 11:23

Tak jak najbardziej legalne jest pobieranie ISO WIN10 ponieważ pobierasz to bezpośrednio z severa Microsoft i w dodatku za pomocą ich narzędzia. Najlepiej będzie jak zrobisz czystą instalację, aczkolwiek sama aktualizacja też będzie ok. 

Wejdź w zarządzanie dyskami i napisz tu jak masz podzielony dysk lud daj zrzut ekrany z podziałem dysku.  

#19 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 11:31

Dysk 0 podstawowy 931,39 GB online:
- 1000 MB zdrowy(partycja odzyskiwania)
-260 MB zdrowy(partycja systemowa EFI)
-1000 MB zdrowy(partycja OEM)
-Windows8_OS (C:) 889,74 GB NTFS zdrowy(rozruch, plik stronnictwami a, zrzut awaryjny, partycja podstawowa)
-LENOVO (D:) 25 GB NTFS zdrowy partycja podstawowa
-14,44 GB Zdrowy(partycja odzyskiwania)

#20 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 06:33

Nom to najlepiej czysta instalacja z nowym podziałem dysku. Na system 100 GB. Reszta albo jako D albo podzielić jeszcze na 2 (D E)

#21 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 10:46

Zrobiłem reinstalację systemu Windows 8.1 ale komputer dalej wolno chodzi... problem w tym, że wyczyściłem tylko partycje systemową a drugą zostawiłem, możliwe że na drugiej są wirusy które spowalniają system? Bawić się w odwirusowanie komputera czy zrobić jeszcze raz reinstalację ale tym razem wyczyścić cały dysk?

#22 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 11:03

Jeśli nie ma nic ważnego to oczyść cały dysk, wraz z podziałem na nowe partycje. Te co masz są bez sensu. 

A jesli komp dalej wolno chodzi to może dysk jest na wykończeniu

#23 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 11:13

To co, przetestować dysk pod kątem bad sectorów i wystarczy?

#24 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 11:21

To raz i sprawdzić jego szybkość

i

#25 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 08:53

Zrobiłem jeszcze raz reinstalację i wybrałem wyczyść cały dysk ale i tak mi wyczyściło tylko partycje systemową możliwe to jest, że komputer nie wyczyścił drugiej partycji?

#26 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 10:05

Bo aktualizacja nie daje takiej możliwości. Taką możliwość masz tylko przy czystej instalacji. Co i jak masz kilka postów wyżej 

#27 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 10:21

Ale ja nie robiłem aktualizacji do windows 10 tylko reinstalację windows 8.1(przywracanie ustawień fabryznych) i tam wybrałem wyczyść cały dysk.

#28 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 10:32

nom to zrób w końcu tą aktualizację. Czaisz sie do tego już ponad tydzień. A MS zapowiedział, że wyłącza darmową aktualizacje dla osób korzystających z technologi pomocniczych. Nie pamiętam tylko dokładnie kiedy, pewnie na koniec grudnia. 

#29 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 10:52

No wiem czytałem że ma być do końca grudnia. Ale możliwe że podczas reinstalacji windows 8.1 nie dało by się wyczyścić całego dysku, chyba że coś źle kliknąłem? Mam zamiar zrobić aktualizacje do windows 10 ale najpierw chce się pozbyć tych wirusów, a nie zabardzo mi pasuje robić tak jak ty mi napisałeś wyżej bo wtedy musiałbym pobrać cały system Windows 10 z internetu i go na nowo zainstalować a to by trochę trwało system pewnie ma ok 20 GB, pobieranie z internetu trwało by z 8 godzin albo więcej. No chyba że sama aktualizacja usunęła by wirusy ale pewnie nie.
Aha, a jak się wykonuje aktualizacje do w10 to trzeba na nowo instalować sterowniki czy tylko jak się robi czystą instalacje "dziesiątki"?

#30 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 11:04

System sam wgra podstawowe sterowniki, i zazwyczaj lepszych nie potrzeba. ISO warzy 4GB. A serwer MS daje radę więc jak masz dobre łącze to w 30 min powinno się ściągnąć. Zaczyna mi brakować siły na ten temat. 

Użytkownik Ren edytował ten post 06 listopad 2017 - 11:05

#31 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 03:36

Jak to 4 GB? Przecież ja jak wykonałem kopię zapasową systemu w8.1 to zajmowało to ok. 16 GB... a system był czysty(bez plików użytkownika) Dziwne żeby cały system zajmował tylko 4 GB. Przepraszam że tak pytam ale nie znam się zbytnio na tym.

#32 foh23

foh23

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1278 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 03:47

Nie cały system tylko jego instalka. Podczas instalacji są wypakowywane pliki, poza tym sama instalka nie ma pliku wymiany, hibernacji itd. Także ISO instalki to właśnie około 4GB.

#33 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 04:21

Aha i po wypakowaniu pliki dopiero zajmują jakieś 16 GB tak? A czy jak ściągnę tą instalke i wypakuje pliki to będzie to to samo jakbym zrobił format i zainstalował od nowa system, wirusy się usuną?

#34 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 06:21

Żeby wypakować instalkę to trzeba ją właśnie zainstalować. Czyli czysty system robisz innej drogi nie ma. 

Parę postów wyżej jest dokładnie napisane jak masz zrobić aby było ok. Jest i filmik na YT

#35 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 10:32

A nie wystarczy jak zrobie samą aktualizacje do "dziesiątki" bez pobierania ISO?

#36 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 10:54

Tak ale dalej zostanie ci tak beznadziejnie podzielony dysk 

#37 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 05:28

Ok. Wyczyściłem cały dysk(obie partycje) i zrobiłem reinstalację i dalej mi komputer wolno chodzi, sam nie wiem jak to możliwe, może faktycznie jest uszkodzony dysk ale przecież nic złego z nim nie robiłem, spróbuję zaktualizować do "dziesiątki" i najwyżej zrobię tak jak mi napisałeś czyli na czysto zainstaluje windows 10 może to pomoże.

#38 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 05:30

raczej nie pomoże, zrób diagnostykę dysku jakimś programem. CrystalDiskInfo oraz CrystalDiskmark i daj wyniki 

#39 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 03:53

przepraszam że pytam ale jak tu się daje załączniki? aha czy sprawdzić też jakimś programem czy na dysku są bad sectory?

http://uploadfile.pl...142---sbf3.html

http://uploadfile.pl...150---yzvi.html

http://uploadfile.pl...153---ny90.html

http://uploadfile.pl...157---5lta.html

Użytkownik for.k edytował ten post 09 listopad 2017 - 03:39

#40 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 07:01

Tego nawet nie da sie pobrać. Zrób zrzuty ekranu z programu i daj jako obrazki 

#41 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 07:10

A jakbyś wyszedł w te linki co podałem i kliknął niżej podgląd obrazu? Jak nie działa to wrzucę obrazy. Tak wogole to jak tu się umieszcza obrazy, przecież nie ma opcji dodania załącznika?

#42 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 07:31

Prędkości nie powalają, ściągnij jeszcze program HDTune. Zrób benchmark i error scan. I podaj dokładny model tego komputera lub specyfikację 

#43 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 04:08

Model laptopa Lenovo G50

-Procesor Intel Core i3 4005U 1.70 Ghz

-Ram 4GB

-Grafika AMD Radeon R5 M330

Jak zrobie error scan i bechmark to wrzuce wyniki.

A tak wogule to wyczytałem że badanie dysku pod kątem bad sectorów jest nie zdrowe dla dysku bo z kilkudziesięciu bad sectorów może się zrobić nawet 100 000 bad sectorów.

Aha jeszcze mam taki problem, że mi zacinają się filmy na youtube jak włącze na Full HD, buforowanie jest kiepskie.

Użytkownik for.k edytował ten post 10 listopad 2017 - 04:23

#44 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 04:28

Ja osobiście uważam że twój dysk już nie nadaje sie na dysk systemowy, chociażby ze względy na uzyskiwane prędkości, nie zależnie od tego czy ma bad sektory czy nie. Co do samych bad sektorów to jestem zdania, że jak już sie kilka pojawiło to zaraz pojawi sie więcej, a skanowanie dysku na pewno nie wpływa na to czy sie ich pojawi więcej czy nie. Skanowanie dysku pod tym kontem tylko sprawdza czas dostępu do danej komórki. Jak takiego dostępu nie otrzyma lub czas jest za długi to właśnie wtedy jest badsektor. Dysk który ma kilka bad-sektorów powinien być wyłączony z użytku, dwa, trzy można próbować naprawiać jeśli nie występują po sobie, jak jest więcej to szkoda zabawy, o zapisanych informacjach nie wspomnę. 

Jak ci nie potrzeba dużo miejsca lub masz dwa miejsca w laptopie to możesz zainwestować w ssd, wtedy na pewno odczujesz różnice. 

Buforowanie to proces wyrównujący prędkość odtwarzania i ściągania filmu z internetu i tu ma największy wpływa ma szybkość i stabilność łącza (tak mocno poglądowo). A zacinanie sie filmiku tojuż inna bajka.  

#45 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 06:30

Zrobiłem bechmark teraz robie error scan, ale na razie jest prawie połowa i żadnego bad sectoru, jak się skończy to wrzuce wyniki, ale wydaje mi się że dysk jest ok. Sam nie wiem co może być przyczyną wolnego działania komputera, zrobiłem przywrucenie do ustawień fabrycznych i dalej komputer wolno chodzi, np. folder potrafi się otwierać ponad 5 sekund a jak mam dużo pootwieranych okien to jest gorzej, ogulnie komputer strasznie muli. Może jakiś wirus został nawet po reinstalacji i spowalnia komputer? Dodam jesdzcze że dawno temu to miałem blue screeny ale jakoś samo się naprawiło.

A możliwe, że mam uszkodzoną pamięć RAM i może to przez to?

#46 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 06:31

Daj wyniki jak robisz to co robisz.Ramy sprawdzisz programem mem test. Daj jeszcze zrzut ekranu z odpalonym menadżerem zadań będzie widać czy jakiś proces ci zasobów nie zjada. 

Użytkownik Ren edytował ten post 10 listopad 2017 - 06:32

#47 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 07:10

http://uploadfile.pl...167---dif4.html

http://uploadfile.pl...168---jgbs.html

http://uploadfile.pl...169---dqyg.html

http://uploadfile.pl...170---vzzi.html

http://uploadfile.pl...171---tts4.html

http://uploadfile.pl...172---ja7r.html

http://uploadfile.pl...173---v4im.html

#48 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 07:14

Ale to jest w trakcie scanerror czy już po?

#49 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 07:20

W trakcie error scanu HD Tune, a powinienem poczekać aż program skończy sanować i dopiero włączyć menadzera zadań?

#50 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 07:45

tak

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL