Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Czy aktualizacją do windows 10 jest nadal możliwa(legalna)?

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 for.k

for.k

Początkujący

• Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 05 październik 2017 - 11:43

Witam. Zastanawiam się nad aktualizacją do windows 10, mam windows 8.1 i mam teraz pytanie czy aktualizacją do "dziesiątki" jest nadal legalna? Microsoft pisze, że mogą to zrobić osoby tylko korzystający z technologii pomocniczych ale jednocześnie nie sprawdza czy ktoś faktycznie z takich technologii korzysta. Teoretycznie można powiedzieć, że jak ktoś nie korzysta z technologii pomocniczych to nie powinien aktualizować do "dziesiątki" ale na dwóch stronach internetowych było napisane, że Microsoft tak naprawdę chce aby nawet osoby nie korzystające z tych technologii aktualizowały do "dziesiątki" bo zależy mu na jak największej liczbie komputerów z zainstalowanym windows 10, natomiast nie przedłużył darmowej aktualizacji bo naraził by się na śmieszność gdyż przez ten rok kiedy można było aktualizować system za darmo to microsoft prawie zmuszał do instalacji systemu pobierając system z internetu na komputery użytkowników podstępem bez wiedzy użytkownika. Myślę, że wiecie co mam na myśli, po prostu wydaje mi się, że Microsoft chciałby dalej umożliwić aktualizacje "normalnym" użytkownikom ale nie może tego zrobić oficjalnie więc piszę, że mogą to zrobić tylko niektóre osoby ale jednocześnie daje możliwość każdemu.

#2 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 06 październik 2017 - 01:36

Jak najbardziej jest to nadal legalne. Ściągasz najnowszy obraz win10, przy instalacji podajesz klucz z win 8 i tyle. Ale, są ale

1. Tym kluczem już nie aktywujesz 8.1 jak chciałbyś wrócić. 

2. Nie ważne jaką do tej pory miałeś licencję, ta nowa będzie w wersji ONE. - aczkolwiek tym bym sie na razie nie przejmował bo obecnie ONE znaczy tyle samo co BOX. Przeniosłem dwa WIN 10 ONE (aktualizowane z win 7 ONE i 8.1 BOX) na inne komputery i się normalnie aktywowały, chociaż byłem przekonany, że sie nie uda. Nawet zadzwoniłem do MS w tej sprawie. Uzyskałem krótką i rzeczową odpowiedź, "skoro sie aktywowały to są legalne" 

#3 _VeV_

_VeV_

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 4560 postów

Napisano 06 październik 2017 - 09:20

@Renchyba OEM a nie ONE :]

POTRZEBUJESZ POMOCY ? PISZ PW , Nie odpowiadam na spam

CPU: Intel I5 4670k Cooler: BQ Pure Rock  MOBO: Asrock Fatal1ty B85 Killer  GPU: XFX RX470 RS RAM: Goodram Play 8GB 1600mhz cl11+ goodram 4gb 1066mhz HDD: Seagate 1Tb {st1000dm003} HDDv2 Seagate 250gb {st3250310AS} PSU: Seasonic Eco 430w CASE: Corsair 200R

nk18gnymy849_t.jpg

#4 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 06 październik 2017 - 09:25

Tak masz racje coś mi się rypło. Dzięki :)

#5 for.k

for.k

Początkujący

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 06 październik 2017 - 10:51

Ok, dzięki za odp. Mam jeszcze takie pytanie, system mi strasznie wolno chodzi podejrzewam, że to przez wirusy, czy jak zaktualizuje windowsa do dziesiątki to automatycznie usuną mi się wirusy z dysku? Chodzi mi o to czy aktualizacją daje taki sam efekt jak reinstalacja systemu, wydaje mi się, że tak bo chyba musi być format podczas aktualizacji? Aha czy podczas aktualizacji można wybrać na której partycji ma być zainstalowany system tak żeby zostawić sobie dane na drugiej partycji czy cały dysk jest formatowany?

#6 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 07 październik 2017 - 09:38

Jak chcesz uzyskać efekt pełnego formatu partycji systemowej to musisz wykonać czystą instalację. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL