Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Jak się przywraca system z partycji recovery w Windows 8.1?

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 for.k

for.k

Advanced Member

• Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 05 październik 2017 - 10:52

Witam. Mam pytanie jak przywrócić kopię zapasową W 8.1? Podobno da się z partycji dysku twardego, ale czy wystarczy że mam na drugiej partycji dysku utworzoną kopię zapasową i podczas przywracania będę mógł sobie wybrać konkretny folder na tej partycji czy muszę tą kopię zapasową jakoś "skonfigurować" żeby system ją widział jako kopia zapasowa?
Tak wogole to w poradnikach pisze tylko o jakiejś ukrytej partycji recovery, czy ja taką partycje mam, bo nie dostawałem płyty z systemem podczas zakupu laptopa? Czy w Windowsie 8.1 można przywrócić system tylko za pomocą partycji recovery lub odświeżyć system bo nic nie pisze o przywracaniu z kopii zapasowej utworzonej ręcznie? Poprostu chce od nowa zainstalować system i nie wiem za bardzo jak to zrobić skutecznie i bezpiecznie. Acha i jak będę musiał zrobić to z partycji recovery(jeśli wogole taką mam) to czy będę mógł wyczyścić tylko partycje systemową a drugą na której sobie zgrałem dane zostawić?

#2 dtanfal

dtanfal

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 471 postów

Napisano 06 październik 2017 - 01:23

@for.k

Po pierwsze Zawsze jak przywracasz system czy instalujesz od zera zgrywaj dane na inny nosnik dysk pendrive czy plyta twoja wola (tak na wszelki wypadek bo rozne z przywracaniem bywa - mozesz sb przywrocic z zostawionymi danymi a wiadomo technologia i czlowiek bywaja zawodne "Strzezonego pan bog strzeze")

Jesli myslisz ze masz partycje recovery na swoim lapku lub kompie to musisz sprawdzic ktorym klawiszem przy starcie komputera sie ta partycje wlacza (moze nie partycje ale to przywracanie xD)

Jednak najpierw sb sprawdz czy ta partycje wgl masz... Jak to zrobic? Bardzo prosto... wchodzisz do zarzadzania komputerem na dzial dyskow i patrzysz czy nie masz jakiejs ukrytej partycji (zapewne to ta z przywracaniem systemu)

Oczywiscie jesli przy przywracaniu dasz ze masz oczyscic tylko partycje systemowa to powinno Ci zostawic ale mowie... Lepiej wszystko zgrac gdzies indziej zeby potem placzu nie bylo :D

I tez przy przwroceniu (jesli masz komputer z tzw. sklepu) bedziesz musial pousuwac caly ten syf ktory tam dodaja wraz z systemem

Co do kopii zapasowej to mozesz tez jej uzyc jesli taka posiadasz... Na youtubie znajduja sie poradniki jak taka kopie przywrocic ;)

Jednak w wypadku gdy takowej partycji recovery nie posiadasz to bedziesz musial zainstalowac windowsa od zera

Bedziesz musial tylko sie dowiedziec jaka to wersja konkretnie PRO czy inna spisac klucz produktu... jesli nie masz obrazu systemu to trzeba bedzie skads sciagnac i wypalic na plycie...zainstalowaci posciagac sterowniki tyle

Wg mnie najlepsza bedzie instalacja windowsa od zera wtedy mozesz byc pewny ze nie bedziesz mial zadnego syfu tylko sam system ;)

Użytkownik dtanfal edytował ten post 06 październik 2017 - 01:32

CPU: Intel Pentium 4 451 3,2 Ghz
RAM: 512 MB DDR2 SAMSUNG, 1 GB DDR2 KINGSTON
 GPU: Zintergowane
HDD: WDC WD800JD-00HKA0

#3 for.k

for.k

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 28 październik 2017 - 02:43

Ok. Dzieki, mam jeszcze pytanie. Czy będę musiał mieć jakiś nośnik instalacyjny z systemem na płycie jak będę przywracał system z ukytej partycji recovery?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL