Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Maly upgrade komputera pod gre


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 NicNac

NicNac

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 241 postów

Napisano 01 października 2017 - 09:22

Witam serdecznie,

po paru latach uzytkowania mojego PC przyszedl czas na malutki upgrade! Wczoraj pobralem gre Forza Horizon 3 i wszystko smiga normalnie 45-50fps (srednie ustawienia) ale co chwilke wywala mi powiadomienie ze mam za malo pamieci graficznej i gra przy ladowaniach czasami sie crashuje.

Wydaje mi sie ze nowa karta graficzna by mi starczyla lub pytanie do was czy moge dorzucic jeszcze jakas inna GPU do tego zestawu. (czyli 2 karty graficzne)

 

Moj PC to:

 

MSI Z77-GD55

I5 3570k 4,5Ghz

GTX 670

BALLISTIX 8GB

beQuiet 630w.

 

Z gory dzieki!

 


 

Witam serdecznie,

po paru latach uzytkowania mojego PC przyszedl czas na malutki upgrade! Wczoraj pobralem gre Forza Horizon 3 i wszystko smiga normalnie 45-50fps (srednie ustawienia) ale co chwilke wywala mi powiadomienie ze mam za malo pamieci graficznej i gra przy ladowaniach czasami sie crashuje.

Wydaje mi sie ze nowa karta graficzna by mi starczyla lub pytanie do was czy moge dorzucic jeszcze jakas inna GPU do tego zestawu. (czyli 2 karty graficzne)

 

Moj PC to:

 

MSI Z77-GD55

I5 3570k 4,5Ghz

GTX 670

BALLISTIX 8GB

beQuiet 630w.

 

Z gory dzieki!

 

PS: Budzet jak najmniejszy ^^

 



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 października 2017 - 09:27

więcej ramu i mocniejsza grafa to co ci potrzebne .

z gtx760 i i5 4440 a więc nieco słabszy proc i podobna karta 60fps na niskich trzymało . ale tylko do czasu jak miałem 12gb ram , jak zeszedłem do 8 to potem nawet przesiadka na 4670k@4.4ghz + rx470 nie pomogła i dropy + wzrost wydajności bardzo mały mimo sporo mocniejszych podzespołów .

Także podstawa to dołóż ramu , jak nie wystarczy to grafika mocniejsza .

dokładanie kolejnej karty to głupota , zresztą chyba nawet forza nie obsługuje SLI xD


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 NicNac

NicNac

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 241 postów

Napisano 01 października 2017 - 09:53

więcej ramu i mocniejsza grafa to co ci potrzebne .

z gtx760 i i5 4440 a więc nieco słabszy proc i podobna karta 60fps na niskich trzymało . ale tylko do czasu jak miałem 12gb ram , jak zeszedłem do 8 to potem nawet przesiadka na 4670k@4.4ghz + rx470 nie pomogła i dropy + wzrost wydajności bardzo mały mimo sporo mocniejszych podzespołów .

Także podstawa to dołóż ramu , jak nie wystarczy to grafika mocniejsza .

dokładanie kolejnej karty to głupota , zresztą chyba nawet forza nie obsługuje SLI xD

Czyli ten "pop up z wiadomoscia ze za malo pamieci grafiki" to przez to ze za malo RAM? Jaki bys mi polecal? Mam 2 kosci po 4gb.



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 października 2017 - 09:59

@NicNac nie wiem od czego ten komunikat , ale stwierdzam że ta gra na 8gb się kisi i jak nie będzie więcej to solidnych dropów nie unikniesz . 

najlepiej kup taki sam jak masz , a jak nie ma już w sprzedaży to coś zbliżonego czyli ten sam takt i to samo CL , a idealnie by było jak by jeszcze producent .


jlzqhakr0o4c.jpg


#5 NicNac

NicNac

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 241 postów

Napisano 02 października 2017 - 04:44

@NicNac nie wiem od czego ten komunikat , ale stwierdzam że ta gra na 8gb się kisi i jak nie będzie więcej to solidnych dropów nie unikniesz . 

najlepiej kup taki sam jak masz , a jak nie ma już w sprzedaży to coś zbliżonego czyli ten sam takt i to samo CL , a idealnie by było jak by jeszcze producent .

 

Da sie jakos powiekszyc pojemnosc pamiec karty graficznej? I czy OC by cos pomoglo? Najbardziej denerwuje mnie ten komunikat i crash. Wydaje mi sie ze chodzi tu o wlasnie ta pamiec grafiki.



#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 02 października 2017 - 05:19

@NicNac nie powiększysz pamięci grafiki . 

OC ? nie wydaje mi się , nie przy tej grafice .

Zacznij od dołożenie ramu a potem grafika jak nie będzie wystarczającej poprawy .


jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL