Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Win 10. Nagłe bardzo długie ładowanie pulpitu / czarny ekran

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Zombek16

Zombek16

Advanced Member

• Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 22 wrzesień 2017 - 11:37

Witajcie,

Przybywam do was prosić o poradę. Kupiłem nowy laptop HP Omen z Win 10 na pokładzie. 

Laptop działał jak należy do momentu pobrania aktualizacji. Najgorzej że nie wiem która wpłynęła na taki stan ładowania systemu, bo pobrałem wszystko na raz w jeden dzień.

Zamknąłem laptop i dziś przy uruchomieniu pojawił się problem.

Ekran po zalogowaniu się do systemu jest czarny. Kursor myszki widoczny. Skróty klawiszowe reagują (Menadżer zadań itd.) 

Dopiero po jakichś 5-7 minutach pojawia się pulpit. Próbowałem kilku sposobów znalezionych w internecie, ale bez rezultatów (usuwanie z rejestru folderu z plikiem windows update (Microsoft/Active setup/installed components ) wyłączenie procesu wstępne ładowanie do pamieci bo dysk pracował na 100%, czyszczenie rejestru programem z internetu, używanie komendy sfc /scannow) 

Możecie doradzić co jest nie tak? 

Zaaktualizowałem windows update, sterowniki karty graficznej i system pobrał kilka aplikacji z sklepu windows, które sam wybrałem.

Problem ten przed pobraniem tego wszystkiego nie występował. Komputer od kliknięcia przycisku włącz do ekranu powitalnego (miejsce logowania do systemu) ładuje się tak jak poprzednio, czyli bardzo żwawo.

Z góry dziękuję ślicznie za pomoc. Pozdrawiam :)

UPDATE ! :

Jakby ktoś to czytał, to w moim przypadku pomogła aktualizacja na jeszcze świeższe sterowniki do karty graficznej (Nvidia) :)

Użytkownik Zombek16 edytował ten post 22 wrzesień 2017 - 11:37

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL