Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za 5000 przeznaczony dla fotografa dla wiko13


1 odpowiedź w tym temacie

#1 wiko13

wiko13

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 10 września 2017 - 11:55

Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 5000

Wymagania oraz zastosowanie - Komputer dla fotografa, główne przeznaczenie to photoshop/ligthroom inne używane programy nie mają wygórowanych wymagań więc możemy je pominąć. 

Natywna rozdzielczość monitora - 2560 x 1440 (przewidziany monitor to BenQ SW2700PT)

Których podzespołów potrzebuje  - Potrzebuję tylko podzespołów do "skrzynki" monitor i inne peryferia nie są potrzebne.

Czy planujesz podkręcanie? - Nie planuję

Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - (Nie posiadam żadnych podzespołów

 

 

  • płyta główna (im więcej złącz wszelkiego typu tym lepiej, dobrze aby była możliwość rozbudowy systemu w przyszłości. Dodatkowo myślałem o całkowitym pominięciu karty graficznej i użyciu tylko tej zintegrowanej co pozwoliłoby mi przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na inne podzespoły. Podobno Photoshop w większości przypadków nie potrzebuje dobrej karty graficznej (tylko niektóre filtry) - nie wiem czy to rozwiązanie jest dobre, jeśli nie to wyprowadźcie mnie z błędu)
  • Procesor (chciałbym użyć i7 7700k, nie planuję podkręcać ale już w bazowej wersji jest lepszy niż ten bez k, dajcie znać czy warto wybrać wersję odblokowaną czy nie. A może warto wybrać inny procesor (W grę wchodzi tylko Intel) albo warto czekać na 8 generację?)
  • Chłodzenie procesora 
  • Pamięć RAM (generalnie im więcej tym lepiej, na pewno w podstawowej wersji nie może być mniej niż 16gb a optymalnie by było mieć 32 z tego co czytałem w tym przypadku wysokie taktowanie pamięci nie przyniesie mi znacznych rezultatów więc chyba lepiej będzie kupić większą ilość pamięci standardowej niż np. połowę tego ale z wyższą prędkością)
  • Dysk twardy (dysk na dane, myślałem o WD BLACK 2TB, ilość miejsca na początek będzie raczej na wystarczająca. Można by się pokusić o 2x 1TB ale wyjdzie drożej)
  • Dysk ssd (dysk na system i najczęściej używane programy. Chciałbym zastosować jakieś mega-szybkie rozwiązanie na m.2 coś jak samsung evo 960 lub podobne. Myślę, że 250gb będzie wystarczające.)
  • Obudowa (Nie musi mieć okna ani żadnych innych bajerów. Ma być tania i dobra, dobrze by było gdyby miała z przodu/od góry złącza usb 3.0)
  • Zasilacz (Musi być to dobry i niezawodny zasilacz z zapasem mocy pozwalającym na rozbudowę zestawu w przyszłości (także dołożenie karty graficznej jeśli będzie taka potrzeba(lecz na pewno nie będzie to jakiś potwór za 2000zł), wygląd, odłączane przewody, oploty, podświetlenia nie mają żadnego znaczenia więc wolę z tego zrezygnować na rzecz wydajności i ceny)
  • Karta sieciowa wifi (coś dobrego ale też w dobrej cenie nie musi mieć 2km zasięgu i 5 anten fajnie gdyby obsługiwała standard ac (na przyszłość) ale jeśli nie będzie to nic wielkiego się nie stanie)
  • Bluetooth (Nie wiem czy lepiej jakiś wbudowany moduł czy kupić wersję na usb, będzie używany sporadycznie ale musi być - odpadają te za 5 zł, które powodują tylko problemy)
  • Nagrywarka bluray (Nie znam się na nich, musi być dobra i niezawodna. Nie będzie nagrywała 1000 płyt miesięcznie ale nie może to być jakiś złom który zepsuje się po nagraniu 20 płyt)
  • Nagrywarka DVD (normalna nagrywarka, ma być niezawodna ale też nie droga. Nie musi mieć bajerów typu lightscribe itp.)

Mam nadzieję, że nie zapomniałem o niczym. Jednostka musi się zmieścić w tym budżecie. System operacyjny win10 posiadam, monitor tak jak wymieniono wyżej, inne peryferia posiadam. Dajcie znać czy opcja bez karty graficznej to dobry wybór. Podobno dla Photoshopa najważniejszy jest procesor i duża ilość ramu więc można tu trochę zaszaleć)

 

PS. Do końca września jest promocja na procesory intela i płyty asusa więc biorąc i7 7700k i płytę np Z270F mogę dostać 195 zł cashbacku, płyta raczej przewyższa znacznie moje potrzeby ale jeśli od normalnej ceny ok 750zł odliczymy te 200 to można powiedzieć, że mam taką płytę za niecałe 600zł, może warto?

 

Czas zakupu to raczej do 10 dni od dziś, nie wiem jak mają się do tego premiery 8 generacji procesorów intela jeśli będą wydajniejsze a cena będzie w zasięgu tego zestawu to mogę ewentualnie zaczekać powiedzmy 2 tygodnie jednak jeśli będzie to ponad miesiąc to raczej odpada.

 

Proszę sugerujcie całe zestawy, pojedyncze części jak i wasze opinie i porady co do takiego zestawu.



#2 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 10 września 2017 - 01:46

Zorientuj sie czy to oprogramowanie działa na wiele rdzeni i czy wyorzystuje AVX bo być może lepszy będzie ryzen.

Co do gier to wiadomo że tylko intel.

Co do 8700K to warto poczekać. 50% wiekszy cpu oznacza 50% lepszy


Co do 7700k masz zegar bez oc 4.4 GHZ bodajże i pewnie oc do 4.724/7

7700 to z kolei 4.0GHZ dla 8 watków





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL