Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Problem z płyta główna MSI p965 Platinium


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Campos

Campos

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 09 września 2017 - 03:31

Witam, mam ostatnio problem z moją płytą główna,

a dokładnie z MSI ms-7238 (p965 Platinium), dostałem tą płytę od znajomego i miała wywalone 3 kondensatory na sekcji zasilania (wymieniłem wszystkie 4 kondensatory na sekcji na zaś).

 

Pierwsze problemy sprawiała z BIOS'em (był na początku bios z wersji 1.3) jakoś zaktualizowałem do 1.8 (wszędzie pisze nawet w biosie ze to 1.8 jest ale jak są bios post to pisze ze 1.6 i to mnie dziwi) i chodzi teraz na procesorze Intel Core 2 Duo e4500 (którego podkręciłem do 2,65GHz) na tym procesorze chodzi ale na Intel Core 2 Duo e8400 w ogóle nie działa raz udało mi się na nim zbootować płyte ale po chwili się zfreezowała na bios poscie i tyle , procesor jest sprawny i płyta go obsługuje więc taki trochę problem. Napięcia jakie pokazuje HWmonitor są dobre takie same na multimetrze ale w aida64 na lini +12v pokazuje ze jest 10.2v i to mnie dziwi, czasami przy włączaniu na pierwsze klikniecie zareaguje ale po chwili się wyłączy i trza poczekać z 5-10 sekund i znowu nacisnąć power żeby płyta zbootwała się.

 

Kolejny problem to ze mam np włoźone 6gb bądź 8 gb ram a w biosie/windowsie pisze ze jest 3584mb ramu.

 

Następny problem to że jak gram w grę byle jaka (np. csgo, nfs w, ets 2, czy inne) to komputer po chwili się restartuje nagle bez żadnego powodu czasem chwilkę po odpaleniu gry a czasem po kilkunastu minutach.

 

Reszta konfiguracji:

Karta graficzna: Palit nVidia gt520 1gb 

Zasilacz: 350w (stary "noname" na tym tylko odpala mam jeszcze 450w ale na nim nierusza w ogole plyta)

Dysk: Samsung SP2514N (na IDE)

 





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL