Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Problem z Komputerem. Nagły "restart".


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 michciio

michciio

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 18 sierpnia 2017 - 10:01

Witam. Mam problem z moim pc. Czasami podczas grania w jedną grę kilka godzin nagle gaśnie monitor, pc się "wyłącza" ale wszystko w środku się świeci, a karta graficzna zaczyna mocno nawalać wentylatorami. Potem komputer normalnie sam się odpala i wszystko jest cacy. Nie mam spadków fps w grach. Komputer ma dopiero 6-7 miesięcy. Nie był odkurzany. Gdy sprawdzam temperatury to ma 40-50 stopni max. Jak dotąd wydarzyło to się 2 razy i przy grach strategicznych gdy jeszcze w tle miałem odpalone gg i neta. Na dole jeszcze wrzuciłem to co pokazał mi windows po odpaleniu pc. Może to być od kurzu? 
Mój pc
https://www.morele.n...ry/info/Kf3zg2/

 

Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.2
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
 
Dodatkowe informacje o problemie:
BCCode: 116
BCP1: FFFFFA80110CD190
BCP2: FFFFF8800F74E884
BCP3: FFFFFFFFC00000B5
BCP4: 000000000000000A
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 768_1
 
Pliki pomagające opisać problem:
C:\Windows\Minidump\081817-24570-01.dmp
C:\Users\Komp\AppData\Local\Temp\WER-168278-0.sysdata.xml

mJWYvtB.gif


#2 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 18 sierpnia 2017 - 10:14

To go odkurz



#3 michciio

michciio

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 18 sierpnia 2017 - 10:21

Chciałem się zapytać ekspertów. Więc sądzisz że odkurzenie powinno pomóc? Żadna aktualizacja sterowników etc? Po prostu chciałem wiedzieć czy nie może to być wywołane czymś innymi. A dopóki pc jest na gwarancji na takie rzeczy powinienem być czujny. Za długo na niego zbierałem.


mJWYvtB.gif


#4 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 18 sierpnia 2017 - 10:26

Odkurzenie nie zaszkodzi a nie musi pomów .Pc odkurza sie raz na 6 miesiecy nawet jak mieszkanie jest czyste;)



#5 michciio

michciio

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 18 sierpnia 2017 - 10:29

Na dniach usiądę, rozkręcę go i przelecę powietrzem. Ale chciałbym znać po prostu wszystkie możliwości. Pan sądzi że to kwestia kurzu i komputer to odczuwa czy to może być coś gorszego? Nie chcę robić nic co nie pomoże na razie a będzie polegało na kontakcie z bebechami. Chciałbym mieć pewność. 
Chcę poznać wszystkie możliwe powody tego co się mi wydarzyło i może ktoś potrafi przeczytać coś z tego błędu i mi pomóc. Zależy mi na tym żeby ten problem rozwiązać i poznać dlaczego tak się dzieje. Jeżeli to wina kurzu to niech ktoś proszę to jednoznacznie stwierdzi.


Użytkownik michciio edytował ten post 18 sierpnia 2017 - 10:38

mJWYvtB.gif


#6 marcin878787

marcin878787

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 122 postów

Napisano 19 sierpnia 2017 - 04:40

Podaj do wglądu powstałe pliki dmp.  Czy reinstalowałeś już sterownik od karty graficznej?


Użytkownik marcin878787 edytował ten post 19 sierpnia 2017 - 04:42

Ze względów bezpieczeństwa nie używaj konta z pełnymi uprawnieniami administratora. Niezapmnij także o automatycznych aktualizacjach systemu jak i programach.

Na co uważać podczas pobierania i instalowania oprogramowania - > http://www.fixitpc.p...y-na-co-uważać/

Polecam także programy f.lux i DimScreen które niwelują zmęczenie oczu.


#7 michciio

michciio

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 19 sierpnia 2017 - 10:36

Zainstalowałem już nowe sterowniki od nvidi. Zaznaczyłem aby ustawiło mi opcje fabryczne i usunęło stare profile. Ale to chyba nie może być wina sprzętu. Jednego dnia gram sobie w Wieśka 12h+ i nie ma żadnego problemu a innego odpalam Civa i po 5-6 godzinach się coś takiego dzieje. Dzisiaj znowu odpalę civa i zrobię maraton te 5-6h i zapewne problemu nie będzie i będę musiał na to czekać kolejny miesiąc. Czy możliwe jest że to jest kurz? I karta graficzna po prostu wie że tego jest za dużo i wyłącza wszystko tylko po to żeby szybko przez kilkanaście sekund na największych obrotach zwalić z siebie ten nadmiar śmiecia? Bo to się zaczęło dziać dopiero po 6 miesiącach przez które nie wyczyściłem go ani razu. Pierwszy raz stało się to miesiąc temu a drugi dopiero wczoraj aż po całym miesiącu.
Gdzie mógłbym wstawić ten plik żeby dać go tutaj do pobrania? 


mJWYvtB.gif


#8 Wolnygosc

Wolnygosc

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 226 postów

Napisano 19 sierpnia 2017 - 10:41

@michciio

 

Najważniejsze to przy którym tytule Cię wywaliło i po jakim czasie gry ? 

 

I jak monitorowałeś te temperatury  że jest ledwo 40-50 stopni??

 

Ja miałem ostatnio taki przypadek na swoim sprzęcie. Webtylatory załączyły się na full myślałem że karta się ugotowała -  grając zgadnijcie w co Mafie 3 :D Ale podczas gry temperatura 2x taka jak u @michciio

 

Zbiłem detale do minimum i temperatura karty niższa o ponad 10 stopni według Afterbernera i jak do tej pory mi się to nie przytrafiło ponownie.


Calm Down And Get The Beer In Bro

 

Setup:

CPU: i5-6600K

Cooler: SPC Fortis 3 v2

MB: ASRock Z170 Extreme 4

RAM: Corsair DDR4, 2x8GB, 2400MHz, CL14 Vengeance,

SSD Crucial MX200 250GB+HDD 1TB WD BLUE+Toshiba P300 1TB 

GPU: XFX Radeon RX 480 GTR Black 8GB  

Case: SPC Gladius M35

PSU: Corsair CX550M 550W

K+M: Logitech Orion Spectrum G910+Logitech G402

Monitor: LG 34UM68-P

 

 


#9 michciio

michciio

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 19 sierpnia 2017 - 03:20

On Fri 2017-08-18 22:38:48 your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\081817-24570-01.dmp
This was probably caused by the following module: nvlddmkm.sys (nvlddmkm+0x14A884)
Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFA80110CD190, 0xFFFFF8800F74E884, 0xFFFFFFFFC00000B5, 0xA)
Error: VIDEO_TDR_ERROR
file path: C:\Windows\system32\drivers\nvlddmkm.sys
product: NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 385.28
company: NVIDIA Corporation
description: NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 385.28
Bug check description: This indicates that an attempt to reset the display driver and recover from a timeout failed.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: nvlddmkm.sys (NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 385.28 , NVIDIA Corporation).
Google query: NVIDIA Corporation VIDEO_TDR_ERROR
 
Użyłem programu "whocrashed" bo tak ktoś polecał a ja nie posiadam tego windowsowego dumpchk
Miesiąc temu wywaliło mnie przy HoI IV a wczoraj Przy CiV 5 w roku 191x. Grałem w obie gry bez przerwy kilka godzin. A w tle miałem odpalonego Chrome, GG i co jakiś czas (dosyć często) minimalizowałem grę i wracałem z powrotem. 
Używam programu hwmonitor i jeszcze jak przykładałem łapkę do kompa albo miejsca gdzie powietrze jest wydmuchiwane to było ono delikatnie ciepłe. Czyli tyle co nic i tak było od początku mojego pc. Sprawdzałem temperatury po tej akcji miesiąc temu właśnie od razu po restarcie kompa po grze w HoI IV odpaliłem wieśka 3 na ultra. Pograłem 12-14h i następnego dnia tyle samo i przeszedłem grę bez żadnej zwiechy i ten problem nie występował przy żadnej grze przez miesiąc. Wczoraj i dzisiaj też sprawdzałem temperatury i jest po prostu normalnie. około 50 stopni czyli bez szału.


Przed chwilą znowu to samo ale tym razem wyłączyłem go sam bo ciągle wentylator nawalał i nie trwało to 10 sekund jak ostatnio. Także przy grze w CiV a temperatura karty 53 stopnie. Procek i reszta po 35-40. Najgorsze jest to że tak naprawdę nie wiem co się dzieje. Bo wyskakuje na monitorze czarny ekran, po chwili no signal i grafika nawala z całych sił powietrzem.


Użytkownik michciio edytował ten post 19 sierpnia 2017 - 03:25

mJWYvtB.gif


#10 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 19 sierpnia 2017 - 03:35

Rozwiazanie to grać w dsr x4 w stare gry i nie minimalizowac gry;)



#11 michciio

michciio

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 19 sierpnia 2017 - 03:54

Wolałbym jakieś normalne rozwiązanie a nie żarty... Odpaliłem sobie testy na procesor i na grafikę. Grafika doszła do 67 stopni co podczas grania nigdy się nie zdarza i nie wysypało a procesor to tylko około 45-47 ale też wytrzymał.


mJWYvtB.gif


#12 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 19 sierpnia 2017 - 03:55

To oddaj na rma



#13 michciio

michciio

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 19 sierpnia 2017 - 05:09

Już ktoś mi poradził posprawdzać kable i zobaczyć czy przypadkiem nie mam oc. Bo tutaj temperatury nie mają nic do gadania. A Ciebie HAL900 proszę żebyś się już nie wypowiadał w tym wątku bo nic nie wnosisz a zabawny też nie jesteś. 


http://imgur.com/a/mOaSq
http://imgur.com/a/TYumO
Czy tutaj wszystko ustawione jest ok? 


mJWYvtB.gif


#14 foh23

foh23

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 280 postów

Napisano 22 sierpnia 2017 - 10:02

@HAL900 dobrze Ci radzi. Prawdopodobnie wywala Ciebie tylko w starych grach co słabo obciążają procesor graficzny. Dlatego jak przywalisz DSR dociążysz kartę i być może nie będzie takich problemów. Ewentualnie tak ostatnio cudowne stery robi nV, że w starszych tytułach potrafi wywalić.

 

Ewentualnie ustaw w panelu nV aby dla danego tytułu preferował maksymalną wydajność. Karta powinna wówczas mniej żonglować między taktami i bardziej trzymać swojego maksa.

 

Edit:

I nie graj gdy masz w tle fireszrota czy google. One korzystają z akceleracji sprzętowej karty i jak im coś nie przypasi to też dodatkowo możesz zaliczać wysyp.


Użytkownik foh23 edytował ten post 22 sierpnia 2017 - 10:03




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL