Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Łączenie kart graficznych


Najlepsza odpowiedź MistrzRahl , 14 sierpnia 2017 - 12:34

Jak masz kartę wsadzona w pcie x16, to integra nie ruszy - nie ma szans na to;(

 

A nawet jakby ruszyła, to jak masz podkręconego proca, to wtedy z integry nie wolno korzystać, bo może się uszkodzić z racji zbyt dużego obciążenia procesora, więc trzeba zejść z ustawianiami na standardowe wtedy;(

 

I jakby ruszyła, to masz max 60Hz, a jak ktoś chce pracować na 144Hz, to integra nie da rady ;(


 

EDIT:

 

Dobra, problem rozwiązany - kupiłem GTX 1050 2GB, podłączyłem i śmiga bez problemu  i to bez mostka SLI! A w sklepach jak dzwoniłem, to gadali,ze nie będzie działać - widać jak się znają...

 

Czyli na GTX 1050 śmiga pulpit, film można obejrzeć i odpalić mało wymagające gry w 2k, a w tym czasie GTX 1080Ti kopie kaskę

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 MistrzRahl

MistrzRahl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 13 sierpnia 2017 - 11:35

Witam,

czy da się tak zrobić, że:

 

Kopie kryptowaluty na GTX 1080Ti - zawsze po odliczeniu prądu na czysto wychodzi 300-400zł na miesiąc - zależy jaki jest kurs, ale mam taki problem, że jak kopie  tą kartą, to wtedy mi ścina obraz  i nie mogę pracować na kompie, więc się zastanawiam, czy można by kupić drugą słabszą kartę - jakiegoś GTX  za 300-500zł i za jego pomocą wyświetlał bym obraz, a GTX 1080Ti by sobie kopał i wtedy by mi obrazu nie ścinało, bo jedna karta by kopała, a druga obraz wyświetlała.

 

Czy tak da rade zrobić, a jak tak, to jaką kartę polecacie z display portem do ceny 500zł?

 

Moja płyta, to MSI Z270 Gaming Pro Carbon i zasilacz Corsairs RM 850X, więc to da radę.

 

Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam



#2 MiK

MiK

    Ostatni konsolowiec forum.

  • Moderator
  • 1 492 postów

Napisano 13 sierpnia 2017 - 08:08

A integra?



#3 MistrzRahl

MistrzRahl

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 14 sierpnia 2017 - 12:34   Najlepsza odpowiedź

Jak masz kartę wsadzona w pcie x16, to integra nie ruszy - nie ma szans na to;(

 

A nawet jakby ruszyła, to jak masz podkręconego proca, to wtedy z integry nie wolno korzystać, bo może się uszkodzić z racji zbyt dużego obciążenia procesora, więc trzeba zejść z ustawianiami na standardowe wtedy;(

 

I jakby ruszyła, to masz max 60Hz, a jak ktoś chce pracować na 144Hz, to integra nie da rady ;(


 

EDIT:

 

Dobra, problem rozwiązany - kupiłem GTX 1050 2GB, podłączyłem i śmiga bez problemu  i to bez mostka SLI! A w sklepach jak dzwoniłem, to gadali,ze nie będzie działać - widać jak się znają...

 

Czyli na GTX 1050 śmiga pulpit, film można obejrzeć i odpalić mało wymagające gry w 2k, a w tym czasie GTX 1080Ti kopie kaskę


Użytkownik MistrzRahl edytował ten post 14 sierpnia 2017 - 12:34


#4 TitoBandito

TitoBandito

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 582 postów

Napisano 15 sierpnia 2017 - 05:36

Jak masz kartę wsadzona w pcie x16, to integra nie ruszy - nie ma szans na to;(
 
A nawet jakby ruszyła, to jak masz podkręconego proca, to wtedy z integry nie wolno korzystać, bo może się uszkodzić z racji zbyt dużego obciążenia procesora, więc trzeba zejść z ustawianiami na standardowe wtedy;(
 
I jakby ruszyła, to masz max 60Hz, a jak ktoś chce pracować na 144Hz, to integra nie da rady ;(

 
EDIT:
 
Dobra, problem rozwiązany - kupiłem GTX 1050 2GB, podłączyłem i śmiga bez problemu  i to bez mostka SLI! A w sklepach jak dzwoniłem, to gadali,ze nie będzie działać - widać jak się znają...
 
Czyli na GTX 1050 śmiga pulpit, film można obejrzeć i odpalić mało wymagające gry w 2k, a w tym czasie GTX 1080Ti kopie kaskę


1). Ruszy, ruszy - wystarczy w biosie ustawić opcję "Init Display First" na PEG, podpiąć kabel od monitora do gniazda integry na płycie głównej i w windowsie zainstalować sterowniki. I tyle. Wszystko ładnie działa.

2). Co w tym dziwnego, że po dokupieniu drugiej karty graficznej i jej zainstalowaniu wszystko działa? To tak, jak ludzie kiedyś dokładali słabszą kartę Nvidii do komputera, aby mieć na niej sprzętowy PhysX. Karta A odpowiadała za wszystko, natomiast karta B odpowiadała tylko za fizykę w grach. Ameryki nie odkryłeś.

3). Co do mostka SLI - co w tym dziwnego, że obydwie karty działają bez mostka SLI? Gdybyś próbował połączyć GTX 1050 (nie wiem nawet czy ta karta ma możliwość łączenia w SLI) z GTXem 1080 mostkiem SLI to i tak by takie połączenie nie działało. Do SLI potrzebne są karty na tych samych chipach - np. 2XGTX1070.

Użytkownik TitoBandito edytował ten post 15 sierpnia 2017 - 05:37

TitoBandito.png

#5 MistrzRahl

MistrzRahl

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 19 sierpnia 2017 - 05:15

 

 

Dzięki za odp i za rady - temat do zamknięcia.



#6 FG42

FG42

    VX-120

  • Moderator
  • 1 874 postów

Napisano 19 sierpnia 2017 - 07:02

Wiadomość wygenerowana automatycznie



Temat został Zamknięty przez moderatora.


Powód: Na życzenie autora.


Jeśli się z tym nie zgadzasz, report.png raportuj ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.

Z pozdrowieniami,
Zespół ITPC.NET.PL




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL