Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Problem z uruchamianiem Asus x79 rampage iv extreme

asus rampage iv rampage extreme Bios nie włącza się post

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Browcioo

Browcioo

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 10 sierpnia 2017 - 12:41

Siema, mam taki problem od jakiegoś czasu, że po kliknięciu przycisku komputer się resetuje ciągle (powiedzmy około 30 razy) potem post leci bardzo długo zatrzymuje się bodajże na 70 i na monitorze jest napisane I ROG 1 updating i trwa to kilka godzin po czym się resetuje. Już czytałem na necie o co chodzi na zagranicznych stronach i podobno pomogło wyciągnięcie kości biosu i jej przeszlifowanie (?) mnie nie pomogło, bo za którymś razem i kombinacjach alpejskich komputer się włącza... Co to za kombinacje? Przełączanie się między biosami resetowanie ich i odłączanie od zasilania, raz się uda a raz nie... Najlepsze jest to, że kiedy uda sie go włączyć normalnie mogę wyłaczyć i ponownie uruchomić komputer jednakże np po nocy sytuacja jest ta sama. Bios już aktualizowałem (jeden z dwóch jest najnowszy) i było dobrze jakieś dwa dni... Potem znów to samo. 
Co mam zrobić czy może wymienić kości biosu ale żeby z dwoma był problem? Aktualnie komputer ciągle chodzi dzień i noc tylko dlatego żeby nie było problemu z jego ponownym uruchomieniem po jakimś czasie...
CPU-i7 3820
Mobo-Asus rampage iv extreme
Ram-4gb kingston hyperx 2400 i 4gb yyy jakiegoś 1600 tez 4gb.. (do wymiany)

PSU-Corsair VS550 (też planuje zmieniać)

GPU-przejściowo Nvidia gt8500 :D (sprzedałem rx470 wiadomo dlaczego ;)

Dyski i reszta nieawzne na tą chwilę...

Proszę o jakiekolwiek porady bo sam już nic nie wykombinuje, próbowałem raz na jednej kości raz na drugiej w róznych slotach i jak nie chce się włączyć to po prostu nie i koniec. Kombinuje wszystko już i brak pomsysłów. Początkowo myślałem że update biosu da mi jakiś rezultat no i dał na krótki czas... Na 99% coś z biosem moim zdaniem...



#2 Ren

Ren

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 301 postów

Napisano 13 sierpnia 2017 - 10:13

Proponuję ,dla pewności zmienić zasilacz na próbę, pożyczyć od kogoś jakiś inny markowy i sprawdzić. To pewnie nie to ale będzie wiadomo na 100%.

 

Miałem coś podobnego do ciebie na innej płycie asusa. Bodajże P5Q-E Deluxe czy jakoś tak. Też były mat dwie kości RAM. I czasami łapał taką z wiechę jak u ciebie, aczkolwiek rzadko mu sie to zdarzało. Trzeba było wtedy zamieniać kości RAM miejscami, odpalać tylko na jednej. Jak już zaskoczył to chodził jakiś czas dobrze. Potem gdzieś przypadkowo wpadła mi w ręce taka sama płyta tyle, że spalona. Podmieniłem te kości i już nigdy ten problem nie wystąpił.





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: asus, rampage iv rampage extreme, Bios, nie włącza się, post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL