Jump to content

  •         

Photo

California Access Tiger - opis


  • This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

#1 ADXM

ADXM

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 posts

Posted 07 August 2017 - 06:28 PM

 Jak powszechnie wiadomo, produkty firmy Califonia Access nie należą do najwyższej póki cenowej niezależnie od tego, czy mówimy o klawiaturach, myszach, słuchawkach czy głośnikach. Czy w związku z tym mogą równać się ze swoimi konkurentami ceniącymi się czasem nawet pięciokrotnie wyżej?

Do testów od firmy California Access otrzymałem myszkę oznaczoną nazwą Tiger. Na początek trochę suchej specyfikacji z której producent nie udostępnia za wiele:

  • 8 przycisków

  • Sensor optyczny, modelu niestety nie znamy

  • Rozdzielczość od 1000 do 2000 DPI

  • Przewód o długości 1,5 m

 

Wymiary to 124 x 72 x 40 mm i na koniec coś co najbardziej mnie zaskoczyło po wyjęciu tej myszy z pudełka. Waga – gryzoń ten waży aż 175g, dla porównania SteelSeries Rival waży niecałe 100g! Mnie, użytkownika Rywala właśnie ze stajni SteelSeries ta waga uderzyła tak mocno, że cały pierwszy tydzień użytkowania tej myszy zajęło mi właśnie przestawienie się na cięższy kaliber.

 

Myszka zapakowana jest w solidne pudełko z grubego kartonu. Gryzoń zabezpieczony jest plastikową foremką otoczoną papierem z nadrukowanym ognistym motywem, a w zestawie oprócz myszki jest tylko bardzo skrócona instrukcja obsługi. Dlaczego bardzo skrócona? Instrukcja mówi tylko żeby wpiąć mysz do portu USB i ona sama zacznie działać. No niewiele.

 

Tiger jest wykonany z ogumowanych i matowych tworzyw sztucznych oraz metalowych wstawek. Gryzoń nie jest symetryczny, co dotyczy także przycisków bocznych. Konstrukcja jest dosyć szeroka, ale niska i długa, zaś design nowoczesny i w miare minimalistyczny – wszystko wygląda tak jakby miało tu swoje zaplanowane miejsce.

 

Pokrywa myszki nie jest jednolita i została zdezintegrowana z przyciskami głównymi – oba są takie same i mocno wyprofilowane, wypukłe i uniesione ku środkowi urządzenia. Wydają się one wręcz otaczać podłużny panel z podświetloną rolką i dwoma przyciskami DPI. Rolka jest szeroka i lekko odstaje – jej rant jest grubo ogumowany i ponacinany, a po bokach świecą półprzezroczyste pierścienie. W tylnej części korpusu jest jeszcze pełne logo producenta, także podświetlane.

Boki są oddzielone, odcinają się od korpusu głębokimi szczelinami. Obudowa jest w tych miejscach metalowa z liniowymi wstawkami. Po jednej ze stron znajdują się przyciski boczne, z których ten przedni jest dłuższy, a oba wyraźnie odstają i mają ścięte kanty.

Pod spodem znajdują się trzy ślizgacze – jeden odpowiada za tylną część, a dwa pozostałe odpowiadają za przednią połowę budowy. Sensor otoczony jest naklejką z informacjami o producencie, dystrybutorze oraz certyfikatach.

Kabel wychodzi ze środka przedniej krawędzi, blisko spodu. Mocowanie zabezpieczone jest ogumowaną wstawką z tworzywa, natomiast cały przewód pokryty jest solidnym czarno-czerwonym oplotem. Kabel mierzy około 1,5 metra, a zakończony jest pozłoconą wtyczką USB.

Konstrukcja jest zwarta, dość dobrze spasowana i nie trzeszczy. Wrażenie robią jakość oplotu kabla, rolki. Design również łatwo docenić – to bez wątpienia unikatowy wizualnie gryzoń, który nada się nie tylko do gier.

Konstrukcję docenią także leworęczni, ale stworzona jest raczej do uchwytu fingertip grip lub claw grip. Mniejsze dłonie mogą ją złapać uchwytem typu palm grip, ale obudowa jest niska i raczej nie wypełni średnich lub większych dłoni. Palce można ustawiać zarówno w konfiguracji 1+2+2, jak i 1+3+1. Boki urządzenia są profilowane, kątowe – mysz pozwoli na grę typu low jak i high sens.

Kabel jest elastyczny. Początkowo wymaga rozprostowania, ale oplot nie jest szorstki, nie zaczepia się o podkładkę ani nie szoruje o blat biurka. Ślizgacze są gładkie i nie wymagają wstępnego wyrobienia.

W cenie wynoszącej niecałe 100zł uważam, że nie ma lepszego wyboru od Tigera. Dlaczego?

 

Zalety:
+ dobre wykonanie
+ matowa powłoka
+ wyrazisty design
+ dobre przyciski i precyzyjna rolka
+ świetna ergonomia
+ dwa przyciski zmiany DPI

 

Wady:
- duża waga
- spasowanie przycisków bocznych
- brak oprogramowania – przy takiej cenie jednak nie jest to tak duże odstępstwo od normy

 






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL