Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Problem po dodaniu ram.

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Rebeliant32

Rebeliant32

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1241 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 10:49

Panowie mam taki problem, że po dodaniu dodatkowych dwóch kości ram, nie mogę włączyć profilu XMP.Kiedy są tylko dwie kości wszystko działa jak należy, kiedy jednak dodam dwie następne i ustawię profil xmp komputer nie chce wystartować.Dostaję tylko kod błędu ram na płycie głównej.Wszystkie cztery kości sprawne (sprawdzałem).Działają na 1600mhz, ale kiedy już chcę je uruchomić z ich nominalnym taktowaniem, czyli 2133mhz komputer nie może się włączyć, tzn startuje i gaśnie, startuje i gaśnie, i tak w kółko. Moja płyta to Asus p8z68 deluxe\gen3 ,najnowszy bios wgrany, procesor i5 3570k.Jeśli ktoś zna przyczynę będę wdzięczny za wszelką pomoc, choć wątpię aby ten problem był do rozwiązania.Ach zapomniałbym... moje pamięci to: https://www.morele.n...133c11b-499892/ Przepraszam za wklejenie linka, ale tam jest ich pełna specyfikacja.

MOBO Asus P8Z68 Deluxe Gen3, CPU I5 3570K 4,7Ghz , COOLER Raijintek Nemesis, RAM Crucial Ballistix Sport 1,5V 2x4GB 1600 Ghz, GPU Palit GTX 1060 JetStream, PSU Cooler Master G550M, SSD Crucial  M500 120Gb ,A-DATA   sp550 240gb, HDD WD Caviar Blue 1TB Ezex, CASE Własnej produkcji.

#2 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 25 lipiec 2017 - 08:22

Tych pamięci nie ma na QVL List. Ale przeglądając sie tej liście można stwierdzić, że twoje pamięci nie zadziałają w takiej konfiguracji. Praktycznie, żadne pamięci nie działają w Czterech kościach z taką prędkością na tej płycie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL