Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Resetowanie się komputera podczas grania.

gtx 1080 gtx 1060 ti gtx nvidia asus amd palit zoltac msi

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 afumq

afumq

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 18 lipca 2017 - 11:41

Witam mam taki problem w niedziele włączyłem sobie komputer i odpaliłem Farming Simulator 2017

po pewnym czasie zresetował się.Grę włączyłem jeszcze raz i też się zresetował.Wyłączyłem no i w poniedziałek zrobiłem benchmarka FurMark ROG Edition no trochę pochodził i to samo. Posiedziałem trochę na samej przeglądarce chodził normalnie nie wyłączył się.Sterowniki mam najnowsze.Dodam jeszcze że przed tym 2 resecie wentylator głośno ''zawył" prawdopodobnie prędkość wentylatora była na 100%, a wentylator prawie od nowości włącza się i wyłącza głośno warcząc. Myślę że to z kartą graficzną jest problem, co mogę zrobić? 

Intel Pentium G2020 2.9 GHz

Asus Geforce GTX 750 1GB

Chieftec gpa-350s8 350W

Asus p8b75-m lx plus



#2 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 18 lipca 2017 - 02:32

Naprawic wentylator ??



#3 afumq

afumq

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 18 lipca 2017 - 02:45

A co to da? Działanie wentylatora ingeruje w kartę?

#4 Pestun

Pestun

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 79 postów

Napisano 18 lipca 2017 - 10:04

A co z temperaturą?Sprawdzałeś ją?Jeśli przekracza ok 90 stopni (karta lub procek) to należało by wyczyścić pc'ta w tym kartę,być może zmienić też pastę termo przewodzącą. Możliwe że przegrzewa się zasilacz który wyłącza zasilanie, wtedy też należało by go wyczyścić.



#5 ShoCku

ShoCku

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 18 lipca 2017 - 11:12

Miałem niemalże identyczny problem. Sam nie potrafiłem stwierdzić co jest wadliwe więc zakupiłem w morele opcję diagnozy usterki i stwierdzili że winowajcą był zasilacz który podobno uszkodził też sekcję zasilania. Na szczęście była gwarancja :D



#6 afumq

afumq

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 19 lipca 2017 - 06:49

Wyczyściłem go sprężarką co dziwne teraz kiedy uruchomiłem benchmarka 4 razy nie zresetował się. Ale jest coś dziwnego nie wiem czy w każdej karcie tak jest ale po ok 30 sekundach temperatura karty wzrosła do 55 stopni z ok 35.

Zrobiłem trochę dłuższego benchmarka i temp karty zatrzymała się na 61 stopniach a procka ok 67 jest ok?


Naprawic wentylator ??

A jak mógłbym to zrobić?



#7 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 19 lipca 2017 - 09:38

Rozłozyć ,pogmyrac , pogmyrac , naoliwic ,złozyć



#8 Pestun

Pestun

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 79 postów

Napisano 22 lipca 2017 - 04:47

Wyczyściłem go sprężarką co dziwne teraz kiedy uruchomiłem benchmarka 4 razy nie zresetował się. Ale jest coś dziwnego nie wiem czy w każdej karcie tak jest ale po ok 30 sekundach temperatura karty wzrosła do 55 stopni z ok 35.

Zrobiłem trochę dłuższego benchmarka i temp karty zatrzymała się na 61 stopniach a procka ok 67 jest ok?


A jak mógłbym to zrobić?

Taki szybki wzrost temperatury spowodowany jest najpewniej krzywą wentylatorów.Temperatury jak najbardziej są w porządku. Czy komputer nadal się restartuje?Niestety nie umiem dokładnie tego wywnioskować s twojej wypowiedzi.Co do wentylatora to możesz zaryzykować zabawę w czyszczenie go (jak kom wyżej),poszukaj czegoś na yt,w necie ale nie wiem czy to konieczne bo temperatury są ok.



#9 afumq

afumq

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 23 lipca 2017 - 05:07

Taki szybki wzrost temperatury spowodowany jest najpewniej krzywą wentylatorów.Temperatury jak najbardziej są w porządku. Czy komputer nadal się restartuje?Niestety nie umiem dokładnie tego wywnioskować s twojej wypowiedzi.Co do wentylatora to możesz zaryzykować zabawę w czyszczenie go (jak kom wyżej),poszukaj czegoś na yt,w necie ale nie wiem czy to konieczne bo temperatury są ok.

Nie komputer się nie resetuje.Myślałem żeby kupić zwykły wentylator od obudowy i jakoś go przykręcić ale nie wiem co będzie z radiatorem.Co do to tego resetowania to myślę że w gputweak2 coś przestawilem może napięcie bo przywracalem ustawienia.


Użytkownik afumq edytował ten post 23 lipca 2017 - 05:09


#10 Pestun

Pestun

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 79 postów

Napisano 23 lipca 2017 - 11:19

Jeśli już to kup 2 i zrób "normalny" przepływ powietrza,jeden na przód jeden na tył.Napięcie mogło przełożyć się na temperaturę.



#11 afumq

afumq

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 23 lipca 2017 - 01:05

Ale ja myślałem żeby go do karty przykręcić zamiast obecnego bo ten warczy.



#12 Pestun

Pestun

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 79 postów

Napisano 23 lipca 2017 - 10:17

To co z nim w końcu jest?Nie działa?Przepraszam ale ciężko mi z tego wszystkiego wywnioskować.Jeśli nie działa a karta zgaduje już po gwarancji to najlepiej tak jak wyżej było pisane,spróbować go rozkręcić i "pobawić" się z nim.





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gtx 1080, gtx 1060, ti, gtx, nvidia, asus, amd, palit, zoltac, msi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL