Jump to content

  •         

Photo

Komputer z morele nie dziala! powazna sprawa


1 reply to this topic

#1 Pidiiinne

Pidiiinne

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 posts

Posted 16 July 2017 - 11:16 PM

Witam serdecznie. Problem jest dość poważny i bardzo skomplikowany. Jest to rzadki przypadek. Chce z tego miejsca pozdrowić chłopaków z discorda. którzy mi pomagali przez ten cały czas. ale mój komputer ich chyba pokonał. Więc umieszczam moją rozpaczliwą pomoc w internecie. Z góry proszę o wypowiadanie się ludzi którzy naprawdę się znają, a nie opinie typu "reinstalacja windowsa czy sterowników" gdyż te etapy mam daleko za sobą. 
Więc do sedna i lecimy! Będzie too dłuuuuuuuuuuugggggii post. 
W czerwcu zakupiłem komputer z Morele: 
Noctua NF-A14 industrialPPC-2000 PWM 
Obudowa Fractal Design Define R5 (FD-CA-DEF-R5-BK) 
Dysk Toshiba P300 Performance 1TB 
Dysk SSD Transcend SSD370 512GB SATA3 (TS512GSSD370S) 
Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 32GB(2x16GB), 3000MHz, CL15 (CMK32GX4M2B3000C15) 
Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce OC 3GB GDDR5 (192 Bit) 2xd.gifVI, HDMI, DP, BOX (GV-N1060WF2OC-3GD) 
Procesor AMD Ryzen 7 1700, 3GHz (YD1700BBAEBOX) 
Płyta główna Asus PRIME X370-PRO, X370, HDMI, USB 3.1, DDR4, SATA3, ATX 
Zasilacz FSP/Fortron Hydro X 550W (PPA5503301) 
+ zamiana chłodzenia boxowego na Noctue'a. 
  
Już przy składaniu komputera wpadł pierwszy problem. Karta Graficzna 1060 nie odpala. Dostaje telefon od serwisanta, który składał komputer, że mam przyjechać. Okazuje się, że karta jest martwa bo komputer odpala na starym intelu. Zostaje wysłana na gwarancje. Po 3tyg. nareszcie komputer rusza! ALE dziwnie się zachowuje. Są losowe wywalenia z systemu i czarny ekran. ( ok. 2 razy dziennie) temperatury na HWmonitorze po 28C na procku i 50 na grafice. Wtedy polecono mi discorda gdzie siedzą ludzie ogarniający temat. Tam okazało się, że AMDki mają problem z ramami i napieciami. Z pomocą discordu i youtuba ustawiamy recznie XMP na prockach ze stałą wartością. 1.350V i 2933GHZ. oraz licznik 17 15 15 15 35. Pomaga połowicznie. (komp wywala się raz dziennie czasem dwa). Po 4 dniach komp nie wstaje i chwile przed tym mam bluescreen (screena nie mam, ale treść byłą coś o brakach w jądrze systemu) Hipoteza byłą taka: karta graficzna zdegradowała pliki systemu windows oraz była punktem niestabilności płyty która wywalała bluescreeny! Okazuje się, że karta znowu siadła (aktualnie jest po raz 2 na gwarancji). W zastępstwo wchodzi stara karta asusa Nvidia 8600. Po podpięciu komputer znowu odżywa. W tym momencie powinno być już wszystko oK!. ALE nie tym razem. Zostają bluescreeny. Idzie reset systemu! Eureka. Komputer chodzi jak nowy! zero problemów. Po tyg. aktualizacj windows nie powodzi się. Wywala mi wifi. Komputer wykrywał karte sieciową, ale nie mogłęm się połączyć + brak na pasku znaczka wifi + zapora windows defender nie chciała się podnieść. Doszły także blue screeny. Leci format systemu nr 2( dodam, że formaty były na obu dyskach z tworzeniem nowych partycji). Po drugiej reinstalcje 3 dni komputer chodził dobrze. Lecz wyskoczył znowu windows uptader(zablokowane ręcznie uptady windowsa) Windows chce się zaktualizować. Po tym komunikacie 10 minut pózniej mam blue screena! WIndows się aktualizuje. Po czym ręcznie zostaje odaktualizowany i aktualizacje zostają ponownie zablokowane. To było wczoraj. Dziś znowu miałem dwa razy blue screena przeglądając Mozille, wcześniej komputer był obciążony grą i programem autocad i nic się nie działo. 
  
To był opis przypadku. Teraz przechodzimy do stanu technicznego 
OCCT robione było 3 razy ( 15minutowe sesje). Nic nie wywaliło zdjęć nie mam bo po formacie znikły. 
HD tune. Robiony 3 razy. Bez problemów. Screen z ostatniej sesji. http://imgur.com/a/KXcdW 
Mem Test. Wykrył 0 błedów przez 9 godzin. Tylko ten komunikat. http://imgur.com/a/glETu 
Tempy mam spoko po 30 stopni i 40 na karcie. Bios jest zaktualizowany na najnowszy. 
Teraz tylko jeszcze bluescreen viewer.[notatniki] 
Zasilacza nie mam jak sprawdzić. 
Więc czym jest problem?! GDZIE?! Czy to hardware czy to soft?! Jak hard to co to? Plyta ? Zasilacz? 
  
  
Proszę pomocy! To jest komputer do zarabiania pieniędzy. W tej chwili moja firma jest stratna. 
  
1.txt
2.txt
3.txt



#2 valocho

valocho

    Entuzjasta

  • Użytkownik
  • 253 posts

Posted 17 July 2017 - 09:17 AM

Hardware czy software tego z win10 nie sprawdzisz, odpal np. ubuntu pograj w gierki, net, filmy, a może nawet jakiś render wtedy wykluczymy hardware jak nic nie wywali.

GTX pewnie był zwrócony do morele dlatego jest walnięty.

Bios zaktualizowany do najnowszej wersji z 26/06/2017?

Plików txt nie da się pobrać (odnośnik do innego forum).


| Filmowanie, animacje, efekty specjalne i inne takie. | AAE CS5, PS CS5, AU CS5.5, SV Pro 12, C4D Studio R12, Blackmagic Fusion 7.5 | 550D (BMPCC niedługo), obiektywy, lampy, filtry, rig, blendy i inne takie |




Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL