Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za 5000 przeznaczony do gier dla aurelion

Intel Ryzen Gry

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 aurelion

aurelion

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 05 lipca 2017 - 10:39

Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 5k

Wymagania oraz zastosowanie - Gry

Natywna rozdzielczość monitora - 1920x1080 144Hz 

Których podzespołów potrzebuje - koszyk

Czy planujesz podkręcanie? - TAK

Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - NIE

 

Witam wszystkich :D
 
Nie będę owijał w bawełnę, mam już dosyć czekania ze składaniem kompa. Dzisiaj zakładając ten temat musi w nim rozstrzygnąć się mój dylemat nad wyborem komputera do gier :P
Chciałbym przedstawić wam dwie opcje, pierwszą od Intela oraz drugą od AMD, obie wersje bez kart graficznych ze względu na wysokie ceny, kartę dokupię później.
 
 
Komputer, który wybiorę będzie służył w 90% do gier, dlatego chciałbym poradzić się was w wyborze odpowiedniego zestawu. Co do zestawu z Ryzenem, powiem tyle, że raczej temat już tak wyczerpałem, że nic lepszego nie da się złożyć w budżecie do 5k, ale propozycje mile widziane. Mam natomiast kilka pytań o Intelu które jeszcze mnie nurtują.
 
1. Jest opcja dołożyć do 6850k, zestaw kosztowałby wtedy jakieś 5,1k, ale tylko wtedy kiedy zostanie płyta od MSI ta, która jest w zestawie. Tutaj pada pytanie czy warto, jeżeli nie planuję w chwili obecnej SLI? W komputerze prawdopodobnie znajdzie się 1x GTX 1070 lub GTX 1080, jeżeli ceny mocno pójdą w dół to 1080Ti.
2. Apropo płyty, czy jest jakaś do 1000zł która ZNACZĄCO będzie lepsza od tej MSI Sli plus? Jeżeli tak to niestety, albo stety zostaje 6800k + lepsza płyta.
3. Jak wygląda sprawa podkręcania 6800/6850k na tej płycie od MSI czy VRM ma w miarę normalne temperatury, gdybym chciał kręcić procesor do 4.4-4.5Ghz, jeżeli nie da rady do takich taktowań, to do jakich na pewno dam radę wykręcić przy normalnych temperaturach VRM? W Ryzenie raczej nie powinno być problemu z VRM, widziałem paręnaście testów na których VRM przy Ryzenie 1700 kręconym na 4.0GHz temp. VRM wynosiła 68 stopni. Z intelem mam ten problem, że zbyt wielu testów na płycie z zestawu nie ma, przynajmniej ja nie znalazłem, może słabo szukałem. 
 
Jeszcze może tak offtopowo pytanie o dysk: Toshiba P300, Seagate BarraCuda czy WD Blue?
 
Więc co lepsze Ryzen czy Intel? Liczę na waszą pomoc, podejrzewam, że w ciągu tygodnia od rozstrzygnięcia dylematu komputer powinien być u mnie, jedyne co pozostanie mi do kupna to dysk ssd i karta, ale mam czym ją zastąpić, więc z tym mogę poczekać, a sam dysk SSD będzie kupowany z kartą. A więc podawajcie swoje opinie, mam nadzieję, że temat przyda się nie tylko mi, ale też innym użytkownikom forum, którzy mają problem ze złożeniem zestawów.
 
**Post przeklejony z innego forum, na którym nie cieszył się zbytnią popularnością**

Użytkownik aurelion edytował ten post 05 lipca 2017 - 10:40




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Intel, Ryzen, Gry

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL