Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zakup karty dźwiękowej


26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Czuprak

Czuprak

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 04 lipca 2017 - 07:07

Zastanawiam się nad kupnem karty dźwiękowej. Zawsze używałem takich zintegrowanych z płytą główną, więc nie znam się na tym kompletnie. Czy faktycznie jest jakaś znacząca różnica? Jeżeli tak, to ile kosztuje taka żeby poczuć tą różnice i jakie karty są dobre? 

 

Korzystam z słuchawek HyperX Cloud, a moja płyta główna to MSI Z97 Gaming 3.



#2 Chinczyk25

Chinczyk25

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 05 lipca 2017 - 01:25

z tą płytą główną i tymi słuchwkami nie musisz kupować karty dzwiękowej :P

 

jeśli naprawdę chcesz kupić to obczaj

A4Tech Bloody G480

 

Tutaj masz test jej 

Spoiler

 

 

a Tutaj Test tanich kart dziewkowych

 

Spoiler


FG42 (05 lipca 2017 - 06:29 ):
Wstawiłem filmiki w spoiler.

Użytkownik FG42 edytował ten post 05 lipca 2017 - 06:29

CPU: i7 7700 3.6GHz

 

Mobo: Gigabyte H110M-S2V 2133Mhz

 

RAMGoodRam DDR4 16gb (2x8) 2133 CL15

 

GPU: AMD Radeon r9 380 Nitro OC 4gb

 

PSU: Huntkey 700w

 

CASE : SPC Gladius M20 Pure Black

 

HDD : Toshiba P300 1tb


#3 Czuprak

Czuprak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 05 lipca 2017 - 12:46

Czyli z kartą dźwiękową nie będzie ogromnej różnicy?



#4 Chinczyk25

Chinczyk25

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 08 lipca 2017 - 10:03

@Czuprak

Raczej nie :)

jedynie tak jak pisałem wyżej jeśli chcesz to bierz tego bloodiego, naprawdę poprawia dziwek po za tym daje duzo mozliwosci typu dodatkowe wyjscia usb


CPU: i7 7700 3.6GHz

 

Mobo: Gigabyte H110M-S2V 2133Mhz

 

RAMGoodRam DDR4 16gb (2x8) 2133 CL15

 

GPU: AMD Radeon r9 380 Nitro OC 4gb

 

PSU: Huntkey 700w

 

CASE : SPC Gladius M20 Pure Black

 

HDD : Toshiba P300 1tb


#5 whapple

whapple

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 10 lipca 2017 - 10:30

Według mnie wszystkie gejmingowe szroty odstawiłbym na bok tak samo jak karty dźwiękowe z portem PCI, które ograniczają tylko i wyłącznie podłączanie pod wewnętrzne złącze komputer. Jeżeli coś poszukać sensowniejszego to poleciłbym najlepiej jakiś interfejs audio na usb.



#6 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 10 lipca 2017 - 11:14

Do słuchawek HyperX Cloud warto dołożyć dobrą kartę dźwiękową odczujesz różnice w dźwięku. 

Proponuje Maya U5, SMSL m2,Prodigy Cube lub AIM SC808. 

HyperX Cloud to nie są pierwsze lepsze "gajminogowe szroty" są to rebrandy bardzo udanych Takstarów Pro80.

Dlatego tym co nie wiedzą proponuje głosu nie zabierać bo wprowadzacie ludzi tylko w błąd.  


Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 10 lipca 2017 - 11:14

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#7 Czuprak

Czuprak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 10 lipca 2017 - 07:21

@Green-Ivan W angielskich sklepach znalazłem tylko SMSL. Czy to https://www.amazon.c...eywords=smsl m2 jest uczciwa cena?


Użytkownik Czuprak edytował ten post 10 lipca 2017 - 07:22


#8 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 10 lipca 2017 - 11:24

Wychodzi +/- 270zł cena jest ok. 

Tylko taka uwaga SMSL jest tylko do słuchawek nie posiada wejścia mikrofonowego. 


NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#9 Czuprak

Czuprak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 11 lipca 2017 - 10:53

@Green-Ivan To może być problem bo te Cloudy mają kabel od mikrofonu zaraz obok tego od słuchawek i nie jestem pewien czy dałbym rade podłączyć jeden do płyty głównej a drugi do tego SMSL.



#10 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 11 lipca 2017 - 10:55

Jedyne wyjść to kupić przedłużacz jack-jack do mikrofonu i mieć go obok SMSL'a.

Taki problem to nie problem. 

Ewentualnie szukać innej karty audio lub sprowadzić sobie coś z Polski lub z USA, 


Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 11 lipca 2017 - 10:55

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#11 Czuprak

Czuprak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 13 lipca 2017 - 10:16

Nie odczuwam żadnej różnicy z tym SMSL'em, ale właśnie głównie o to mi chodziło żeby sprawdzić czy mi taka karta jakąś różnice robi. Przynajmniej będę wiedział na przyszłość, że kart dźwiękowe są mi zbędne.



#12 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 13 lipca 2017 - 11:10

Jest to wręcz niemożliwe. 

Na jakich plikach sprawdzasz odsłuch? 


Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 13 lipca 2017 - 11:10

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#13 Czuprak

Czuprak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 13 lipca 2017 - 11:43

Włączyłem kilka utworów na internecie i sprawdziłem dźwięk w kilku grach. Znajomych na Discordzie też tak samo słychać.

 

Na czym powinienem sprawdzić?

 

Może jakieś sterowniki powinienem wgrać?


Użytkownik Czuprak edytował ten post 13 lipca 2017 - 12:21


#14 whapple

whapple

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 13 lipca 2017 - 02:50

 HyperX Cloud to nie są pierwsze lepsze "gajminogowe szroty" są to rebrandy bardzo udanych Takstarów Pro80.

Ale mi chodziło o kartę dźwiękową Bloody. Przecież sam użytkuję HyperX Cloud :) 



#15 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 13 lipca 2017 - 11:02

Proponuje nagrania dobrej jakości najlepiej pliki FLAC'k odtwarzane foobarem. 


NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#16 Czuprak

Czuprak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 14 lipca 2017 - 02:09

Nadal nie czuję różnicy.



#17 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 14 lipca 2017 - 08:25

Pytanie, ten SMSL nie jest w systemie wykrywany jako osobne źródło? Które trzeba w opcjach ustawić na domyślne?

Znam takich co podpinają zewnętrzne źródła (karty) i zapominają że to osobna dzwikowka która trzeba ustawić w opcjach i dalej jadą na integrze 😅

#18 Czuprak

Czuprak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 14 lipca 2017 - 11:46

Cały czas miałem tak ustawione: 

 

http://imgur.com/IobD75L



#19 Czuprak

Czuprak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 16 lipca 2017 - 03:11

Poprosiłem moją siostre o przetestowanie i mówi, że jest minimalnie lepiej z tą kartą, ale ja nadal nie czuję żadnej róznicy.



#20 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 16 lipca 2017 - 04:03

No to problem leży jedynie w kwestii słuchu, po prostu nie każdy usłyszy różnice.

Mówiąc prościej, słoń tobie na ucho nadepnął :P

 

Jeśli możesz to ja bym ją zwrócił, skoro nie odczuwasz różnicy :)


Użytkownik XarduneK edytował ten post 16 lipca 2017 - 04:05


#21 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 16 lipca 2017 - 09:09

To jeszcze zależy czego oczekuje się od tego dźwięku.

Jednak autor najwyraźniej ma słaby słuch muzyczny.

Ja osobiście zawsze słyszę różnice w przypadku ingerencji w tor audio.  


Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 16 lipca 2017 - 09:09

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#22 Czuprak

Czuprak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 02 sierpnia 2017 - 02:18

Mam problem z tą kartą. Jak wchodze w jakiś folder to czasami głośny trzask słyszę. Czym to może być spowodowane?



#23 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 02 sierpnia 2017 - 02:19

Możliwe , że brak uziemienia w gniazdkach.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#24 Czuprak

Czuprak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 02 sierpnia 2017 - 02:33

@Green-Ivan Podłączyłem słuchawki bezpośrednio do komputera bez karty i nie ma tych trzasków. Czy mimo tego może to być spowodowane brakiem uziemienia?

 

Bez karty teraz słysze jakieś trzeszczenie jak ruszam głową.

 

Na chwilę odłączyłem słuchawki od wszystkiego i przez chwile ciągle trzeszczenie słyszałem.


Użytkownik Czuprak edytował ten post 02 sierpnia 2017 - 03:25


#25 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 02 sierpnia 2017 - 06:03

Mi to wygląda na brak uziemienia lub ewentualnie uszkodzenia kabla słuchawek.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#26 Czuprak

Czuprak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 183 postów

Napisano 04 sierpnia 2017 - 07:06

Czy można to jakoś naprawić?



#27 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 04 sierpnia 2017 - 11:13

Ktoś kto ma pojęcie o elektryce musi zajrzeć w gniazdko i sprawdzić, czy jest podpięte uziemianie.
Ewentualnie zmień kable usb może jest uszkodzony.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL