Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Karta graficzna, wentylatory rozkręcają się na maxa, obraz znika.


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 yeradd

yeradd

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 21 czerwca 2017 - 09:00

Witam, mam problem z moją kartą graficzną. Byłem na wyjeździe i po powrocie do domu zaczęło się coś z nią dziać. Po pewnym czasie korzystania z komputera, obraz znikał, a wentylatory karty graficznej rozkręcały się na maxa. Po resecie wracało do porządku, ale po jakimś czasie korzystania znowu to samo zjawisko. Wyjąłem kartę, założyłem moją starą i wszystko działa OK. Zdjąłem chłodzenie z karty i zmieniam właśnie pastę, ale temperatury były w porządku (około 30 - 35 stopni w idle). Co może się z nią dziać? Czy mam ją oddać do jakiegoś serwisu? (Gwarancja już się skończyła)

 

Procesor: Intel Core i7-2600k
Karta graficzna: EVGA GTX 680 Superclocked Signature 2

RAM: Kingston HyperX 2 x 4gb Grey edition.

Dysk: SSD Goodram Iridium Pro 250 Gb

Płyta główna: Asus P8P67 Evo Rev 3.0

Zasilacz: CHIEFTEC 750 W 14CS


Użytkownik yeradd edytował ten post 21 czerwca 2017 - 09:02


#2 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 21 czerwca 2017 - 10:11

Co ci moge doradzic w sprawie zasilacza to rozłacz kostke która steruje rpm wentylatora zasilacza bo jest bardzo głosny pod obciazeniem
https://www.dropbox....a/evga.rom?dl=0
spróbuj sobie tego biosu
https://www.dropbox....21_x64.zip?dl=0
tu flaszer

sie przeciaga na flasze , zatwierdza , restartuje

#3 yeradd

yeradd

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 22 czerwca 2017 - 12:24

OK dzisiaj później będę próbował. Napisałem maila do EVGA, odpisali mi, że może to być spowodowane niestabilnym napięciem na 12V i abym sprawdził przez bios jakie mam napięcia. Podobno ma być od 11.4V do 12.6V i nie powinno skakać 0.1V i częściej niż 10 s. Sprawdziłem i tak na parawdę bios pokazywał mi tylko dwie wartości na 12V i było to 12.000 i 12.096 V czasami zmieniało się szybciej niż 10 s ale to rzadko i tylko między tymi dwoma wartościami.



#4 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 22 czerwca 2017 - 07:59

Takie poraqdy to sobie moga dla siebie zostawic .Raz ze to zasilacz nie bedzie a dwa napeicia sprawdza sie miernikiem a trzy w biosie tylko na maksa idzie cpu wiec 1/3 obciazenia pc



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL