Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Problem z systemem/komputerem

Najlepsza odpowiedź Mikuseusz , 20 czerwiec 2017 - 03:38

prawdopodobnie tak, wyczyść radiator i wentylator, daj nową pastę, powinno pomóc ;D

Przejdź do postu

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Thompson

Thompson

Forumowicz

• Użytkownik
  • 209 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 11:14

Witam serdecznie.

Mam poważny problem ze swoim komputerem(Specyfikacja na dole tematu). Wszystko zaczęło się od momentu gdy chciałem sprawdzić kolegi dysk. Podpięty został zamiast napędu do mojego PC i sprawdzony programem. Gdy wszystko było jasne, złożyłem ponownie swój komputer i zaobserwowałem już na początku spore spowolnienie pracy. Programy nie chciały otwierać, a czas reakcji był znacznie dłuższy niż wcześniej, w pewnym momencie komputer sam się wyłączył. Włączyłem go ponownie i system nie chciał się załadować, wtedy skorzystałęm z bootowania systemu z USB i próbowałem reinstalacji systemu - niestety wyskakiwał komunikat, iż proces się nie powiódł a zmniany nie zostały wprowadzone. Teraz ten dysk(ssd) włożyłem do laptopa i sytuacja taka sama - system nie chce się odpalić(wcześniej nie było problemu). Próbowałem instalować system na drugim dysku(HDD), lecz podczas instalacji komputer znowu się wyłączył. Za drugim razem się udało, ale problem pozostał - bardzo wolna praca systemu. Reset biosu poprzez wyjęcie baterii nie pomógł. Proszę o pomoc.

Specyfikacja komputera:

MOBO: DELL na podstawkę 1155

CPU: i5 2400

GPU: gtx 950

RAM: 2x2gb HyperX pracują na 1333mhz

PSU: XFX TS550

Chłodzenie: Spartan 3 pro

HDD: WD Black 1TB

SSD: Crucial MX200 250gb

Cześć!

#2 Mikuseusz

Mikuseusz

Advanced Member

• Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 01:34

Sprawdzałeś temperatury? Może niechcący się odłączył wentylator od procka albo od grafiki i dlatego gaśnie. Posprawdzaj wszystkie kable dokładnie, czy dobrze podpięte, czy nic się nie poluzowało, dalej to najlepiej pożyczyć od kogoś np. zasilacz, podmienić i zrobić test, jeśli problemy nie miną, to sprawdzać inne cześć w miarę możliwości np. wyjmij jedną kość ramu i sprawdź jak na jednej działa itp etc. 

Użytkownik Mikuseusz edytował ten post 20 czerwiec 2017 - 01:37

#3 Thompson

Thompson

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 209 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 02:16

Dzięki bardzo za pomysł. Rzeczywiście temperatura na procku 99 stopni. Przez to też mógł wolno chodzić system?

Cześć!

#4 Mikuseusz

Mikuseusz

Advanced Member

• Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 03:38   Najlepsza odpowiedź

prawdopodobnie tak, wyczyść radiator i wentylator, daj nową pastę, powinno pomóc ;D

#5 Thompson

Thompson

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 209 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 06:00

Bardzo dziękuję za pomoc, problem rozwiązany :)

Cześć!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL