Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Monitor do ~1000zł 24/27 cali


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Szatdem

Szatdem

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 31 maja 2017 - 03:38

Witam.
Otóż sprawa jest prosta: potrzebuję monitora do około 1000 zł. Zastanawiałem się nad monitorami 24 i 27 cali. 
Chwilowo mam Dell P2414H i poleci on prawdopodobnie na drugi plan [prawdopodobnie]. Szukając ciekawych monitorów 24 calowych zauważyłem, że można dostać 27 cali w podobnej cenie - dlatego też je uwzględniam. 

Monitor będzie przeznaczony do standardowych zadań: gry, internet, amatorskie grafiki/montaże, programowanie. 
Nie szukam matryc TN. Minimum FHD. Nie zależy mi na technologii od NVIDI czy AMD.
Szukam monitora z dobrym stosunkiem możliwości do ceny.

Poczytałem już trochę o temacie i znalazłem kilka propozycji [jednak dalej nie jestem przekonany]:

1) Ten sam monitor, jak mój obecny - Dell P2414H lub jego następca [P2417H]

2) LG 24MP59G-P [https://www.morele.n...p59g-p-1227351/] - podobno jeden z lepszych stosunków możliwości/cena, jednak nie znalazłem zbyt wiele opini/testów.
3) BenQ EW2775ZH [https://www.morele.n...2775zh-993549/]

 

Co do monitorów firmy iiyama nie jestem przekonany, słyszałem więcej negatywów niż pozytywów, a w tym budżecie wolę nie ryzykować.



#2 MrBrainwash

MrBrainwash

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 01 czerwca 2017 - 03:15

Ostatnio stałem przed zakupem monitora rozważałem dość szerokie spektrum i kupiłem właśnie BenQ EW2775ZH. Kupiłem go z prostych powodów. Po kilku dniowym poszukiwaniu jeden znajomy polecił mi podobny model (w sensie, że był z niego zadowolony), ja zwróciłem uwagę na ten i doczytałem co i jak. Okazało się, że matryca AMVA+ jest całkiem fajna i jest to jedna z lepszych rzeczy jakie można dostać tym budżecie. Czas reakcji nie odbiegał od norm. A resztę technologii odrzuciłem, gdyż stwierdziłem, że nie będę dopłacał do takich wtórnych rzeczy. Benqu ma system ochrony oczu więc to dla niego jakiś dodatkowy plus. O ostatecznej cenie zadecydowało to, że monitorek mi się po prostu wizualnie spodobał i cena była najniższa z możliwych. Nie wiem co takie dell, czy jiyamy mogą zaoferować, aby w takim kontekście przebić benqu... raczej każą sobie dopłacać nie wiadomo za co.

 

Nie zawiodłem się. Wykonanie i wygląd jak na mój gust bardzo dobre. Elegancja-francja jak na to mówią. W kwestii obrazu ciężko mi powiedzieć coś obiektywnego i rzetelnego. Mogę powiedzieć tylko, że subiektywnie jest z obrazem wszystko OK - "jak trzeba" można powiedzieć. Lepiej niż na starym monitorze, choć korzystając z integry i5 ciężko stwierdzić na ile ta różnica jest dobra. W każdym razie obraz pozostaje ostry, a jego lepszość mógłbym okeręlić jako jako ostrość, wyrazistość.

 

Nie mam zbyt wielu porównań. Lecz dla mnie różnice między monitorami nie są chyba tak istotne jak się o nich mówi. Żeby coś stwierdzi, trzeba byłoby zacząć kontemplować jakiś element obrazu i porównywać łeb w łeb. Lecz czy jest sens taki? Nie, po prostu siadam i korzystam.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL