Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Chłodzenie do Gladiusa M35

chłodzenie silentiumpc m35 120mm 140mm

Najlepsza odpowiedź Green-Ivan , 25 maj 2017 - 03:58

Z bardzo wydajnych wentylatorów masz jeszcze do wyboru enermaxa magma 120mm lub aab silent jet fan 12.
Jednak nie są to ciche wentylatory coś za coś. Zawsze można je zbić z obrotów magma ma na wirniku regulator obrotów. Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 liquid

liquid

Advanced Member

• Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 25 maj 2017 - 03:52

Cześć Wszystkim

zastanawiam się nad zakupem dodatkowego chłodzenia do komputera. Aczkolwiek jestem w tym wypadku kompletnym laikiem, celem po prostu jest zadbanie o świetne chłodzenie i wykorzystanie dodatkowych możliwości montażu w obudowie. Też pytanie mam czy istnieją pewne ograniczenia względem kompatybilności samych modeli względem posiadanego zestawu.

Jednostka :

• SilentiumPC Gladius M35
  • Sharkoon WPM600 Bronze 600W 80Plus Bronze
  • MSI Z170A-G43 PLUS
  • Sapphire AMD Radeon R9 380 NITRO OC 4GB
  • SSD Plextor M5S 256
  • CPU SilentiumPC Fortis 3

W M35 mam fabrycznie dodane dwa wiatraki Sigma PRO 120mm z czego tylni mi padł. W związku z tym wstępnie planuje zakup trzech 120 oraz dwóch 140 bądź piątki 120mm. Kultura pracy mnie nie interesuje czy kwestie wyglądu, jedynie wydajność oraz dobrze zachowany stosunek ceny do jakości. Dlatego szukając opierałem się o informacji dotyczącej prędkości obrotowej oraz przepływu powietrza. 

Rozważane modele 

Też z drugiej strony z braku niewiedzy mam pytanie na ile praktyczne jest wpakowanie do granic możliwości wiatraków do obudowy, czy nie korzystniej dla samych podzespołów będzie kupno mniejsze ilości ale przy tym zapewniającą lepszą cyrkulację powietrza? 

Pozdr

Użytkownik liquid edytował ten post 25 maj 2017 - 03:55

#2 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 25 maj 2017 - 03:58   Najlepsza odpowiedź

Z bardzo wydajnych wentylatorów masz jeszcze do wyboru enermaxa magma 120mm lub aab silent jet fan 12.
Jednak nie są to ciche wentylatory coś za coś. Zawsze można je zbić z obrotów magma ma na wirniku regulator obrotów.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!

"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō

#3 liquid

liquid

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 25 maj 2017 - 04:14

Jednak nie są to ciche wentylatory coś za coś. Zawsze można je zbić z obrotów magma ma na wirniku regulator obrotów.

Dzięki. Pierwszy raz widzę ten model, aczkolwiek jest wydajniejszy od CM. Mam tylko jedno pytanie co do kompatybilności, mam na myśli to jest możliwa sytuacja gdzie mogę jedynie podłączyć dodatkowe dwa wentylatory np z powodu ograniczeń płyty głównej? Czy jest to jedynie kwestia pinów?

edit: odwołując się do kwestii samej ilości wentylatorów wnioskując po tym artykule mógłbym się skusić na wykorzystanie każdego miejsca w obudowie. Rzecz w tym, czy mi uciągnie to sama konstrukcja jaką posiadam

chłodzenie.net

Użytkownik liquid edytował ten post 25 maj 2017 - 04:25

#4 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 25 maj 2017 - 05:08

Spokojnie jak rozbudujesz system cyrkulacji według schematów z chłodzenie.net to wszystko powinno być w jak najlepszym porządku. 

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!

"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō

#5 liquid

liquid

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 26 maj 2017 - 09:03

Dziękuje za pomoc. Zdecydowałem się na Enermaxy po dobrej cenie także czekam na przesyłkę ;) 

#6 liquid

liquid

Advanced Member

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 11 czerwiec 2017 - 07:34

Finalnie wiatraczki trafiły. Siedzą w obudowie także jestem już wstępnie zadowolony ;)

Aczkolwiek mam pytanie co do ich podłączenia.

Możliwości podłączenia :

• MOBO 4Pinowe 2xCPUFAN z czego jeden zajęty + 3xSYSFAN z czego jeden praktycznie niedostępny przez kartę graficzną
  • Obudowa Panel Sterujący PWM gdzie poprzez Molex podłączony do zasilacza idą 2x3Pinowe wejścia

Wentylatory :

• 3Pinowy PWM - który jest aktualnie podpięty pod mini panel sterujący
  • 4x4Pinowe PWM - dwa nieaktywne, jeden podpięty pod CPUFAN drugi pod SYSFAN

Zastanawiam się nad możliwością podłączenia tych czterech 4pinowych do mini panelu sterującego w obudowie na zasadzie podobnej wtyczki Molex z tym, że z wejściami 4x4Pinowymi i tutaj moje pytanie czy może to wypalić tak abym mógł sterować nimi poprzez ten panel. Ten 3Pinowy za pomocą przejściówki bym podpiął pod płytę CPU FAN tak aby zgrywał się z podpiętym już wiatrakiem od chłodzenia CPU ( jest to po prostu tylni wiatrak tuż za chłodzeniem CPU)

Czy to może wypalić korzystając z takiego rozwiązania?

Rozgałęziacz molex 

ps. czy istnieje możliwość spalenia płyty głównej jak podłączymy do niej sporą ilość wentylatorów na zasadzie ww rozgałęziacza? 

pozdr

Użytkownik liquid edytował ten post 11 czerwiec 2017 - 07:38

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: chłodzenie, silentiumpc, m35, 120mm, 140mm

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL