Jump to content

  •         

Photo

Karta dźwiękowa do Microlab 6c


  • This topic is locked This topic is locked
14 replies to this topic

#1 Kilom

Kilom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 34 posts

Posted 23 May 2017 - 09:19 PM

Cześć, na wstępie chciałbym się Was zapytać, czy jest w ogóle sens kupowania karty dźwiękowej do głośników Microlab Solo 6c? Czy poprawi ona znacząco jakość dźwięku, bassy? Bo jak rozumiem głośności nie da się "poprawić"?

Konkrety: na oku mam jak na razie jeden typ Audiotrak Prodigy Cube. Słyszałem o niej same pozytywy, jednak jest dość droga. Czy znalazłaby się dla niej jakaś tańsza alternatywa?

Bardziej zależy mi na karcie zewnętrznej. Tak poza tematem to rzeczywiście te zewnętrzne karty grają gorzej od wewnętrznych? Bo właśnie wolałbym tą pierwszą, gdyż głośniki nie stoją cały czas przy komputerze.



#2 Ren

Ren

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 301 posts

Posted 23 May 2017 - 10:39 PM

Pochwal sie jaką masz płytę główną, bo sie może okazać, że nie ma co kombinować. A głośników tanio nie poprawisz, bo są to bardzo dobre.  



#3 Kilom

Kilom

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 posts

Posted 23 May 2017 - 10:47 PM

Msi H97 PC Mate s1150



#4 Ren

Ren

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 301 posts

Posted 24 May 2017 - 07:12 AM

Jak 300 PLN za drogo, to za około 200 masz Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro (USB). Chociaż w tej sytuacji zrezygnował bym z zewnętrznej i wsadził do kompa np. Asus Xonar DGX. Nie opieraj się tylko na mojej opinii znawcą kart muzycznych nie jestem. 



#5 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9220 posts

Posted 24 May 2017 - 11:29 AM

Basu nie dodasz do dźwięku przez wymianę karty dźwiękowej jedynie przez korekcję barwy dźwięku. W normalnym utworzę będzie tyle basu ile przewidział autor utworu. Nie mniej i nie więcej jedyne co odczujesz, że jeśli masz pliki audio niskiej jakości może się okazać, że nadają się one na śmietnik nie do słuchania.
Jedyna karta zewnętrzna warta uwagi do 200zł to Maya U5, później jest Cube i SMSL M2.
To wszytko z zewnętrznych co jest warte wspomnienia.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#6 MrBrainwash

MrBrainwash

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 36 posts

Posted 25 May 2017 - 12:19 PM

Dokładnie, źródło to zmiany kosmetyczne (niekiedy warte swojej ceny). Też mam u siebie płytę H97 z s1150 i dla przeciętnego użytkownika jest ok.

 

 

Jedyna karta zewnętrzna warta uwagi do 200zł to Maya U5, później jest Cube i SMSL M2.
To wszytko z zewnętrznych co jest warte wspomnienia.

Dokładnie. Choć ściągając zza granicy można byłoby coś jeszcze w to wliczyć. Lub znaleźć jakieś fiio w dobrej cenie.

 

Jeśli chodzi o bas - to najważniejsza jest akustyka. W tym temacie nie mam dużego doświadczenia, ale sam doświadczałem kolosalnych zmian w ilości i jakości basu. Chyba podstawowy najprostszy sposób to pudełka po pizzy pod głośniki. :D Pokombinuj z ustawieniem głośników.



#7 Kilom

Kilom

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 posts

Posted 25 May 2017 - 05:41 PM

Dokładnie, źródło to zmiany kosmetyczne (niekiedy warte swojej ceny). Też mam u siebie płytę H97 z s1150 i dla przeciętnego użytkownika jest ok.

Jako iż jestem takim przeciętnym użytkownikiem i nie wymagam dużo co do jakości dźwięku, to zastanawiam się nad odpuszczeniem sobie owej dźwiękówki. Jednak powiedzmy, że byłbym w stanie wystawić kasę na Cube - czy różnica w jakości dźwięku byłaby spora, czy przeciętny użytkownik głośników odczuł by zmianę? Sorki, że tak mieszam :D



#8 MrBrainwash

MrBrainwash

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 36 posts

Posted 25 May 2017 - 08:06 PM

Jako iż jestem takim przeciętnym użytkownikiem i nie wymagam dużo co do jakości dźwięku, to zastanawiam się nad odpuszczeniem sobie owej dźwiękówki. Jednak powiedzmy, że byłbym w stanie wystawić kasę na Cube - czy różnica w jakości dźwięku byłaby spora, czy przeciętny użytkownik głośników odczuł by zmianę? Sorki, że tak mieszam :D

 

Ja jestem słuchawkowcem... Mam głośniki i kolumny, ale korzystam sporadycznie, słyszę różnice, ale jest tyle czynników wpływających na odbiór dźwięku, że nie chcę się wypowiadać w zakresie przez Ciebie poruszonym. Po za tym Prodiqy Cube miałem na testach wiele lat temu, nie pamiętam na jakim poziomie grał i jak go można porównać do integry czy innych opcji. Pamiętam, że na głośnikach wrażenia na mnie nie zrobił. Już prędzej jako neutralny/jasny amp do słuchawek bym go widział... 

 

Sam korzystałem kiedyś np. z takiego cuda http://audiowash.blo...nweter-usb.html Puściłem też kilka takich zabawek w świat. Wysłałem do jednego znajomego internetowego, który potrzebował tak jak Ty źródła do głośników i do słuchawek beyerdynamic custome one. Miał jakieś źródło dźwięku ale jakieś tanie, słabe, już nie pamiętam co to było. Był zadowolony z zakupu, opisał zmianę na plus w dynamice i czystości dźwięku. Zaczął słyszeć warstwy które nie były wyszczególnione na jego źródle.



#9 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9220 posts

Posted 26 May 2017 - 02:12 PM

Kilom odczujesz różnice karty zintegrowane w płytę główną są wyjątkowo marnej jakości.
Na integrz żadne głośniki czy słuchawki nie pokażą swojego pełnego potencjału.

Edited by Green-Ivan, 26 May 2017 - 02:13 PM.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#10 Kilom

Kilom

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 posts

Posted 26 May 2017 - 05:46 PM

W takim razie na dniach zamawiam tego Cuba :) Dzięki za pomoc.



#11 MrBrainwash

MrBrainwash

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 36 posts

Posted 27 May 2017 - 10:54 AM

W kręgu audiofanów krąży powiedzenie, że... cena nie gra. Po prostu w integrach i tanich produktach mało kto się przykłada do stworzenia czegoś dobrze grającego. Ale są wyjątki, lub pozytywne wypadki przy pracy.Nie można powiedzieć o audio, że technika poszła na przód. To za dużo powiedziane. Jednak parametry i wielkość części elektronicznych do audio się znacznie poprawiły i stały się tanie w produkcji masowej co wpływa na ostateczną cenę urządzeń audio. Dlatego dziś już moźna trafić na dobrze grające integry, a w każdym razie ich jakość jest znacznie lepsza niż tych z przed kilku lat.

Mówi się też, że nie gra jedno urządzenie tylko cały tor. Znam słuchawki, które bardzo dobrze grają z takich właśnie integr lub nawet takie co grają lepiej z takich integr niż ze sprzętów audiofilskich za niemałe pieniądze. Wszystko zależy jakiej klasy sprzęty ze sobą zestawiamy i jak je dobieramy.

Zatem, żeby wiedzieć co gra dobrze i na ile to trzeba mieć i wiedzę i doświadczenie i orientacje. W akademiu kiedyś kolega miał kolumny samoszielnie zrobione. Z integry grały jako tako, a po podpięciu mojego odtwarzarza mp3 sony x1050, który to był na tamte czas najwyższym modelem to różnica na plus była bardzo widoczna.

Czasem znajdzie się po prostu połączenie synergiczne. Jednak w sprzętaxh poprawnie grających nie modelujących dźwięku różnice powinny być dość małe, jeśli w ogóle wyczuwalne... Wszystkim też polecam zrobienie sobie ślepych testów, można się zdziwić na temat tego co właściwie słyszymy. :)

#12 MrBrainwash

MrBrainwash

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 36 posts

Posted 29 May 2017 - 06:39 PM

Szukajcie a znajdziecie. Jak szukasz czegoś budżetowego to tu masz taki podstawowy ale zgarniający dobre opinie interfejs audio (przy okazji możesz sobie zrobić mini studio nagraniowe ;) ).

 

nowy interfejs Behringer UMC22 - teraz 40 eur, po rabacie i zmianie VATu 30 z groszami

https://www.amazon.d.../dp/B00FFIGZF6/

a tu rabat

 



#13 Krychas

Krychas

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 51 posts

Posted 27 June 2017 - 03:04 PM

Witam ponownie. Kartę mam już u siebie, natomiast wystąpił pewien problem. System nie wykrywa urządzenia. Na laptopie tak samo. Podłączone USB do kompa i RCA do głośników. Cały czas cisza. Wysyłać na gwarancję?



#14 bl4d3pl

bl4d3pl

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1387 posts

Posted 27 June 2017 - 08:57 PM

Nie widzę tutaj Twoich postów chyba, że masz multi

Wejdź w menadżerze urządzeń -> Kontrolery, dźwięku, wideo i gier jest tam ProDigy Cube?



#15 Kilom

Kilom

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 posts

Posted 28 June 2017 - 11:02 AM

Kiedyś nie dostawałem maila z odzyskaniem danych, więc założyłem nowe konto, a teraz mam te same hasła i przez przypadek zalogowałem się na te drugie.

Wracając do karty, to wczoraj miałem informacje, że nie zmigrowano urządzenia. Dzisiaj wszystko podłączyłem od nowa i niby sterowniki się zainstalowały, ale dalej nic nie grało. Okazało się, że system domyślnie ustawił odtwarzanie na monitor(?). Zmieniłem na Prodigy Cube i teraz wszystko hula. Sama karta jest świetna i czuć sporą różnicę. Nie wiem czemu system tak ustawił, ale ważne, że działa. Dzięki wszystkim za pomoc. Temat można zamknąć :)






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL