Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Dysk SSD dla komputera

dysk ssd

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mihoko

Mihoko

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 25 kwietnia 2017 - 03:33

Witam.

 

Zarejestrowałem się na forum, gdyż stwierdziłem, że sam nie posiadam wystarczających informacji umożliwiających mi samodzielne kupno i zmianę dysku na SSD, a informatyk odpowiedzialny za obsługę komputera... najprościej to ujmując zdziera kasę. Bardzo bym prosił o pomoc w doradzeniu dysku SSD na potrzeby komputera do gier - przedział cenowy maksymalnie do 500zł. Dysk zmieniam, gdyż już jakiś czas temu stary HDD przeżywał swoje ostatnie tchnienie, jednakże oddany do wcześniej wspomnianego informatyka cudownie odżył, lecz nigdy nie odzyskał swoich cudownych właściwości okazjonalnie wyłączając się lub też był po prostu nie do wykrycia przez komputer. Mój system osadzony jest na dysku SSD ADATA SP600 ATA. Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć czy zmiana dysku nie pociągałaby za sobą ewentualnej zmiany zasilacza? Z góry przepraszam za nieznajomość z tutejszymi zwyczajami i bardzo dziękuję za pomoc!

 

Mój system:

Windows 10 64bit

Nvidia Geforce 670GTX

Intel i7-3770K

8GB pamięci RAM

Zasilacz: Chieftec GPS-600A8



#2 valocho

valocho

    Entuzjasta

  • Użytkownik
  • 253 postów

Napisano 26 kwietnia 2017 - 06:30

SSD pobiera znikome ilości prądu więc zasilacz na pewno zostaje i wystarczy, sam mogę polecić Cruciala BX100, ogólnie szukaj dysków na kościach MLC - dłuższa żywotność, większe prędkości na zapełnionym dysku, lub 3D NAND/ V NAND - jeśli zależy Ci na większej ilości pamięci za niższą cenę.


| Filmowanie, animacje, efekty specjalne i inne takie. | AAE CS5, PS CS5, AU CS5.5, SV Pro 12, C4D Studio R12, Blackmagic Fusion 7.5 | 550D (BMPCC niedługo), obiektywy, lampy, filtry, rig, blendy i inne takie |


#3 Jaro070

Jaro070

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 26 kwietnia 2017 - 01:19

GOODRAM Iridium Pro 240 GB albo ADATA SU900 256 GB. GOODRAM tańszy i ma lepszy kontroler.

Crucial MX100 256 GB | Transcend SSD340 128 GB | Crucial BX300 240 GB | moweek M41 60 GB | polecanelaptopy.wordpress.com




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dysk ssd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL