Jump to content

  •         

Photo

Klawiatura mechaniczna do 500 zł


15 replies to this topic

#1 Flowek

Flowek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 posts

Posted 21 April 2017 - 05:39 PM

Cześć, poszukuję klawiatury mechanicznej do gry w LoL'a (!), Battlefielda jak i zwykłego, codziennego użytku. Budżet oczywiście troszeczkę może przekroczyć w/w kwotę. Zależy mi aby była cicha oraz miała małe odstępy pomiędzy klawiszami - to przede wszystkim. Wiem, że jedno z drugim się wyklucza ale jednak może istnieje jakiś kompromis. Nie musi mieć podświetlenia, aczkolwiek nie będę też narzekał. I to właściwie tyle.

 

Z góry dzięki za propozycję.



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 21 April 2017 - 05:49 PM

cicha ? to tylko MX silent , aktualnie wyłącznie corsair strafe a to ponad 600zł , jak nie to niestety z charakterystyczną dla mechanika głośną pracą się musisz pogodzić ale też wtedy możesz mieć nawet i taniej klawiaturę , jaki chcesz układ ? z numpadem ? bez ? a może hybryda jak np Quickfire TK że masz zmienną strefę i wyłączasz numpad to masz strzałki i home , insert ITD , włączasz numpad i masz numpad :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Flowek

Flowek

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 89 posts

Posted 21 April 2017 - 06:01 PM

@_VeV_

 

Najlepiej jakby była z numpadem. Oglądałem tego Corsair'a - niestety 700 zł za klawiaturę to dla mnie za dużo.



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 21 April 2017 - 06:13 PM

jak chcesz podświetlenie to może quickfire ultimate od cooler mastera ? 

wiesz wogóle jakie przełączniki są dla ciebie ?

brown , blue , red , black?


jlzqhakr0o4c.jpg


#5 Flowek

Flowek

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 89 posts

Posted 21 April 2017 - 06:16 PM

@_VeV_

 

Niestety, nie. Jest to moja pierwsza klawiatura i nie wiem jakie przełączniki byłyby dla mnie dobre po przesiadce z membranowej. Z tego co wyczytałem to chyba najbardziej optymalne są Cherry RED oraz Blue. Jednak tak jak mówiłem, głównie gram w League of Legends, okazyjnie oczywiście w jakieś FPS'y no i gram na bieżąco w najnowsze produkcję, które wychodzą. Poza tym, sporo piszę więc klawiatura musi mieć dobrą kulturę pracy.


Edited by Flowek, 21 April 2017 - 06:21 PM.


#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 21 April 2017 - 06:24 PM

najprzyjemniejszy klik mają blue ale są głośne  , redy na duże łapy się nie nadają bo są za lekkie , browny mają klik między blue a redami a blacki to twarde redy . pasuje byś poczytał sobie o przełącznikach . 

Blue jestem pewny że się nie zawiedziesz ale nie będą ciche .Blacki będą cichsze ale są na ciężkie łapy , jak masz lekkie dłonie to mogą denerwować . Redy odwrotnie . Browny to kompromis .


jlzqhakr0o4c.jpg


#7 Flowek

Flowek

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 89 posts

Posted 21 April 2017 - 06:25 PM

@_VeV_

 

Czyli co proponujesz, tą klawiaturę od CM z przełącznikami Blue?



#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 21 April 2017 - 06:30 PM

no jeżeli ci pasi to fajna opcja , jeżeli nie to szukamy dalej :]

ale określ czy lubisz przełączniki z dużym oporem , ciężkie w stylu maszyny do pisania bo może by ci genesis rx75 podpasił ale tam są naprawdę ciężkie klawisze i to nie dla każdego .


jlzqhakr0o4c.jpg


#9 Flowek

Flowek

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 89 posts

Posted 21 April 2017 - 06:32 PM

@_VeV_

 

Nie, nie - przesiadając się z membranowej jestem przyzwyczajony do niskiego profilu klawiszy jak i skoku, klawisze nie mogą mieć dużego oporu.



#10 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 21 April 2017 - 06:36 PM

no to blue , brown ... redy są bardzo lekkie i mogą cię denerwować i powodować przypadkowe kliknięcia , ale po niskim profilu może i byś się przyzwyczaił .

na blue i brownach masz sporo opcji do tych 500zł to poszukaj co ci pasi i popytaj bo niektóre klawiatury znam a o innych słyszałem opinie :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#11 Flowek

Flowek

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 89 posts

Posted 21 April 2017 - 06:37 PM

@_VeV_

 

Dobra. W każdym bądź razie, co w tej sytuacji możesz mi polecić?



#12 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 21 April 2017 - 06:52 PM

quickfire ultimate , masterkeys pro L , fnatik rush , ozone strike PRO , hyperX alloy i strafe od corsair ale nie na MX silent bo ta jest droższa . to do 500zł masz do wyboru głownie . Możesz też wziąć taniego tracera gamezone iluminato ale pwenie wyłączysz mu podświetlenie bo będzie cię wkurzać bo zrobili wielokolorowe - zobacz sobie sam w jego recce jakiejś .Napewno klawiatur na przełacznikach kalih należy unikać , tak samo jak tych od razera bo większosć modeli ma switche jeszcze wykonane przez kaliha :[ 

@Flowek


jlzqhakr0o4c.jpg


#13 Flowek

Flowek

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 89 posts

Posted 21 April 2017 - 09:27 PM

@_VeV_

 

Okej, wybór padł na Ozon Strike Pro na niebieskich przełącznikach. Podobała mi się też ta CM Storm jednak wyczytałem gdzieś w opiniach że jest dość wysoka i dodatkowo bez podkładki na nadgarstek, więc wybór był oczywisty.



#14 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 21 April 2017 - 09:43 PM

@Flowek wysokie są wszystkie mechaniki praktycznie xD . a podkładka ? podałem różne więc co kto lubi , mi podkładki nie trzeba .


jlzqhakr0o4c.jpg


#15 Flowek

Flowek

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 89 posts

Posted 21 April 2017 - 09:54 PM

@_VeV_

 

Chodzi ci o podkładkę dla myszki? :sMam tego średniej wielkości Steelseries'a, który zupełnie wystarcza. Poza tym,

nie ma już problemu jeśli chodzi o tą podkładkę pod nadgarstek przy Ozon'ie.



#16 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 21 April 2017 - 09:56 PM

@Flowek no o tą ozona xD . gratuluje zakupu , podziel się za jakiś czas opinią na  PW :]


jlzqhakr0o4c.jpg




Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL