Jump to content

  •         

Photo

Zestaw za [5000] przeznaczony do [gamedev (blender, Unity,UE4), gier] dla [sadaleus] - ryzen

ryzen amd am4 zestaw 5000 gamedev indie blender unity ue4

1 reply to this topic

#1 sadaleus

sadaleus

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 19 posts

Posted 16 April 2017 - 09:53 PM

Cześć widzowie Blacka :D chcę zmienić swojego ośmiolatka na nowszy model i liczę na to, że mi chociaż trochę pomożecie :heart:

 

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 5000 nowych polskich złotych (jeżeli trzeba to dołożę jakieś 300 zł)

*Wymagania oraz zastosowanie -  Soft 3d, 2d, silniki gier i gry chcę zająć się indie gamedev'em, wizualizacją np. wnętrz, no i sobie pograć komfortowo, ale nie zależy mi na topowych fps. Planuję rozbudowę, stąd m.in. obudowa wydawałoby się lekko na wyrost (no i strasznie mi ona się podoba)

*Natywna rozdzielczość monitora - 1600x1050 60Hz - Samsung SyncMaster T220

*Których podzespołów potrzebuje cała platforma poza dyskiem HDD, dvd i peryferiami

*Czy planujesz podkręcanie? - tak, lekkie OC nieprowadzące do znacznej degradacji procka. OC chciałbym na poziomie 3.7-3.8GHz napięcie poniżej 1.4V (no ale to już zależy od loterii :D)

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - (cały komputer na którym siedzę - AMD Phenom X4 955, Sapphire 4890 vapor-X, HDD WD Black 1TB 7200RPM w Cooler Master Elite 330)

*Własna propozycja zestawu komputerowego - https://www.morele.n...ry/info/EB21vN/

 

Proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na dwie nurtujące mnie kwestie:

 

1.Zastanawiam się nad MOBO - ASUS Prime X370 PRO dla lepszej sekcji zasilania pod overclocking (bo z tego co wiem to częstym problemem są temperatury VRM), ale słabą stroną tej płyty jest kompatybilność z szybszym ramem (skutkuje to obniżeniem prędkości). Może lepiej wybrać jakiegoś MSI Tomahawk'a, z gorszymi VRM ale z obsługą szybszych ram. Albo coś z ASRock, nie wiem i w szczególności liczę na pomoc w doborze odpowiedniej płyty głównej. Wspomnę jeszcze, że ma wyjść MSI B350 Gaming Pro Carbon - mobas z Realtek ALC1220, Intel I211-AT i przystępną sekcją zasilania, ale kiedy to ma wyjść - nie mam pojęcia.

 

2.Czy PSU starczy gdybym chciał tam wpakować dodatkowe wentylatory, SSD oraz dodatkowego twardziela?

 

W zestawie jeszcze jest kwestia karty graficznej, 18ego kwietnia wychodzą refreshe serii RX 400, czekamy na benchmarki ale raczej skłaniam się ku RX 400 lub RX 500.

Dlaczego nie Nvidia? Naprawdę chciałbym ale nigdy nie miałem ich kart i jestem sceptycznie nastawiony do ich cyklu wydawniczego i stosunkowo krótkiego wsparcia.

Dlaczego nie Intel? Ze względu na ceny, 6 jajek Intela jest dużo droższe. Intel to taki Mercedes wśród procków ale ja jestem początkujący w sofcie wyżej podanym i jeszcze nie potrzebuję profesjonalnego sprzętu z najwyższej polki do poważnej pracy. Szukam czegoś pomiędzy dla...indie developera/hobbistycznego tworzenia w 3d.

 

Proszę o Wasze rady, zapraszam do merytorycznej dyskusji.


Edited by sadaleus, 16 April 2017 - 10:00 PM.

Jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie


#2 szajbus1-3

szajbus1-3

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 453 posts

Posted 17 April 2017 - 02:24 PM

Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W

Pamięć HyperX Savage DDR4 2x8GB

+

ryzen 1700

 

a na karte trochę zaczekaj bo już niedługo premiera nowych rx580/570





Reply to this topic



  



Also tagged with one or more of these keywords: ryzen, amd, am4, zestaw, 5000, gamedev, indie, blender, unity, ue4

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL