Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Zmiana koloru ramu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 alor23

alor23

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 469 postów

Napisano 15 kwiecień 2017 - 01:04

Jak w temacie zakupiłem jakiś czas temu ram srebrny ponieważ nie posiadali czerwonego a nie chciałem już czekać.

Jak mógł bym zmienić kolor tego ramu na czerwony w odwracalny sposób jak bym kiedyś sprzedawał ten ram? Myślałem nad jakimiś foliami do oklejania samochodu lub coś podobnego jak myślicie da rade i czy jest to bezpieczne dla ramu?

#2 Luxanna

Luxanna

krulofa

• Użytkownik
  • 470 postów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 04:13

Jeśli masz radiator, to teoretycznie wszystko powinno być bezpieczne (dopóki modujesz radiator, ofc) - ot, wtedy powinieneś skręcić ramy, aby w razie czego nie grzały się tak bardzo (przy czym ddr4 nie są jakoś strasznie ciepłe, dopóki dopóty nie przekroczy się granicy 3k MHz). IMO najlepiej to zrobić farbą i sprzedać pomalowane, ewentualnie bawić  się w plastidip (taka guma w spraju używana do malowania aut, którą można ściągnąć po aplikacji), aczkolwiek podobno nie nadaje sie to do sprzetu komputerowego (a przynajmniej tak twierdzi czesc spolecznosci moderow, druga czesc mysli na odwrot i jakby to powiedziec - ile ludzi, tyle opini).

Użytkownik Luxanna edytował ten post 16 kwiecień 2017 - 04:15

Zawsze wierny swojej pięknej, wspaniałej, zaradnej, oświeconej, niezastąpionej, pomysłowej, kreatywnej, wdzięcznej, kulturalnej i ogólnie rzecz biorąc - perfekcyjnej pani. <3 

k2PCD6P.png

Spoiler

Audio: 

Spoiler

#3 alor23

alor23

Dużo pisze

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 469 postów

Napisano 04 maj 2017 - 03:39

Żeby nie robić nowego temtu napisze tutaj.

Czy mogę sobie przerobić wtyczkę do zasilania wentylatora na wtyczke do podłączenia sterownika rgb takiego jak tutaj https://leduj.pl/min...-radiowy-tlar17 ?

Póki co posiadam zrobione ledy jedno kolorowe z kabla do wentylatora i działa już kilka lat. Teraz potrzebował bym zrobić prawdopodobnie wtyczkę molex do takiej wtyczki http://allegro.pl/wt...5409653901.html

Będzie to działało bo to już trochę poważniejsza konstrukcja niż prostych ledów jedno kolorowych?

#4 Ren

Ren

Forumowicz

• Użytkownik
  • 201 postów

Napisano 23 maj 2017 - 05:50

Nie jest istotne gdzie to podłączysz. Ważne jest aby źródło zasilania miało odpowiednie napięcie i natężenie. Napięcie to około 12V, Natężeni zależy od tego jakie i ile leadów chcesz podłączyć. Trzeba to policzyć koniecznie, bo przez ten serownik też więcej nie możesz przepuścić bo na pewno będzie szwankował albo sie trwale uszkodzi.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL