Jump to content

  •         

Photo

Wydajność GTX 780 względem nowszych konstrukcji


76 replies to this topic

#51 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 19 April 2017 - 01:01 PM

@marek7536 no i co z tego jak będą znacznie droższe ... dla ludzi co biorą kartę na 2 lata będą fajną opcją ale jak ktoś będzie chciał kartę na dłużej to raczej ich brać nie powinien .


jlzqhakr0o4c.jpg


#52 marek7536

marek7536

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 357 posts

Posted 19 April 2017 - 01:28 PM

@_VeV_ czyli odświeżony Gtx 1060 będzie odrabiał straty do Rx 480 czy nie?


CPU: i5 4690k 4,5GHZ Bq Dark Rock 2
GPU: Zotac Gtx 1070Ti Mini 8GB
RAM: Kingston HyperX 16GB 2400 Cl11
MOBO: Msi Z97 G 43
SSD: Samsung 860 Evo 500GB
HDD: Samsung F3 hd103sj 1TB
PSU: Evga G2 550W
CASE:Gelid DarkForce
Mobile: SGS 9+ 64Gb
Laptop:Lenovo 100-15ibd

#53 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 19 April 2017 - 01:32 PM

@marek7536 w dx11 napewno , w dx12 i vulcanie nigdy w życiu bo tam chodzi o brak pełnego wsparcia w kartach nvidii do tej pory a radeony wszystkie na GCN mają wsparcie sprzętowe nawet taka np hd7770 a gtx1060 nie xD

Na 2 lata się nada , potem skończy się wsparcie , i dojdzie przewaga rx480 czyli 8gb Vram oraz coraz bardziej vulcan i dx12 się będą rozwiajać a dx11 powoli umiera już xD .

Także jest jak jest , na dłuższą metę karty NVidii się nie sprawdzają :[

Spoiler

Spoiler


Edited by FG42, 19 April 2017 - 01:41 PM.

jlzqhakr0o4c.jpg


#54 DarkRaven666

DarkRaven666

    Smutny Czołgista

  • Użytkownik
  • 477 posts

Posted 19 April 2017 - 01:50 PM

>Sugerowanie się nierzetelnymi testami Liptona i kłamstwami morele.tv

I nie, HD 7xxx nie mają wsparcia. Już nie. AMD odcięło wsparcie dla HD 7xxx i wybranych R9 2xx opartych na tych samych chipach, co HD 7xxx.
Oczywiście bez słowa wyjaśnienia. :)


Edited by DarkRaven666, 19 April 2017 - 01:51 PM.

Spoiler
 
To ja, to ja - wcielenia zła. Bunt próżny trud, co każę rób...

#55 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 19 April 2017 - 02:02 PM

@ DarkRaven666 mają znacznie większe wsparcie niż ci się wydaje xD

Wmawiaj sobie że są nie rzetelne a przynajmniej tego z 760 i 280 jestem 100% pewny bo 760 miałem i to nie dawno a 280 znam bardzo dobrze ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#56 DarkRaven666

DarkRaven666

    Smutny Czołgista

  • Użytkownik
  • 477 posts

Posted 19 April 2017 - 02:56 PM

"Mają znacznie większe wsparcie, niż Ci się wydaje"

Nie, nie mają żadnego wsparcia. Na nowych sterownikach DX12 i Async compute NIE działa. Wbij sobie to do tej główki a nie siejesz jakieś bzdury. :)


Spoiler
 
To ja, to ja - wcielenia zła. Bunt próżny trud, co każę rób...

#57 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 19 April 2017 - 03:02 PM

@ DarkRaven666 DX12 to nie tylko async i ty wbij to sobie do głowy :}


jlzqhakr0o4c.jpg


#58 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4928 posts

Posted 19 April 2017 - 03:30 PM

A ja mam hd7850 i powiem ze jak sprawdzałem z gtx 660 tohd7850 przegrywa jednak w nowych grach .takze dziwna sprawa z tym ubijaniem .Co innego ze łatwo to zrobic sterami bo navidia ma z 5 zegarów albo i wiecej i nawet tego nie zauwazysz a inny preset na rózne grafy to u nich standard .Wystarczy popatrzec na ten filmik .

 

Spoiler

No nie chciałbym tego laptopowego geforca xD


FG42 (19 April 2017 - 05:02 PM):
Wstawiłem filmik w spoiler.

Edited by FG42, 19 April 2017 - 05:01 PM.


#59 DarkRaven666

DarkRaven666

    Smutny Czołgista

  • Użytkownik
  • 477 posts

Posted 19 April 2017 - 03:45 PM

NIE. :)
Async compute i DX12 FEATURE LEVEL 12_0 NIE DZIAŁAJĄ na kartach GCN 1.0 i było to udowodnione. Przykłady? Proszę:

http://www.eurogamer...rectx-12-raport
https://ithardware.p...ienia-1425.html
- http://twojepc.pl/ne...ub-nowszym.html

Połowę google'a mogę Ci tu wkleić, ale i tak do Ciebie nie trafi jedna rzecz: Karty HD 7xxx działają na DX12 feature level 11_1 (czyt zwykłej protezie DX12) i jest to powiązane z utratą wsparcia Async Compute, czyli wbrew Twoim bredniom i przekonaniom bardzo ważnej funkcji zawartej w zbiorze funkcji DX12 API, co fizycznie na tych kartach jest możliwe i powinno działać, ale AMD bez słowa wyjaśnienia wyłączyło to w jednym z ostatnich release'ów sterowników. Gdyby nie to, nikt nie robiłby problemów, a sporo osób się o to ostro wkurzyło. Ale jak zwykle Ty wiesz lepiej a wszyscy inni są głupi. "280tkę znam bardzo dobrze" - widocznie nie znasz, skoro pleciesz takie dyrdymały. Miałeś kartę? Używałeś dłużej, niż dwie godziny? Nie? Więc z łaski swojej zamilcz i nie rozsiewaj tych bzdur. Myślisz, że dlaczego z taką ulgą pozbyłem się swojej sztuki mimo, że w większości tytułów zapewniała odpowiednią wydajność co do swojej ceny? Ano właśnie dlatego, że AMD wykastrowało tą kartę z tego, czym do niedawna jeszcze się na oficjalnym profilu przechwalało do granic przyzwoitości. No ale przecież "AMD przyszłościowe", "AMD wspierane w nieskończoność", "NIVIDJA ZUA". "Nvidia obniża wydajność sterownikami". A to właśnie AMD poniekąd obniżyło wydajność sterownikami. :) A skoro nie potrafisz się z tym pogodzić, to nie powinieneś się w ogóle w takich tematach udzielać i to nie dlatego, że gardzę Twoim fanboyskim podejściem, tylko dlatego, iż najzwyczajniej w świecie wprowadzasz ludzi w błąd.
Ty nie potrafisz uznać wyższości danego modelu nad innym. Ty po prostu masz zwykłe klapy na oczach z wielkim napisem AMD. A prawda jest taka, że Maxwell, pełny GM204, tym bardziej wykręcony do wysokich zegarów jest szybszy i będzie szybszy wszędzie tam, gdzie DX12 API nie jest zaimplementowane od podstaw, nie jako proteza. A takich gier jest ile? Sam sobie odpowiedz. 

Już nie wspominam o tym, że wielce dymu narobili tym DX12 w momencie, gdy zapowiadali "sumowanie VRAM" oraz łączenie kart graficznych AMD z Nvidią. A z tych obietnic oczywiście nic nie wyszło. I nie wyszłoby, bo Nvidia specjalnie zablokowała możliwość używania kart GeForce z kartami AMD długo przed zapowiedzią nowego API.
Do tego dochodzi padaczkowatość jedynego OS obsługującego API, którym się tak zasłaniasz, czyli DX12. Aktualnie wprowadza on więcej problemów, niż faktycznych poprawek. Jedyna nadzieja AMD w Vulkanie, bo tam faktycznie przyrost jest ogromny. +50 klatek na ustawieniach ultra w DOOM to nie jest mało. 

Co do osobistych wycieczek koleżki z 290X powiem tyle - Chłopcze, gdybyś Ty jeszcze widział przyrost mocy po OC takiej 980tki to byś inaczej śpiewał. A już te brednie, że RX 480 będzie szybszy od 1070... Nie wiem, co bierzesz, ale zmień dilera lub bierz połowę, proszę. :)

@HAL900 bo to jest, jak już wyżej napisałem, skutek tego, co AMD odwaliło ze sterownikami. DX12 na GCN 1.0 działa w trybie feature level 11_1, przez co takie HD 7xxx nie zyskuje tam NIC. 


Edited by DarkRaven666, 19 April 2017 - 03:52 PM.

Spoiler
 
To ja, to ja - wcielenia zła. Bunt próżny trud, co każę rób...

#60 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 19 April 2017 - 03:53 PM

@ DarkRaven666 to ty masz złośliwe i fanbojskie podejście , ale oczywiście "widzi źdźbło w cudzym oku a w swoim belki nie widzi" .

Żadnych klap nie mam , udaje się nvidii to chwalę , nie uda się to krytykuje , normalne podejście . dokładnie to samo z AMD . Jednak w przeciwieństwie do ciebie czasem myślę też perspektywicznie a nie tylko żyje dzisiaj :]

Sumowanie Vram byłoby super , ale masz rację że narazie tego nie ma i nie wiadomo czy wogóle będzie .

Padakowatość win 10 masz pełną rację , też mam już dość problemów z nim .

No vulcan faktycznie swoje robił , jak na gtx760 mi skutecznie obniżał FPS tak na rx470 prawie podwaja xD


Edited by _VeV_, 19 April 2017 - 03:53 PM.

jlzqhakr0o4c.jpg


#61 DarkRaven666

DarkRaven666

    Smutny Czołgista

  • Użytkownik
  • 477 posts

Posted 19 April 2017 - 04:05 PM

Powiem tak. Dosadność =/= złośliwość. To, że wypominam Ci dosadnie to, co Ty insynuujesz, to nie znaczy, że robię to złośliwie. A już na pewno nie robię tego dlatego, że jestem fanboyem. Czy fanboy Nvidii powiedziałby dobre słowo o Vulkan API i kartach, które tam sporo zyskują? 
Przyszłościowo można patrzeć dopiero jak masz pewnik, a nie "bo może będzie szybciej". Tak naprawdę nie wiesz czy będzie szybciej i o ile. Tak jak mi tutaj bodaj wypominano, że przesądzam, że RX5xx będą odgrzanymi kotletami, bo może wcale nie będą. Ja to info miałem trochę wcześniej, niż newsy pojawiły się na portalach i miałem 99% pewności, że to info jest prawdziwe, dlatego nim operowałem. 
Jak już Ci wyżej napisałem. GCN 1.0 straciły spory argument względem GeForce'ów - Async Compute. I nie wiesz tego, czy inne stare karty nie zostaną obcięte z tej funkcji. 
Skoro AMD zrobiło ten numer raz, to zrobi i drugi. A to wcale dobrze nie wróży jeśli chodzi o #pcmr, bo tańsze alternatywy dostaną kolejny gwóźdź do trumny. Nie wiesz, czy taka 290X nie dostanie niezapowiedzianej kastracji. To też jest dość stara karta. Dodatkowo jej premiera nie była jakimś super przełomem. Dążę tu do tego, że powoływanie się na "przyszłościowość" danej karty nie powinno być czymś, co decyduje o wyborze karty. Wbrew pozorom nie zarabiam kokosów i też nie wymieniam kart co generację. Keplera na przykład całkowicie przeskoczyłem. Ja na przykład biorę to, co jest wydajniejsze TERAZ, bo nie wiesz, czy za rok karta dostanie takiego boosta, żeby faktycznie opłacalniejszym zakupem był produkt czerwonych. 

A co do Keplera. Architektura miała swoje plusy, ale i swoje wady. Maxwell skutecznie go wyparł i bardzo dobrze, Kepler w 2017 roku ma jedynie sens przy Titanach Black i obliczeniach dual precision. W grach nie ma on najmniejszego sensu, aczkolwiek nadal w grach pod DX11 taka 780 Ti potrafi skopać 290tki. Jednak 290 JESZCZE ma Async Compute, co go plusuje w sensie zakupu. Ale do DX12 trzeba mieć Windows 10, czyli aktualnie padakę. 

Polecam Maxwelle, ponieważ naprawdę sporo zyskują po wykonaniu overclockingu. To chyba najwdzięczniejsza archi od NV jeśli o to chodzi. Przyrost klatek jest prawie liniowy względem zegara. Nie wiem, czy jest jeszcze jakaś architektura, która tak dobrze poddaje się OC. A do tego póki co AMD nie ma do zaoferowania zupełnie NIC, co mogłoby być szybsze w większości tytułów dostępnych na rynku od wykręconej wysoko GTX 980. 
Teraz tylko RX580 z lepszymi chipami może się z tym równać. Pamiętajmy, że DX12 i Vulkan to wciąż nisza tak naprawdę.


Edited by DarkRaven666, 19 April 2017 - 04:12 PM.

Spoiler
 
To ja, to ja - wcielenia zła. Bunt próżny trud, co każę rób...

#62 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 19 April 2017 - 04:14 PM

@ DarkRaven666 opcje są tylko 2 , albo fanbojem jesteś albo go udajesz ... takie wnioski można wyciągnąć z twoich wypowiedzi , pytałem nawet kilka osób bo sprawiłeś że się zacząłem zastanawiać ...

Wkońcu się wyjaśnie dlaczego to zrobili bo napewno nie z powodów biznesowych , zwyczajnie by im się to nie opłacało . A czy czasem nie r7 250\250x jest na gcn 1.0 ?

Jedyne w czym przełom zrobiły r9 290 i r9 290x to obniżyły porządnie ceny gtx780 i 780ti + powstał następca gtx480 pod względem "termalnym" heh

Kepler miał taką zaletę że nieźle się kręcił choć maxwel to  już wogoóle odleciał , prądu dużo nie żłopał ...W swoim czasie skusiłem się myśląc tak jak ty na TERAZ , po 3 latach obserwując jak coraz bardziej się do mojej 2 krotnie droższej karty zbliżają hd7850 znajomych i przeglądając różne artykuły zacząłem patrzeć bardziej perspektywicznie i widzę co jest ... GCN jest wspierane już latami , nie koniecznie najlepiej ale jest i mi to pasi . Wiadomo że jak będzie dużo słabsza karta to cudu raczej nie będzie ale jak kilka % wydajności mniej a jest duża szansa na większą przyszłościowość + często niższa cena to ja Biorę .


jlzqhakr0o4c.jpg


#63 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4864 posts

Posted 19 April 2017 - 09:04 PM

GCN jest wspierane już latami , nie koniecznie najlepiej ale jest i mi to pasi . Wiadomo że jak będzie dużo słabsza karta to cudu raczej nie będzie ale jak kilka % wydajności mniej a jest duża szansa na większą przyszłościowość + często niższa cena to ja Biorę .

Większej bzdury dawno nie czytałem. Jak jest wspierane? Tym, że z GCN 1.0 odcięto sterownikowo Async, a Warhammer nie bangla w trybie DX 12 na tych kartach? To jest to słynne wsparcie?

 

Jak się wali od 2011 tą samą architekturę z kosmetycznymi poprawkami, to trudno żeby jej nie wspierać. Zobaczymy co będzie po premierze Vega 10 i Vega 11. AMD to mała firma i, o ile taką Nvidię stać, by ładować kasę w architekturę wstecz, o tyle AMD zwyczajnie nie stać. I kropka. Nie wiem, czy pamiętasz, ale ja tak - co się stało z HD 6970 (VLIW4) po premierze HD 7970 (GCN 1.0). Odpowiem: poleciał 80% w dół, a wkrótce potem nie wydawano do niego w ogóle nowych wersji sterów. I babole, które były są tam do dzisiaj. Ba, część gier się na tej karcie w ogóle nie chciała uruchamiać.

 

Naturalną koleją rzeczy jest, że wysiłek optymalizacyjny idzie na najnowszą mikroarchi, jednakowoż Nvidia mimo wszystko Maxwella trzyma. Ot dorzucili mu chociażby Ansel. Ba, ostatnie Turf Effects dostał nawet Kepler. Jestem niezmiernie ciekaw, jak zachowają się Czerwoni po wydaniu czegoś jakkolwiek nowego. Bo póki co to mówimy tylko o odkopywaniu dziadka R9 290X. 


KRUL FORUMKA 


#64 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 19 April 2017 - 09:23 PM

@gtxxor ja też jestem bardzo ciekaw co będie po premierze następnej architektury ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#65 Makuta

Makuta

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 31 posts

Posted 21 April 2017 - 03:21 PM

Panowie pytanie takie mam warto kupić rx 570 ? Bo jakoś mi się ten gtx 1060 3gb nie widzi mi się nawet jak co 2 lata mam zamiar karty zmieniać. Prędzej mu się pamięć skończy niż rx'owi a mam zamiar po grać na nim te 2 lata xD

#66 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 21 April 2017 - 03:35 PM

już rx470 było warto a rx570 tak samo ... kwestia tylko cena i jak się spiszą nowe chłodzenia ... bo jeszcze recek nie ma i nie wiadomo xD


jlzqhakr0o4c.jpg


#67 yerba

yerba

    Yerba Mate

  • Użytkownik
  • 1354 posts

Posted 21 April 2017 - 06:08 PM

@_VeV_Wycenili na rx 480 z końca sprzedaży więc całkiem ok ;) @ernorator Ja czekam aż rx 480 będzie kiedykolwiek wydajniejsza od 980Ti xD


CPU: i5 6600k @4.5Ghz (Cache 4.2) 1.32V
Cooler: Fortis 3 v2
Mobo: Asrock Z170 Gaming K4
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3000mhz
GPU: Msi GTX 980Ti Gaming 6G
PSU: SPC SUPREMO M2 550W
SSD: Crucial MX300 275GB
CASE: SPC Aquarius M60W



 


#68 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 21 April 2017 - 06:12 PM

@yerba według mnie nigdy nie będzie ale dystans się zmniejszy przez najbliższe 3 lata xD


jlzqhakr0o4c.jpg


#69 Makuta

Makuta

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 31 posts

Posted 21 April 2017 - 10:33 PM

To wtedy będą jeszcze wydajniejsze układy xD
Dobra żeby nie przedłużać tego tematu. Po oglądnięciu test u Video Blog Tech (Rafała) To powiem szczere ten Aorus od gigabyte jest fajny tylko bym wziął wersję rx 580 4gb i chłodzenie na procesor, co wy na tą kartę? xD

#70 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4928 posts

Posted 21 April 2017 - 10:43 PM

Spoiler

 

bardzo kiepsko to wyglada jesli chodzi o kulture pracy


Edited by FG42, 21 April 2017 - 11:02 PM.


#71 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 21 April 2017 - 10:55 PM

@HAL900 który konkretnie model ... ?


jlzqhakr0o4c.jpg


#72 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4928 posts

Posted 21 April 2017 - 10:58 PM

Z filmiku liptona wnioskuje ze toi był msi gaming



#73 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 21 April 2017 - 11:06 PM

@HAL900 coś by niee pasowało mi wtedy bo zawsze msi były super ciche a teraz narpierw na 1080ti sobie słąbo radzi a teraz na rx580 jak na 480 była idealna cisza ??


https://www.reddit.c...ve_improvement/ - za to poprawiło się saphire i może już nie będzie takiej tragedii jak na 480 heh , jak nie odwalą jak XFX że fabrycznie wentyle na 3000mhz i karcie zimno ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#74 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4928 posts

Posted 21 April 2017 - 11:16 PM

Pewnie niekokrecone sruby chłodzenia albo fan na100%bo wentylator idzie na maksa .

Co do power limit to msi obnizyło je.Na rx 480 o 30 Wdo 150 a w rx 580do 165 w i jak widac na grach siedzacych na gpu nie trzyma taktowan


Edited by HAL900, 21 April 2017 - 11:16 PM.


#75 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 21 April 2017 - 11:19 PM

@HAL900 ja takich problemów z swoim RX nie mam poza tym że chyba ma skopany bios bo jak się bawiłem to jak chociaż o 1c przekroczy 82 to odrazu na 3000RPM wchodzi ... potrafi na tym 1700RPM po UV robić ale czasem jej odbija i 60c , wcale jej nie gorąco a podbija obroty . Puki co mam gwarę ale kiedyś się tym będzie trzeba zająć xD


jlzqhakr0o4c.jpg


#76 Makuta

Makuta

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 31 posts

Posted 22 April 2017 - 06:18 AM

Dobrze Panowie lecz ja pytałem o Gigabyte a nie MSI a na jednej firmie wszystkich kart się nie ocenia. Chciałem rx 580 4gb i dalej chcę zakupić i czekam na jakieś wasze zdanie a wy mi MSI gdzie i tak nie chcę MSI xD

#77 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4928 posts

Posted 22 April 2017 - 04:34 PM

Ale co sie pytasz ? Wszystkie rx 580 to to samo tylko róznią sie radiatorem i w niewielkim stopniu wentylatorem ........

A gigabyte w pełym depniecu nie widziałem bo to nowosc. Jedyne co moge powiedziec to ze gigabytyte obecnie ma nieco cichsze wentylatory od msi o tym samym rpm .Ale nie sa to znaczace róznice





Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL