Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Gigabyte GA-H61M-S1 NIe startuje


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Matiax04

Matiax04

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 10 kwietnia 2017 - 10:13

Witam mam problem z płytą główną którą dostałem Gigabyte GA-H61M-S1 wraz z Corsair Vengeance 8GB DDR3 jako uszkodzone z tego co wiem to płyta działała poprawnie i z dnia na dzień przestała sie uruchamiać,ram natomiast okazał sie być sprawny ;),Płyta jednak posiada mankamenty ale wcześniej działała poprawnie bez żadnych problemów,brak 2 zapinek od ramu oraz lekko nadszarpnięty port VGA reszta bez uszkodzeń piny w sockecie proste kondensatory nie są napuchnięte ani nic takiego.

A mianowicie płyta uruchamia się wentylatory sie kręcą przez ok 4 sekundy na monitorze nic nie ma po czym wentylatory gasną i znowu sie załączają i tak cały czas sie dzieje jak by uruchamiać ją bez procesora czy ramu.

Podzespoły na jakich próbowałem uruchomić sprzęt wszystko jest sprawne i sprawdzone bo są to podzespoły z głównego pc.

Procesor Celeron G530 sprawny testowany na innym mobo

Ram:Corsair Vengeance 8GB lub 8 GB DDR3 GOODRAM PLAY CL10 próbowałem na przemian na 1 kości uruchamiać nie startuje

Zasilacz BeQuiet l8 630w modular 

Karty graficzne na których próbowałem wskrzesić płyte(bo procek nie ma zintegrowanego gpu i płyta ma raczej uszkodzony ten port vga)to gtx 650 1gb Asus Formua II,Gtx 460 1gb Gigabyte Oc,Gtx 1060 Msi GamingX 6gb również nic to nie dało.

Co zrobiłem

1.Wyciągnąłem bateryjke od biosu na 30min próbowałem uruchomić bez niej bez skutku

2.Uruchamiałem na 1 kości ram czy to w 1 czy 2 slocie

3.Wyczyściłem płytę spirytusem również bez skutku.

4. Wszystko oczywiście uruchamiałem bez podpiętych dysków,doatkowych wentylatorów czy innych kart rozszerzeń tylko gpu,cpu,ram

5.Wszystko zostało poprawnie podłączone nie ma opcji z tym by coś nie stykało czy coś .

6. szukałem kości od biosu lecz jest ona prawdopodobnie wlutowana w płytę główną i nie da sie jej wyciągnąć wiec nici z pomysłu

Da radę coś zaradzić czy raczej płyta do wyrzucenia?

Tylko nie pisać żebym ją wymienił czy coś bo mam dużo lepszy komputer,a tą płytę skoro już ją mam to wykorzystał bym do budowy małego komputerka do interentu.

Zdjęcia płyty wrazie czego daje tutaj:

https://scr.hu/nVAX7d

https://scr.hu/RNpLrN

https://scr.hu/61B6V6

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc,postaram sie odwdzięczyć.Pozdrawiam



#2 Luxanna

Luxanna

    krulofa

  • Użytkownik
  • 471 postów

Napisano 10 kwietnia 2017 - 10:36

W takim przypadku może speaker pomoże zidentyfikować problem, aczkolwiek raczej obstawiałbym opcję, że płyta jest martwa, a speaker nie wyda z siebie żadnego odgłosu.

W przypadku tego drugiego zawsze można spróbować piekarnikowanie, aczkolwiek na mojej H55-S2, która iirc miała podobny problem nic to nie dało, bo płyta spaliła się po tym, jak chiński zasilacz ze szkoły uznał, że sełotako se wybuchnie.

Zamiast wyrzucać radziłbym ci ją zostawić - zawsze może się do czegoś przydać (dla przykładu mój brat w firmie wymienił w/w H55-s2 na Asusa P5Q-E z Q9450). 


Użytkownik Luxanna edytował ten post 10 kwietnia 2017 - 10:40

Zawsze wierny swojej pięknej, wspaniałej, zaradnej, oświeconej, niezastąpionej, pomysłowej, kreatywnej, wdzięcznej, kulturalnej i ogólnie rzecz biorąc - perfekcyjnej pani. <3 

k2PCD6P.png

Spoiler

Audio: 

Spoiler

#3 Matiax04

Matiax04

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 10 kwietnia 2017 - 11:26

W takim przypadku może speaker pomoże zidentyfikować problem, aczkolwiek raczej obstawiałbym opcję, że płyta jest martwa, a speaker nie wyda z siebie żadnego odgłosu.

W przypadku tego drugiego zawsze można spróbować piekarnikowanie, aczkolwiek na mojej H55-S2, która iirc miała podobny problem nic to nie dało, bo płyta spaliła się po tym, jak chiński zasilacz ze szkoły uznał, że sełotako se wybuchnie.

Zamiast wyrzucać radziłbym ci ją zostawić - zawsze może się do czegoś przydać (dla przykładu mój brat w firmie wymienił w/w H55-s2 na Asusa P5Q-E z Q9450). Nie wyrzuce sprzedam jako uszkodzone lub powiesze na sciane a możliwe jest ze sloty od ramu nie stykaja albo coś dodam ze teraz po restarcie płyta nie daje obrazu ale wentylatory caly czas sie kręca

 




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL