Jump to content

  •         

Photo

płyta ASRock Z270 Gaming K4 problem z biosem UEFI i przywracaniem systemu


1 reply to this topic

#1 haremo

haremo

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 20 posts

Posted 06 April 2017 - 04:56 PM

Jeżeli w złym dziale to przepraszam 
 
Witam parę dni temu wymieniłem płytę na ASRock Z270 Gaming K4 LGA1151 Intel Z270 DDR4 ATX .System miałem Windows 8 więc do nowej płyty chciałem postawić nowy system Windows 10.Miałem z tym problemy bo przy próbie wyboru partycji dostawałem taką informację 
Spoiler
 
w biosie miałem jako pierwsze UEFI ATAPI
 
Spoiler
 
zmieniłem w biosie boot 3 na eufi i automatycznie Sata 1 i Sata 2 przeszły jako pierwsze . Teraz mogłem wgrać nowy Windows 10 . I wszystko był ok . Do momentu gdy po jakimś tam czasie potrzebowałem przywrócić system do paru dni wstecz . 
 
Spoiler

Wiec wszedłem do biosu by zmienić to co ustawiałem wcześniej w Boot Option z powrotem na UEFI ATAPI jako pierwszy . No i się zdziwiłem bo nie ma tam już UEFI ATAPI a zamiast tego jest USB Generic nawt nie wiem co to jest.Wcześniej tego nie było i teraz nie ma opcji do zmiany na UEFI doszła też nowa pozycja USB Device BBS Priorities
 
Spoiler
 
Próbowałem zmienić to też w Load UEFI Defaults 
 
Spoiler
 
ale bez zmian . Teraz nie wie czy te zmiany dokonane wczesniej prze zemnie są powodem że nie mogę zrobić przywracania systemu czy to inny problem . Po za tym wszystko jest ok . Głównie mi zależy bym mógł używać przywracania systemu
 
pomyślałem też by naprawić system używając płyty ale zatrzymałem się na opcjach zaawansowanych bo nie jestem pewny co kliknąć 
 
Spoiler
 
ewentualnie postawić system na nowo z opcją bez utraty danych . Ale to zawsze ryzyko że jednak coś się usunie a nie chciał bym tego

FG42 (06 April 2017 - 05:20 PM):
Wstawiłem zdjęcia w spoiler.

Edited by FG42, 06 April 2017 - 05:20 PM.


#2 haremo

haremo

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 20 posts

Posted 08 April 2017 - 06:58 AM

trudny temat czy złe pytanie ?????





Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL