Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Mnożnik procesora AMD


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Espritw0w

Espritw0w

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 05 kwietnia 2017 - 04:42

Witam.

Posiadam procesor AMD FX 4100 i chciałbym go podkręcić.

Jak wiemy FX'y mają odblokowany mnożnik, natomiast ja mogę w biosie ustawić TYLKO 7-19. Jeżeli ustawię mnożnik np. na 21, to automatycznie ustawia mi się na "auto".

Próbowałem wszystkiego - wyłączałem opcje które utrudniają podkręcanie, dodawałem wyższe napięcia na procesor, konfigurowałem RAM i nic.

 

PC :

 

AMD FX 4100 box

gigabyte ga-m68mt-s2 rev 3.1 z biosem FC

8 GB RAMu DDR3 1333

Sapphire Radeon RX 460 4GB

Corsair VS450

 

Programy typu nTune czy AMD overdrive NIE działają. 

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję! 


ref



#2 Matthe0

Matthe0

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 05 kwietnia 2017 - 07:01

Ta płytka nie nadaje się do OC,zbyt słaba sekcja 3+1 w dodatku nie chłodzona. Ciężko będzie uzyskać coś stabilnego.. Masz zakres od 7 do 19 bo tylko tyle płyta jest w stanie Ci ustawić. Później bawisz się Cpu miltiplier, W M.I.T tweaker balansujesz napięciami etc. Ale tak jak wspomniałem wcześniej, ta płyta jeżeli chodzi o OC FXów jest beznadziejna, pamiętaj, fx to grzałka, a żeby go podkręcić i utrzymać stabilność, musi mieć Odpowienio sporo "Papu" czyli odpowiedni Voltage. W moim fx 8320 jest 1.425V przy 4.3ghz ale ja mam sporo mocniejszą płytę..

 

Krótko mówiąc, nie baw się jak zależy Ci na stabilności. :). Jeśli jestem w błędzie, niech mnie ktoś poprawi.. :)


CPU: FX-8320 (4.5ghz)      SSD: Kingstone V300

COOLER: Kraken x52  HDD: WD Blue 1TB

MOBO:Asus M5A97 EVO    PSU:  SPC Deus M1

RAM: HyperX 1600MHz  CASE: Corsair Carbide 400C

GPU:  Asus Strix 1060 6Gb


#3 Espritw0w

Espritw0w

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 05 kwietnia 2017 - 09:15

Ok. Dzięki za odpowiedź. Jeszcze małe pytanie - Jaką płytę polecasz do FX'ów ? tak do 250 zł ?



#4 Matthe0

Matthe0

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 06 kwietnia 2017 - 12:09

Jeżeli myślisz o OC FXA, musisz patrzeć aby sekcja zasilania jak i mostek był chłodzony odpowiednio. No i przede wszystkim stabilny zasilacz, fxy nie lubia skokow napiecia bo sie od razu wysypuje po oc. To nie intel, niestety. Voltage jest wyższy i trzeba pamiętać o odprowadzeniu ciepła. Co polecam ? W 250zl będzie ciężko się zmieścić ale, jak dołożymy około 100 zł to pomyśleć można np nad

-Asus M5A97 R2.0
-ASRock 970 Extreme3
-Gigabyte GA-970A-DS3P

Do oc musisz patrzeć aby płyta miała chłodzone sekcje zasilania, i mostek. Pomiędzy tymi trzema propozycjami wielkiej różnicy w OC niema. Ale polecałbym płytę Asusa chociażby ze względu na łatwy bios i sporo programów pod windowsa.

Aa, byłbym zapomniał. Mam nadzieję że nie chcesz kręcić go na boxowym chłodzeniu? Jeżeli tak, to zapomnij. Nie dasz rady bo przekroczysz momentalnie zalecana temperaturę dla proca.

CPU: FX-8320 (4.5ghz)      SSD: Kingstone V300

COOLER: Kraken x52  HDD: WD Blue 1TB

MOBO:Asus M5A97 EVO    PSU:  SPC Deus M1

RAM: HyperX 1600MHz  CASE: Corsair Carbide 400C

GPU:  Asus Strix 1060 6Gb


#5 Espritw0w

Espritw0w

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 06 kwietnia 2017 - 03:27

Dzięki za odpowiedź :D. Pomyślę nad tymi płytkami, a chłodzenie procka to Spartan PRO także myślę, że wystarczy ;). Jeszcze raz dzięki.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL