Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

[PROBLEM] Gtx 970


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dave122

Dave122

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 05 kwietnia 2017 - 03:30

Witam.
Mam problem z gtx 970. Polega on na tym że Windows nie chce wstać po zainstalowaniu sterowników do karty. Przed instalacją jest wszystko w porządku, gdy zainstaluje ster, to przy ponownym uruchomieniu, włącza się do momentu pojawienia się loga Windows i nagle czarny ekran. Karta teoretycznie jest sprawna, wysylalem ja do serwisu, powiedzieli mi ze nie mieli problemu z jej uruchomieniem, jednak przy obciążeniu karta się resetowala, ale ja przeczyscili wymienili pastę itd. I karta działa. Więc zakładamy że karta jest sprawna. Próbowałem zresetować bios, potem go zaktualizowalem, bez efektu... Próbowałem kilku różnych sterowników.. To samo.. Wkladalem kartę w 2 różne sloty, również bez efektu, wlaczalem komputer tylko z 1 kością ram.. To samo. Karta uruchamia się w trybie awaryjnym. Nie mam pomysłu co mogę jeszcze zrobić... Dlatego też piszę na forum, może na ktoś jakiś pomysł ? Dodam że zasilacz to XFX Xtr 650w. I i5 4460.

#2 valocho

valocho

    Entuzjasta

  • Użytkownik
  • 253 postów

Napisano 05 kwietnia 2017 - 05:11

Spróbuj odpalić jakaś dystrybucję linuxa z pendriva, wyeliminujemy usterkę sprzętową. Jeśli na linuxie będzie działać, przeinstaluj system lub w trybie awaryjnym usuń sterowniki od gpu całkowicie przez menadżer urządzeń (usuń całe oprogramowanie sterownika) > restart> w trybie awaryjnym zainstaluj sterowniki ze strony producenta karty (czysta instalacja) >restart> i zobacz czy to coś dało.


| Filmowanie, animacje, efekty specjalne i inne takie. | AAE CS5, PS CS5, AU CS5.5, SV Pro 12, C4D Studio R12, Blackmagic Fusion 7.5 | 550D (BMPCC niedługo), obiektywy, lampy, filtry, rig, blendy i inne takie |


#3 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 05 kwietnia 2017 - 08:05

Dave122

Co to za karta ?

Skad masz tą karte ?

Od kiedy tak robi ?


Użytkownik HAL900 edytował ten post 05 kwietnia 2017 - 08:05


#4 Dave122

Dave122

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 06 kwietnia 2017 - 05:15

Spróbuj odpalić jakaś dystrybucję linuxa z pendriva, wyeliminujemy usterkę sprzętową. Jeśli na linuxie będzie działać, przeinstaluj system lub w trybie awaryjnym usuń sterowniki od gpu całkowicie przez menadżer urządzeń (usuń całe oprogramowanie sterownika) > restart> w trybie awaryjnym zainstaluj sterowniki ze strony producenta karty (czysta instalacja) >restart> i zobacz czy to coś dało.

Z Twoją radą odpaliłem kompa na linuxie, wszystko ok. dopóki nie zainstalowałem sterowników. Po instalacji znowu to samo... czarny ekran... hymm... wiec można sądzić, że wina nie jest ze strony oprogramowania, tak wiec mam jeszcze jedno pytanie, czy w jakiś sposób może to być wina procesora ? Pomyślałem tak, bo kupiłem go nie tak dawno, a nie przetestowałem go z żadna grafiką (do tej pory). Używałem go na zintegrowanej. Jest taka możliwość ?


Dave122

Co to za karta ?

Skad masz tą karte ?

Od kiedy tak robi ?

Tak jak pisałem karta to GTX 970 Strix. I co za różnica skąd mam kartę ?



#5 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 06 kwietnia 2017 - 06:10

Np ktos przy niej grzebał i popsuł



#6 valocho

valocho

    Entuzjasta

  • Użytkownik
  • 253 postów

Napisano 07 kwietnia 2017 - 07:42

Jeśli po instalacji sterownika karty masz czarny ekran, to zadam zielone pytanie; czy monitor masz podłączony do karty graficznej?

Jaki to windows?


| Filmowanie, animacje, efekty specjalne i inne takie. | AAE CS5, PS CS5, AU CS5.5, SV Pro 12, C4D Studio R12, Blackmagic Fusion 7.5 | 550D (BMPCC niedługo), obiektywy, lampy, filtry, rig, blendy i inne takie |


#7 Dave122

Dave122

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 07 kwietnia 2017 - 02:30

Hahaha 😂 a gdzie miałbym mieć podłączony :P próbowałem przez hdmi i dvi.. To samo. Win7.
Zaniose kartę do kumpla i spróbuję uruchomić.. Zobaczymy czy odpali... Jeśli tak, to będę musiał sprawdzić ten procesor. Bo być może to on jest winowajca.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL