Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Monitor uniwersalny 22-24" do 550/750zł

gaming filmy internet

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bohyn

Bohyn

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 29 marca 2017 - 02:55

Hejka,

planuje kupić monitor do zestawu stacjonarnego z gtx1060 6gb. I na starcie zaczynają się problemy, bo w temacie monitorów i matryc, to w ogóle nie jestem obeznany.
Prywatnie pracowałem na BenQ G2220HD jakieś 3 lata temu, ale kolory mi tak średnio prasowały, jakby wchodziły w róż (moze to wina egzemplarza), niby kalibracja pod Windowsem pomogła. Benq miał fajną małą stopę. Później miałem Hp la2306x, tylko stopa wielka, pewnie przez pivot, obraz mi pasował. W pracy patrze na dwa delle 2007fpb i są dla mnie juz za mało ostre.Teraz mam lapka Hp 8560w.

Co bym chciał? Monitor do filmów, internetu, grania. W miarę małą stopę abym jak najbliżej ściany mógł postawić, gdyż głębokość biurka jest bardzo mała. Pivot mi nie potrzebny. Mimo że grać będę okazyjnie (raczej w MOBA tj. HOS, WoW), bo xboxa (na TV) też trzeba wykorzystać od czasu do czasu, to chciałbym aby już był ok gdy jakąś odpalę. Seriale już znacznie częściej będę oglądał.
Sprzęt nowy bądź używany (w tym wypadku aby coś tam gwarancji jeszcze było w razie czego).
Fajnie jakby były głośniki, ale przyjmę też propozycje z soundbarem bądź głośnika bluetooth który mógłbym postawić na podstawce.
Oczywiście nie pogardziłbym udanym IPSem bez bleedingu, bo jak postawie obok siebie dwa lapki TN vs IPS to już różnicę widzę.

Co ja znalazłem, po opiniach i "rankingach":
- Benq GW2270HM lub GW2470HM
- AOC G2260VWQ6 lub AOC G2460VQ6 ("giba się"?)
- Iiyama G-Master GE2288HS-B2 lub Iiyama G-Master GE2488HS-B2 (chyba ma duża stopę i "giba się")
- AOC i2369Vm
- Asus VP239H - fajne wąskie ramki, nie widzę recenzji tego modelu
- Dell P2317h
- Iiyama x2483hsu-b1 - używany za 450zł z gwarancją do listopada 2017

Jak widać po ilości propozycji nie mam pojęcia co brać i z chęcią usłyszę każdą propozycję lub opinię na temat powyższych wraz z uzasadnieniem czemu tak a nie inaczej. Oczywiście czym mniej tym lepiej. Wolalbym 550 niz 750.



#2 rivos

rivos

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 29 marca 2017 - 06:46

Najlepszą matrycą byłby IPS i jego odmiany. 

- Benq to matryce VA. Są to matryce pomiędzy IPS a TN. Mają lepsze odwzorowanie kolorów niż TN kosztem czasu reakcji.

- AOC to matryce TN "dla graczy",

- Iiyama też TN,

- AOC i2369Vm IPS, często polecany przy niskim budżecie,

- Asus i Dell IPS,

- Iiyama znowu VA.

 

Na twoim miejscu TN nie brałbym pod uwagę jeżeli nie grasz w FPS,  VA raczej też nie. Celowałbym w dobrego IPS'a.

Dobrą opinię ma AOC i2369Vm oraz Samsung LS24F350FHUXEN. AOC ma głośniki, ale nie wiem jak z jakością.

Dell i Asus to droższa półka. Asus ma więcej autorskich technologii (pewnie i tak nie znajdą zastosowania) i Flicker Free, natomiast Dell Anti-glare. Asus ma głośniki.

 

Na twoim miejscu brałbym Samsunga albo Asusa. Jest to tylko moja opinia, a nie jestem ekspertem.



#3 Bohyn

Bohyn

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 30 marca 2017 - 08:13

Głośniki to pewnie popierdółki, ale zawsze coś pierdzi niż nic.

W FPS nie gram, a raczej rzadko, raz na jakiś bardzo dlugi czas.

Zbytnio nie widze recenzji Asusa i nie wiem co o nim sadzic.





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gaming, filmy, internet

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL