Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Awaria komputera


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 APOFIS

APOFIS

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 23 marca 2017 - 10:36

Witam komputer nie uruchamia się to znaczy po wciśnięcie power zasilacz uruchamia się wiatraki wszystko jest ok tylko przy memory ok świeci się czerwony led i piszczy mi ten dźwięk. na monitorze nie widać nic nawet bios się nie uruchamia

Sprzęt
Fx6300
Asus m5a97 Evo r2
Gtx1060
8gb ram Crusial balistick sport
Ssd128gb
Xfx 550w 80+brąz
1t hdd

#2 tomtat

tomtat

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 24 marca 2017 - 06:05

Hej, nie za bardzo się na tym znam, ale z osobistych doświadczeń mogę zasugerować sprawdzenie 2 rzeczy:

1. może któraś pamięć RAR padła, jeżeli masz 2 kości to wyciągając jedna z nich wyeliminujesz problem.

2. Jeżeli system masz na dysku hdd, to być może padł. Kiedyś miałem podobną sytuację, objawów dokładnie nie pamiętam. Z tego co się orientuje to każdy hdd ma utworzone fabrycznie jakieś sektory startowe i jak padną dysk nie chce ruszyć.

 

Jak wspomniałem jestem laikiem, ale ponieważ nikt doświadczony nic nie napisał, wiec może warto sprawdzić te opcje.



#3 Ren

Ren

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 301 postów

Napisano 24 marca 2017 - 06:17

To na pewno nie HDD. 

 

Napisz jak piszczy, lub nagraj. Bo to piszczenie to konkretna wskazówka co jest nie tak.  Prawdopodobnie coś z RAM. Jak masz dwie kości to spróbuj odpalać na pojedynczej kości. Czasami bywa tak, że wystarczy wyjąć obie i zamontować z powrotem i jest ok. Przy okazji przedmuchać sloty pamięci. 



#4 APOFIS

APOFIS

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 24 marca 2017 - 10:30

Cześć już wiadomo na morele kupiłem grafe niedawno gtx 1060 właśnie ona padła

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Dziękuję bardzo wam za szczere chęci w tym aby mi pomóc w rozwiązać problem

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL