Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Bluescreen podczas instalacji Windows'a , Linux'a oraz podczas odpalania Live CD

Bluescreen Windows Linux Bład Error ASUS płyta główna Instalacja systemu Błędna instalacja Windows

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 BlantAmator

BlantAmator

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 20 marca 2017 - 08:23

Witam!

Jestem nowy na tym forum, więc nie jestem pewny czy piszę w dobrym dziale.

Jeżeli jest to zły dział proszę o przeniesienie a nie usunięcie tematu ponieważ pomoc która zostanie mi udzielona na tym forum jest dla mnie bardzo ważna.

Komputer to składak z nowych i używanych części, a jego specyfikacja to:

 

Płyta główna ASUS P7P55D (Używany)

Procesor Intel Core i5-650 (Używany)

Pamięć RAM Patriot ViperX 3RD 2x4GB DDR3 1600MHz CL10 PV38G160C0K (Nowy)

Karta graficzna Zotac GeForce GTX 1050 OC 2GB GDDR5 (128 Bit) HDMI, DVI, DP, BOX (ZT-P10500C-10L) (Nowy)

Zasilacz Antec VP 400 400W (0-761345-06484-2) (Nowy)

Chłodzenie procesora standardowe Intel (Używany)

Dysk SSD Kingston 120GB SSDNOW 300 (Używany)

Obudowa Akyga (Używana)

 

Problem polega na tym że podczas włączenia komputer zatrzymywał się na planszy wyboru opcji w BIOS i nie reagował na polecenia wydawane z poziomu klawiatury, plansza powinna po 20 sek zniknąć i rozpocząć bootowanie systemu/systemu na dysku. Metodą prób i błędów udało mi się po wyjęciu jednej kostki ramu "naprawić" ten błąd i dostać się do biosu.

Następnie chciałem zainstalować Windows'a, próbowałem z 7 , 8 , 8.1 , 10 ale za każdym razem podczas wczytywanie instalacji (proces przed pojawieniem się interfejsu graficznego) instalacja wywalała bluescreen o przeróżnych komunikatach i kodach.

 

Proszę o pomoc,

Pozdrawiam


Użytkownik BlantAmator edytował ten post 20 marca 2017 - 08:25


#2 RafalFromPL

RafalFromPL

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 69 postów

Napisano 21 marca 2017 - 01:47

1) Reset BIOSU - czyli wyjąc bateryjkę na wyłączonym zasilaniu na ok 15-30 sekund i włożyć z powrotem.

 

2) Sprawdzenie wersji BIOSu i aktualziacja (możę ma jakiś problem z RAMem)

https://www.asus.com...pDesk_Download/ (na wybieraku INNE, potem BIOS)

 

3) Bluesreena na Linuxie jeszcze nie widziałem ;-) Ale skoro już jakiegoś masz, to zobacz czy przy ładowaniu Linuxa z Live CD czy USB masz pozycję uruchomienia Memtest86+. Jeśli tak, to uruchom, zostaw na 30 minut. jeśli nie pojawia się błędy, to pamięć będzie ok. 

 

4) Jeśli się nie uruchamia a wywala jakieś błędy to daj znać na czym się sypie. Już nie ważne na jakim systemie, czy Linux czy WIndows.


PC: ASUS H110M-D, i5 6700, 16GB DDR4, 500GB SSD+500GB HDD, ASUS GTX980, GNU/Linux openSUSE 15.0
Laptop: HP ProBook 6570b, i5 3230M, 12GB DDR3, 240GB SSD, GNU/Linux openSUSE 15.0

Mobilnie: Ulefone Power 3S, Android 7.1.1 / Lenovo K6 Power 16GB, Android 7.0 / Moto G 1gen, Android 5.1
/ Nokia 6310i


#3 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 21 marca 2017 - 10:35

5) wyjmij proca i obejrzyj dokładnie socket, czy piny nie są powyginane

 

a bluescreen na linuchu to przez thc





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Bluescreen, Windows, Linux, Bład, Error, ASUS płyta główna, Instalacja systemu, Błędna instalacja Windows

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL