Jump to content

  •         

Photo

Problem z partycjami dysku HDD po dodaniu dysku SSD


3 replies to this topic

#1 Pedzacy_Jelen

Pedzacy_Jelen

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 2 posts

Posted 14 March 2017 - 11:37 AM

Witam, chciałem poprosić o pomoc.

Dołożyłem do stacjonarnego PC dysk SSD. W tym celu odłączyłem dysk HDD i podłączyłem sam dysk SSD > postawiłem na nim system Windows 8.1. (żeby zainstalował się tylko tu). Po instalacji podłączyłem dysk HDD. Wszystko działa. Mam dysk C z systemem (dysk SSD) i 3 partycje (tak jak miałem wcześniej) z dysku HDD, teraz F,G,H, + powstał nowy "dysk zastrzeżony przez system D". i Tu jest problem. Dyski F,G,H mogę sformatować do zera ale na dysku D zostają jakieś śmieci, których nie da się usunąć i których nie widać. Poza tym dyski F,G,H dają razem 1TB czyli pojemność dysku a ten dysk zastrzeżony D daje jakby dotatkowe 350MB których nie powinno być. Tu pytanie: jak mogę usunąć ten dysk D, ewentualnie jak mogę sformatować ten dysk HDD tak żeby na nowo podzielić go na partycje przy czym nie formatować dysku SSD. Jedyną opcję jaką znalazłem żeby sformatować dysk HDD to po przez odzyskiwanie systemu ale wtedy też sformatuje SSD. 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

 



#2 valocho

valocho

    Entuzjasta

  • Użytkownik
  • 253 posts

Posted 14 March 2017 - 12:20 PM

jeśli masz wolny pendrive możesz użyć Gparted lub MiniTool Partition Wizard (livecd), odłączasz ssd, podłączasz hdd> odpalasz jeden z w/w programów z pendrive i robisz wipe disk i potem sobie w windzie formatujesz dysk na ntfs przez "zarządzanie dyskami"


| Filmowanie, animacje, efekty specjalne i inne takie. | AAE CS5, PS CS5, AU CS5.5, SV Pro 12, C4D Studio R12, Blackmagic Fusion 7.5 | 550D (BMPCC niedługo), obiektywy, lampy, filtry, rig, blendy i inne takie |


#3 Pedzacy_Jelen

Pedzacy_Jelen

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 posts

Posted 14 March 2017 - 12:53 PM

chciałem dopytać o Twoją odpowiedź bo nie jestem specjalnym znawcą tak żebyś prostym słownictwem wytłumaczył :) Czyli jak odłączę dysk SSD to zostanie mi samo HDD na którym nie ma systemu. Przy starcie komputera przez biosa uruchomię start z pendriva i wtedy za pomocą tego programu będę miał możliwość usunięcia i postawienia nowych partycji tak?
 
I mam jeszcze drugie pytanie bo odłączyłem to HDD przy instalowaniu systemu na SDD bo czytałem, że może być tak, że system zainsaluje się na SSD a rozruch na HDD (przez co stracę wydajność dysku SSD). I jakby przez to nie miałem możliwości usunięcia i na nowo podzielenia partycji na HDD. Czy to prawda i dobrze to zrobiłem czy na przyszłość mogę instalować system i formatować te partycje na dwóch dyskach podłączonych jednocześnie?


#4 valocho

valocho

    Entuzjasta

  • Użytkownik
  • 253 posts

Posted 14 March 2017 - 01:39 PM

1. robiłeś kiedyś bootowalny pendrive? odpalałeś linux live cd?

2.nic nie stoi na przeszkodzie aby zainstalować system z dwoma podpiętymi dyskami ale dla zasady i uniknięcia problemów, w trakcie instalacji systemu powinno się mieć podpięty dysk tylko ten na którym będzie system


p.s. wykorzystaj minitool partiton wizard ma bardziej przejrzysty interfejs, tu link http://downloads.tom...0301-51034.html


Edited by valocho, 14 March 2017 - 01:45 PM.

| Filmowanie, animacje, efekty specjalne i inne takie. | AAE CS5, PS CS5, AU CS5.5, SV Pro 12, C4D Studio R12, Blackmagic Fusion 7.5 | 550D (BMPCC niedługo), obiektywy, lampy, filtry, rig, blendy i inne takie |




Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL